Skocz do zawartości

IVECO - budowa kampera


Kogut69

Rekomendowane odpowiedzi

No kwestii mostu nie rozumiem. Resor czy poduszka - przekazują obciążenie na most punktowo. Może gnie się dlatego że zamiast tonę przekazuje się na niego 3 tony?

 

 

Pooglądałem zdjęcia zamontowanych miechow i już wiem gdzie tkwi niebezpieczeństwo - czasem miechy są mocowane bliżej środka osi pojazdu. To zwiększa moment skręcający zgodnie z wzorem moment=siła * ramię.... To jest pewne niebezpieczeństwo. Tym bardziej że miejsce nowego montażu może nie mieć jakichś wzmocnień, żeber czy nadlewek.

U mnie jednak miejsce na poduchę jest dokładnie nad resorem, więc przynajmniej ten problem odpada. Szukam dalej wszystkich za i przeciw....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

doczekałem wreście posta który interesował mnie najbardziej

waga na pusto 3050 i 450 kg na załadunek szału nie ma ale jest ok

 

 

 

 

piszesz , że szału nie ma ??? uważam , że szał jest bo wszystko ma się mieścić w 3500kg a auto ma 7100 długości !!! Dukaciaki są krótsze o metr i gdyby tam wyszło zapasu 450 kg to by było dopiero smutno ...

 

swoją drogą to nie sprawdzałem ile takie typowe blaszaki robione w fabrykach ważą i jakie maja zapasy .....

 

jeśli ładowność Ivony to 1250 kg to z prostego wyliczenia wychodzi , że wsadziłem do niej 800 kg mebelków i innych pierdół ... sporo ale znowu trzeba brać pod uwagę powierzchnię do zagospodarowania prawie 10 m2 .... coś za coś . :skromny:

Edytowane przez Kogut69 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W uk większość kamperów i horseboxow ma dostawione poduchy i nikt nie mówi nic. Jest jeszcze inne rozwiązanie na poduchy, tak jak jest w tirach 3/4 sztywnego resoru i na końcu zamiast standardowego mocowania na śruby, mocuje się poduchę, widziałem takie rozwiązanie na oczy w ducato i naprawdę działa. No i podparcie jest w oryginalnych miescach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może wcześniej się źle wyraziłem .... z fabryki kamper wychodzi piękny i bez poduch , resory siadają bo w tyłek dostają a mało kiedy coś się w fabryce kampera poprawia w zawieszeniu .... po latach wiekowe kampery zaczynaja siadać na tyłek , więc zakładają luszie miechy do padniętych resorów zamiast wymienić resor na nowy i do tego wzmacniany ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Krakowie jest kowal,klepał mi resory trzy lata temu i kamper stoi jak fabryka pisze. Za ten czas resor "siadł " ok 1,5 cm i to zaraz na początku. Polecam,gość robi kampery i czuje temat. Czyli auto ma stać w miare wysoko ,a szklanki w środku maja nie dzwonić na dziurach. Nie będę ukrywał ,że smaruje pióra resoru ,średnio dwa do trzech razy w roku. Ale resory chodzą jak marzenie,mięciuteńko :drive:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZDANIA JAK ZWYKLE PODZIELONE

 

zadałem pytanie na forum iveco gdzie też śledzą budowę Ivony .... tam są sami zapaleńcy i użytkownicy marki ..... orzekli , że na oko auto jest prosto i nic nie trzeba poprawiać ale jeśli to dodać poduszki , w moim aucie "s" nie przewidziano dodatkowego pióra i dodanie takiego może go za bardzo utwardzić ... czyli co Polak to opinia ...........pomyślę :hmm:

 

 

 

Ps . Z OSTATNIEJ CHWILI .... jednak jest nadzieja na II pióro , ktoś się dokopał :skromny:

Edytowane przez Kogut69 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sprawie zawieszenia , decyzja podjęta , dokładam pióro do resorów , koszt części 600 zł ale trzeba i po temacie

 

 

Poniedziałek ...

