Skocz do zawartości

IVECO - budowa kampera


Kogut69

Rekomendowane odpowiedzi

a powiedcie mi co to za mercedes wygląda trochę za duży jak na maxii

 

 

Ten post zawierał zdjęcia lub inne załączniki, które zostały utracone w wyniku awarii technicznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adaś,na stronce e-bay'a masz trochę różnych wzorów motywów kamperowych.Może coś podpatrzysz dla siebie dla przyozdobienia Ivonki

http://www.ebay.co.uk/sch/i.html?_from=R40&_trksid=p3902.m570.l1311&_nkw=motorhome+stickers&_sacat=See-All-Categories

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Dotarłem wreszcie do końca (4 dni). Szczęka jak mi opadła to do tej pory nie mogę jej podnieść:winner:. Cudo, marzenie.

 

Jedno pytanko. Czy do zasilania tego siłownika do stołu, zamiast przetwornicy, nie prościej było zaprzęc drugie aku i połączyć je w szereg?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po weekendzie ....

 

Ivonę testowałem dalej , tym razem z rodzinką na pokładzie , zrobiliśmy po 3-city jakieś 80 km ...

Nie ma róży bez kolców ... jak zrobiłem roletkę by nie grała to teraz słyszę następnego świerszcza , gdzieś za lodówką ... nie jest głośny ale słysze a to już go stawia pod ścianą do egzekucji ... znajdę i wykonam ....

 

Ogólnie dołożenie pióra do resorów to koniecznośc , stały "towar" ma swoje zalety , że nie ma nadziei na to , że samo się zrobi i wyrówna ....

 

Ivona jest bardzo zwrotna , mimo 7 metrów promień skrętu jak w przysłowiowym mercedesie co to wiele potrafi ...

 

Obwodnica pokazała , że przemieszczanie się 140 km/h nie stanowi problemu - ptranie tylko po co ? Hałasu od silnika nie ma , są szumy z zewnątrz jak w każdym aucie .

 

Auto ma bardzo elastyczny silnik i układ napędowy , ruszanie z II biegu jest wręcz koniecznością bo jedynka jest raczej do mania ...natomiast na IV mozna wlec się w korku 40 km/h i spokojnie się rozpędzić .

 

Odopwiadając na pytanie o przetwornicę 24V .... to było najłatwiejsze bo złączenie tych aku które są byłoby kłopotliwe , maja wspólna masę .... trzeciego nie chciałem dodawać bo znów by była zabawa z doładowaniem itp .... ta przetwornica impulsowa jest idealna ....

 

Dziś kolejny test , tym razem dostanie małą trasę ...

 

Dziękuje wszystkim za miłe słowa , było warto się za to zabrać ale z Wami fajniej się pracowało .... tyle , że to jeszcze nie koniec...:swiety: :swiety: :swiety:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plany się pozmieniały , trasy dziś nie strzelę i nocki z Ivona nie spędzę .... mógłbym pod domem ale w nocy ma być -6 st . jeszcze mi nie odbiło , poczekam aż będzie cieplej i zrobię sobie piknik .

Wczoraj stałem obok boxera , tak sobie pomyślałem , że jak stanę kiedyś koło Mariusza to taki widoczek będzie mozliwy do osiągnięcia( + drzewka , jeziorko i małe piwko na stoliku oczywiscie ) , ten boxer ma jeszcze podniesiony dach ale ten tył.... widać tą długosc Ivony ..... szerokośc , wysokośc bardzo podobna ...

 

 

 

Odwiedziłem tez Bystrzaków w Gdańsku i u nich z okna zobaczyłem jak wygląda dach ... :swiety:

 

 

Ten post zawierał zdjęcia lub inne załączniki, które zostały utracone w wyniku awarii technicznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie brakuje mi tego "pięterka", bo muszę w środku być lekko schylony, choć i tak BoXerek to dużo większy komfort niż T4 California, o której myślałem na początku. Co do długości to chciałem się mieścić w 6m i się mieszczę ;) - 5,76m.

 

Ale ten kolorek Ivonki w słońcu... Mmm... Dużo ładniej wygląda niż biel dostawczaka.

 

Kolegę Mariana1949 kusi przerobienie u mnie drzwi przesuwanych na takie jak masz w Ivonce, ale na jak na razie zostaję przy oryginalnym rozwiązaniu.

 

A o tym spotkaniu przy małym piwku :piwo: na łonie natury musimy koniecznie pomyśleć i BoXerkowi z Ivonką zafundować sesję zdjęciową ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.