Skocz do zawartości

IVECO - budowa kampera


Kogut69

Rekomendowane odpowiedzi

:zlo: Kogutek chyba gdzieś wyjechał, bo wpisów nie czyni żadnych :niewiem: albo wypoczywa albo pojechał zakupić ivonkę II coby jej coś zmajstrować albo.......... opcji jest wiele :yay:

niepokoję się ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spoko spoko ..... ostatnio mniej się dzieje nie tylko w temacie Ivony ale i reszty moich zajęć , czasami trzeba się przestawić na inny tor by potem wrócić na właściwy ....

pamiętam o wymiarach dla jednego z Kolegów , może jutro nie zapomne i nadam fotkę .

 

W Ivonie sporo jeszcze duperelków , używam jej codziennie , szukam wad i znajduję coraz więcej zalet , słucham jej a ona się do mnie przyzwyczaja ... ostatnio przekręcam kluczyk a rozrusznik tylko cyk cyk .... okazało się , że przy rozruszniku główny przewód luźny , ot .... jakiś angielski mechanik zapomniał dokręcić ... ale nie odwaliła numeru w mieście ale pod domem , więc jakoś się dogadujemy , nie robimy sobie na złosc a to juz wiele ...:swiety:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko OK, tylko faktycznie pasowało , by dołożyć po piórku do tylnego resorka bo Ivonka choć pusta to lekko kuca tyłem . Tylko jak dołożysz po piórku to może sie okazać , że amortyzatory są za słabe . tak jak w kamperze amorek z tyłu jest inny niż w dostawczaku (dużo twardszy ). I jak juz załadujesz bagażnik w Ivonce to może okazać się , że obciążenie tylnej opony jest na granicy max. Oby nie trzeba było jednak założyć bliźniaki na tył , a jak blizniaki to dyfer do wymiany , bo ten przestanie pasować. Ech.......coś dzisiaj czarno widzę problemy ,ide spać . A jutro będzie piękny dzień............. prawda ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bliźniak nie wchodzi w grę do takiego auta , które ze swoimi wąskimi nadkolami czterech opon nie pochowają pod nadwoziem ,,, Winniczku , wszystko jest ok , nic nie wisi ... zreszta popatrz sam

 

 

Ten post zawierał zdjęcia lub inne załączniki, które zostały utracone w wyniku awarii technicznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko OK, tylko faktycznie pasowało , by dołożyć po piórku do tylnego resorka bo Ivonka choć pusta to lekko kuca tyłem . Tylko

podpowiem zamiast dokładać piórka moze poduszki czyli pneumatyka większe pole manewru :skromny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:look: rame łamią ? Ciekawa teroia , pewnie zależ od stopnia korozji tej ramy , przeładunku i rodzaju zastosowanych poduszek.Prawidłwo zamontowane raczje nie łamia ram.

 

tez mi się tak wydaje zwłaszcza ze sporo camperów właśnie takie posiada mam dwa na placu i oba mają pneumatykę

 

 

no ale może czegoś nie wiem :niewiem: tylko dlaczego większość aut powyzej 3,5 t takie zawieszenia posiada no ale nie zaśmiecajmy tematu :dzieki:

Edytowane przez andrewa1 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ależ ...pogadać możemy o wszystkim ....

te powyżej 3,5 t mają już jak z fabryki wychodzą , to nie sa poduszki tylko systemy , obliczone i tesowane ... a kampery .... trochę moda , trochę wygoda i trochę przypadek jak wszystko współgra jak trzeba .... zamiast stare zawieszenie doprowadzić do perfekcji wsadzane są poduchy ( przypadkowe co najgorsze) i najlepiej to one działają na postoju ...oko cieszą .

 

 

 

Ivonie przybyło trochę lampek :skromny:

 

 

Ten post zawierał zdjęcia lub inne załączniki, które zostały utracone w wyniku awarii technicznej.

