Skocz do zawartości

IVECO - budowa kampera


Kogut69

Rekomendowane odpowiedzi

Irek ...zapodam jak to pomierzę ..... spox .....

Środa ..... auto stoi na kanale , 10 m2 powierzchni do wyczyszczenia i zabezpieczenia .... podłączyłem dziś hamulec ręczny do nowej dźwigni , która jest w innym miejscu ... działa . Jak już o hamulcach to musiałem też odpowietrzyć cały układ , po przekładce z angola w przewodach latało powietrze , by nie było za pięknie to odpowietrznik w prawym przednim kole ukręciłem , zacisk do zdjęcia i prerobienia ... rozwiercenie , gwintowanie , redukcja i nowy odpowietrznik .... założyłem i odpowietrzyłem układ ... kontrolka usterki układu zgasła ...uff ....

 

Już wiem gdzie będzie zbiornik na szarą , zaraz za tylnym mostem po środku .... sporo roboty tam pod tym autem .... ale jest ciepło i to cieszy :gitara:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jak możesz to w wolnej chwili napisz w jaki sposób będziesz czyścił spód auta (chodzi o korozje oraz sposób ) i czym to będziesz zabezpieczał -> bo jestem b. zainteresowany i pewnie nie tylko ja ;)

Pozdrawiam.

 

 

tu rewolucji nie będzie .... młoteczek , szczotka druciana , szczota na wiertarce aż wszystko to co już wisi zmusić by chciało odpaść ..... potem wszystkie miejsca z pozostałościa rdzy lub odkryta blachą pokrywam podkładem reaktywnym( pędzlem wcieram na grubo ) a jak wyschnie to masa do zabezpieczenia podwozia , aplikowana ciśnieniowo.... robota strasznie brudząca , kurząca i upierdliwa jak mało co ...często spora część tych extrasów ląduje na człeku co to się strasznie stara by być tylko trochę ufajdanym a nigdy mu się to nie udaje :hehe:

 

zbiornik na szarą nabyłem już w maju drogą kupna od Świstaka co to rozp......... cepkę dawcę . Nie wiem ile ma litrów ale z 50 spoko , tam był zbiornikiem na czystą wodę , musze do niego zamontować zawór spustowy , oczywiście elektrycznie sterowany z miejsca kierowcy :mlot::bzik::bevil:

Edytowane przez Kogut69 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu rewolucji nie będzie .... młoteczek , szczotka druciana , szczota na wiertarce aż wszystko to co już wisi zmusić by chciało odpaść ..... potem wszystkie miejsca z pozostałościa rdzy lub odkryta blachą pokrywam podkładem reaktywnym( pędzlem wcieram na grubo ) a jak wyschnie to masa do zabezpieczenia podwozia , aplikowana ciśnieniowo.... robota strasznie brudząca , kurząca i upierdliwa jak mało co ...często spora część tych extrasów ląduje na człeku co to się strasznie stara by być tylko trochę ufajdanym a nigdy mu się to nie udaje :hehe:

 

zbiornik na szarą nabyłem już w maju drogą kupna od Świstaka co to rozp......... cepkę dawcę . Nie wiem ile ma litrów ale z 50 spoko , tam był zbiornikiem na czystą wodę , musze do niego zamontować zawór spustowy , oczywiście elektrycznie sterowany z miejsca kierowcy :mlot::bzik::bevil:

 

Adam, a jaki reaktywny preferujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam, a jaki reaktywny preferujesz?

 

 

 

ostatnio męczę żółtego TROTONA , szybko schnie , schnie na mat , nie wchodzi w reakcje z innymi podkładami i rozcieńczony z utwardzaczem w puszce nie "stygnie" ....

 

CZwartek ..... poprawiałem dziś fabrykę IVECO .... nie wiedzieć czemu i po co inżynierowie za kupę tysięcy euro czy lirów wymyślili , że w tym modelu zbiornik paliwa będzie 11 cm nad jezdnią .... w dodatku ten najniższy punkt to nie płaska powierzchnia całego zbiornika ale wypust dolny ..... nie trudno sobie wyobrazić jak te zbiorniki są atakowane przez krawężniki czy inne przeszkody .... inżynierowie sobie wymyślili , że nad zbiornikiem dadzą 5 cm luzu do ramy by .... przeciąg był chyba bo po nic innego . Nie jeden zapytany użytkownik ivo miał z tym problem ale nikt się nie kusi o przerobienie , przynajmniej nikt z tych z którymi mam kontakt na forum IVECO . Mocowania przerobione , zbiornik już 16 cm nad ziemią czyli tyle ile belka przednia i mocowanie resorów na moście .... jest gicior :gitara:

 

 

Ten post zawierał zdjęcia lub inne załączniki, które zostały utracone w wyniku awarii technicznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piątek