 

 

 

Już wczoraj miałem akcję w domu i moja żoneczka piknie uszyła zasłonki na przednie okna i kotarkę do sypialni "dorosłych" :lol:

 

Dziś to soboe poszalałem , znowu męczyłem podwozie , schodek niestety nie będzie miał napędu elektrycznego , za wolno to się ruszało , wsadziłem dwa teleskopy i piknie działa ...

 

Potem przyszedł czas na pomalowanie wszystkiego co się da podkładem , takim co to wchodzi w reakcję z pozostałością rdzy , 1,5 litra na to poszło ale powierzchnie do obrobienia poważne ....

 

Jak już przeschło to ten napęd co to miał schodek chować wsadziłem do zaworu szarej wody , działa dośc precyzyjnie , 8 sek od skrajnych punktów .

 

Potem zabrałem się za malowanie na czarno i noc nadeszła ,,,

 

 

Ten post zawierał zdjęcia lub inne załączniki, które zostały utracone w wyniku awarii technicznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takim siłowniku mogłeś wstawić zawór 2 albo i 5 cali. Zrzut trwałby krócej niż otwarcie zaworu... Wersja kropelkowania ekstremalnego, ale zawsze można zeznać że wjechało się w kałużę..... Taką z siedemdziesiąt litrów....

 

Zasłonki pierwyj sort! Jola zdolniejsza od Ciebie. Ty się męczysz kilka miesięcy, a ona w dwa popołudnia dodała autu tyle samo uroku co i Ty. Zasłonki, firanki, dodatki... Jak budowałem Milkę wydawało mi się to zbędne, albo przynajmniej mało ważne. Asia wpadła na samym końcu, powiesiła zasłonki i inne pierdołki, załadowała szafki, ustawiła przyprawy i w tym momencie autobus przekształcił się w dom. Dopiero w tym jednym momencie zrobiło się miękko, ciepło i przytulnie....

 

Cholera, mam nadzieję że nasze kobitki tego nie przeczytają.

Edytowane przez Świstak (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potem przyszedł czas na pomalowanie wszystkiego co się da podkładem , takim co to wchodzi w reakcję z pozostałością rdzy , 1,5 litra na to poszło ale powierzchnie do obrobienia poważne ....

 

 

 

Obserwuje temat fajnie Ci wychodzi ta budowa mam pytanko co za podkład używasz co tak wspaniale wchodzi w reakcję z pozostałością rdzu jakaś krypto reklama może jeśli możessz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potem przyszedł czas na pomalowanie wszystkiego co się da podkładem , takim co to wchodzi w reakcję z pozostałością rdzy , 1,5 litra na to poszło ale powierzchnie do obrobienia poważne ....

 

 

 

Obserwuje temat fajnie Ci wychodzi ta budowa mam pytanko co za podkład używasz co tak wspaniale wchodzi w reakcję z pozostałością rdzu jakaś krypto reklama może jeśli możessz

 

 

 

ostatnio pisałem , że używam trotona reaktywnego żółtego( 0,8 l ponad 50 zł ) ale on po dodaniu utwardzacza jest rozcieńczony pod pistolet ....do podwozia potrzebowałem coś gęstego by wetrzeć mocniej gdzie trzeba ..... dziś CORIZON znalazł zastosowanie ( 0,5 l 16 zł i rozcieńczany denaturatem ) pięknie się nałoiłem , za kierownicę nie wsiadam dziś ..... :policja:

 

Arek .... nic więcej nie pisz ... będą chciały za to kasę , zobaczysz ....Ty płacisz :tuk:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio pisałem , że używam trotona reaktywnego żółtego( 0,8 l ponad 50 zł ) ale on po dodaniu utwardzacza jest rozcieńczony pod pistolet ....do podwozia potrzebowałem coś gęstego by wetrzeć mocniej gdzie trzeba ..... dziś CORIZON znalazł zastosowanie ( 0,5 l 16 zł i rozcieńczany denaturatem ) pięknie się nałoiłem , za kierownicę nie wsiadam dziś ..... :policja:

 

Arek .... nic więcej nie pisz ... będą chciały za to kasę , zobaczysz ....Ty płacisz :tuk:

 

Dzięki i już nic nie pisze. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.