Edytowane przez Kogut69 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tylnych opon to widziałem dzisiaj busa, co prawda na mercedesie ,ale zamiast bliźniaków z tyłu miał założone potężne opony typu balon. Nadmieniam ,że trasa tego busa przebiegała autostradą do Katowic. I z tąd chyba taka zamiana (żeby mniej płacić za przejazd ,a opona wytrzymywała obciążenie ) nie chce wymyślać problemów Kogutowi bo wykonał piękne dzieło w postaci IVONKI i chwała mu za to :winner: .Ale jak tak sobie liczę (z tego co napisał ) obciążenie tylnej osi 1800kg czyli 900 kilo na oponkę tylną ,a max obciąźenie waha się do 980 kilo na oponę. Czyli jak posadzi dzieciaki z tyłu ( 2X 50 kilo ) + woda w zbiorniku pod siedzeniem 50 kilo + butla gazowa 22 kilo+woda szara 50kilo+ piesokur na łóżku z tyłu 10 kilo daje nam 232 kilo, a możemy dać 160 kilo. Wiem ,że pierze mało waży i to atut koguciej famili. Ale na zapakowanie na tył stolika,krzesełka,trawki i kszynki piwka -ładowności braknie,a dokładnie oponki nie wytrzymają. Zwłaszcza, że zwis za kołami duży to i ciężar razy ramię . Problem to nie mój i daleki jestem od krytyki bardziej zastanawiam się co by tu zrobić , żeby pomóc w rozwiązaniu problemu. Może dmucham na zimne , może czepiam sie bez potrzeby ,oby nikt to czytając nie pomyślał w ten sposób. Tak sobie liczę i dywaguję na temat. Wiem , że Kogut to mądra i inteligentna bestia i da radę sobie i z tym problemem, ale uważam , że warto zwrócić na to uwagę. Nikt nie lubi jak mu guma strzeli w nie odpowiednim momencie,zwłaszcza przy dzieciach :drive:

Edytowane przez Winniczek (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche zaniepokoiła mnie max obciązenie opony ,sugerowałem się tym co mam w Ducato i troche się pomyliłem. Index nośności opon dla Iveco jest 112/110 co oznacza max obciązenie opony 1120 kg , a nie jak wcześniej pisałem 980 kilogramów. Przybyło więc nośności na dwie opony 280 kilo czyli na stolik krzesełka,itp mamy jeszcze luzu 200 kilo, co pozwala na bagaże 50 kilo na osobę lub 25 kilo na osobę + jedzenie i rowery.Piwo już sie nie zmieści beksa.gif:lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Winniczku ... z tego co mi zawsze wbijali w łepetyne i jeszcze coś tam pamietam , to normy wytrzymałości są chyba takie . Max (podawany na oponie) + 100% zapasu do "masy krytycznej" . Dziwne byłoby gdyby auto do 3500 kg już przy takiej masie ( dopuszczanej) stawało się czymś niebezpiecznym . Ja już pomijam właśnie iveco , które jest znane z możliwości jakie znosi bez stękania .... na forum znawców tej marki jest nawet temat kto co i ile wozi w tzw " pakiecie dodatkowym":swiety: . Auto na ramie może więcej.....:hej:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ivonie przybyło trochę lampek :skromny:

 

A te zaznaczone lampki jaką homologację mają? Postojowe? Bo chyba na dzienne to za wąsko by było, nie..?

 

 

Ten post zawierał zdjęcia lub inne załączniki, które zostały utracone w wyniku awarii technicznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maja homologację , tylko jakoś za słabo świecą bym je używał jako dzienne , ta homologacja to nie wiem na co jest , chyba na świecenie :swiety: , dodatkowo podłączone są pod kierunki , czyli jak włączę kierunek to lampka mryga na pomarańczowo , diody zmieniaja kolor świecenia ..... ot ... wynalazek . W nocy choinka nie tylko w zimie ale i w lecie :gitara:

 

 

Ten post zawierał zdjęcia lub inne załączniki, które zostały utracone w wyniku awarii technicznej.

Edytowane przez Kogut69 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.