 

 

rura wydechowa przerobiona na lewą stronę , instalacja wody szarej przyczepiona , kabelki wszystkie pod spodem podwieszone i zabezpieczone , poduszka skrzyni wymieniona i zbiornik szarej na swoim miejscu .... najgorszy jest stan zabezpieczenia podwozia , trochę już dziś poczyściłem ale to jak boisko do piłki , takie wwielkie ..... jutro rano KARCHER i zobaczymy kto wygra tą nierówną walkę .....zobaczymy ....:tuk: :tuk: :tuk:

 

 

Ten post zawierał zdjęcia lub inne załączniki, które zostały utracone w wyniku awarii technicznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HEHE a miałem zamiar pytać co zrobisz ze zbiornikiem, bo właśnie wymieniamy kolejny na warsztacie, a tu już odpowiedź czeka.

 

 

Dysza rotacyjną jak jest dobra można ciąć beton, a na pewno wycinać napisy w kostce brukowej :D, wiec powinna dać radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sobota ....... można by powiedzieć , że prawie WIELKA sobota ..... rano wysłałem Ivonke na fitness , dwie godziny masowałem jej podwozie , trochę mruczała ale było widać jak kilogramy z minionych lat spadały na ziemię ...jak chłop nie przypilnuje to kobitka się zapuści :swiety: ... Jak już i ja byłem cały mokry nadszedł czas by sprawdzić jak spa działa na laski ....Ivonka pojechała na przegląd i ...wagę .

sprawy mają się tak :

 

przegląd przeszła śpiewająco , panowie ją oglądali i zaglądali gdzie się tylko dało , nie mogłem odmówić ....oczywiście zauważyli , że była sztucznie odchudzana od spodu i ma zdarte zabezpieczenia ...obiecałem, że jak wszystko wyschnie to warstwy ochronne wrócą ze zdwojoną siłą :skromny:

 

od dziś zarejestrowana jest na 4 osoby

 

cały czas jest autem ciężarowym do 3500 kg

 

i teraz najważniejsze : waga .

 

oś przednia ---- 1350 kg

 

oś tylna --------- 1800 kg

 

razem .............. 3150 kg

 

tylko jedna mał sprawa , w trakcie ważenia siedziałem w środku czyli moja skromna waga precz z wyliczeń

 

Ivona na dziś waży 3050 kg mam 450 kg zapasu .

 

była ważona z 1/3 zbiornika paliwa i jedną butlą gazową na pokładzie .... pewnie jak uzbroję ją we wszystkie piórka i załogantów to będę na granicy ale nie zawsze wszystkie zbiorniki są pełne i nie zawsze wszyscy są na pokładzie ....

 

jestem bardzo zadowolony a jak sie fajnie jedzie to nie mówię ...super uczucie .

 

 

Ten post zawierał zdjęcia lub inne załączniki, które zostały utracone w wyniku awarii technicznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sobota ....... można by powiedzieć , że prawie WIELKA sobota ..... rano wysłałem Ivonke na fitness , dwie godziny masowałem jej podwozie , trochę mruczała ale było widać jak kilogramy z minionych lat spadały na ziemię ...jak chłop nie przypilnuje to kobitka się zapuści :swiety: ... Jak już i ja byłem cały mokry nadszedł czas by sprawdzić jak spa działa na laski ....Ivonka pojechała na przegląd i ...wagę .

sprawy mają się tak :

 

przegląd przeszła śpiewająco , panowie ją oglądali i zaglądali gdzie się tylko dało , nie mogłem odmówić ....oczywiście zauważyli , że była sztucznie odchudzana od spodu i ma zdarte zabezpieczenia ...obiecałem, że jak wszystko wyschnie to warstwy ochronne wrócą ze zdwojoną siłą :skromny:

 

od dziś zarejestrowana jest na 4 osoby

 

cały czas jest autem ciężarowym do 3500 kg

 

i teraz najważniejsze : waga .

 

oś przednia ---- 1350 kg

 

oś tylna --------- 1800 kg

 

razem .............. 3150 kg

 

tylko jedna mał sprawa , w trakcie ważenia siedziałem w środku czyli moja skromna waga precz z wyliczeń

 

Ivona na dziś waży 3050 kg mam 450 kg zapasu .

 

była ważona z 1/3 zbiornika paliwa i jedną butlą gazową na pokładzie .... pewnie jak uzbroję ją we wszystkie piórka i załogantów to będę na granicy ale nie zawsze wszystkie zbiorniki są pełne i nie zawsze wszyscy są na pokładzie ....

 

jestem bardzo zadowolony a jak sie fajnie jedzie to nie mówię ...super uczucie .

 

Gratulacje!

Prezentuje się pięknie. :slina:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.