Skocz do zawartości

IVECO - budowa kampera


Kogut69

Rekomendowane odpowiedzi

Powiem Ci Kogut69, pokazałem twoja prace u mnie w komisie , z racji prowadzonej działalności rekonstrułujemy pojazdy , i też lubimy dokładne szczelinki itd itp, a wiara oczy otwiera :look: , nie z zazdrości ale z podziwu.

to że wybrałes iveco wszyscy kiwneli głowa :dzieki::ok: , tylko teraz powiedz że nie jesteś z branzy samochodowej to sobie ktorys w kolano stszeli.

Normalnie do tej roboty potrzebny jest sztab zatrybionych LUDZI. "nie do wiary"

Daleszyce przyjdą po nauki do ciebie jak im to pokaże.

Edytowane przez Komplecik (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To poznajmy się jeszcze raz .... Adam mam na imie :swiety: nie będę ściemniał , jestem z branży i zawsze byłem .... popełniłem w swoim życiu już kilka wynalazków , z 10 lat temu byłem fanem limuzyn , takich długaśnych i nawet trzy auta udało mi się samemu pociąć i porozciągać ( mercedes 116 , oldsmobil i cadillack ) Potem fajnie zarabiały na siebie ... w jednej wstawiłem dach z forda grenady ustawiony odwrotnie czyli to w Iveco to nie pierwszy raz ... tnąc oryginał wiedziałem , że można to zrobić i nie będzie z tym problemu ...to tylko blacha która można kształtować jak się komu podoba ..... kilka przyczep też udało mi się wyremontować i zrobić od podstaw , swojego pierwszego kampera trzy razy przerabiałem w środku nim zaczął przypominać to co mi odpowiadało , inni zmieniają całe auto :skromny: Tak to jest , że zawsze coś musze robić bo inaczej siedzę przy tym kompie i tracę czas ... wieczorkiem mozna popatrzeć ale nie za wiele bo w głowie się potem miesza real z fikcją ..... 1,5 roku wstecz obudziłem się rano z pomysłem i za 2 miesiące miałem narzędzie do pracy ( fotka z pierwszego kursu z pierwszym "ładunkiem") .... Ivona to najpoważniejsza sprawa jak do tej pory ale biorąc pod uwage tylko czas jaki jest potrzebny do stworenia potworka ... całośc to poprostu składowe wszystkiego innego co robiłem do tej pory tylko w innych skalach . Dzięki za uznanie , mam nadzieję że mi się teraz w głowie nie poprzewraca :policja:

post-8073-0-68443900-1328356631_thumb.jpg

Edytowane przez Kogut69 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaaaaaa to sie mamy :skromny: ,piszesz to tak zaje....... fajnie, ze sam bym sie zabrał za tworzenie ,ale brać z roboty wylała mi na łebek, kubelek zimnej wody.

Zgadli , no i mam w robocie wszyskich zdrowych zaden się nie postrzelił:]

Masz kogos do pomocy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam ...rodzine , która stara się nie przeszkadzać co doceniam :dzieki: ..... tak na poważnie to 99,99999% robię sam ( prace hobbystyczne tak je nazwijmy)...taki samotnik ze mnie :puk: ale przynajmniej zawsze wiem kogo zrypać ale nigdy nie udało mi się jeszcze go wywalić z "roboty":hehe:

Edytowane przez Kogut69 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wpadaj wpadaj.... zapraszam

 

 

 

Sobota ....miała być wolna ale nie wytrzymałem i poprzykręcałem kilka listewek i lustra w łazience , które czekały chyba na zbicie ... razem 6 sztuk ... na skośną ścianę to innego wyjścia nie ma jak w kawałkach ....oprócz rogowych uchwytów są jeszcze przyklejone , więc może nie odpadną :mikolaj:

post-8073-0-30107900-1328375232_thumb.jpg

post-8073-0-11943900-1328375277_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kogut nie wyobrażam sobie , że ktokolwiek mógłby Ciebie wywalić z ROBOTY. Czytam ,czytam, oglądam zdjęcia i nie mogę wyjść z PODZIWU dla Twoich dokonań. Szkoda ,że mam tak daleko do Rumii, chętnie pomagałbym jako pomocnik i przy okazji sam bym się podszkolił. :brawo::banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzisz... każdy ma jakieś ograniczenia i nie myśl , że ja nie .... chętnie bym pooglądał jak robią takie auta w prawdziwych firmach i się czegoś nauczył , podejrzał .... gdybym miał taką możliwość by np. przejść całą ścieżkę budowy kampa , kilka dni na jakimś etapie , to zaraz bym zapakował walizkę ...te wszystkie filmiki w YT pokazują sporo ale nie pokazują tego co bym chciał zobaczyć i wiedzieć jak to jest zrobione ... ja trochę inaczej patrzę na samochody , stoję na światłach i widzę , że to i tamto było "walone" albo lakierowane , totalna porażka ale już tak jest ...... jeśli ginekolog ma tak samo i jadąc pociągiem w przedziale albo siedząc w kinie ocenia kobiety pod względem przebytych lub właśnie przechodzonych problemów to chyba sie cieszę , że mam jobla w tej , motoryzacyjnej, dziedzinie.... :serducha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzisz... każdy ma jakieś ograniczenia i nie myśl , że ja nie .... chętnie bym pooglądał jak robią takie auta w prawdziwych firmach i się czegoś nauczył , podejrzał .... gdybym miał taką możliwość by np. przejść całą ścieżkę budowy kampa , kilka dni na jakimś etapie , to zaraz bym zapakował walizkę ...te wszystkie filmiki w YT pokazują sporo ale nie pokazują tego co bym chciał zobaczyć i wiedzieć jak to jest zrobione ... ja trochę inaczej patrzę na samochody , stoję na światłach i widzę , że to i tamto było "walone" albo lakierowane , totalna porażka ale już tak jest ...... jeśli ginekolog ma tak samo i jadąc pociągiem w przedziale albo siedząc w kinie ocenia kobiety pod względem przebytych lub właśnie przechodzonych problemów to chyba sie cieszę , że mam jobla w tej , motoryzacyjnej, dziedzinie.... :serducha:

 

Kogucie najpierw gratuluję Twojej " naszej " zawziętości w tym "JOBLU' , myślę , że cieszyć się trzeba z tego co robimy "na co dzień" bo mój kolega Ginekolog mówi, że bez "niebieskiej pomocy" to jego żona pożytku by z niego wielkiego nie miała :mikolaj:.

 

Ps. też żałuję, że producenci kamperów i pepek nie miewają "drzwi otwartych" gdzie można by conieco podpatrzyć przy produkcji.

 

A dla całego Twojego dzieła to wielki szacun :dzieki::dzieki::dzieki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ps. też żałuję, że producenci kamperów i pepek nie miewają "drzwi otwartych" gdzie można by conieco podpatrzyć przy produkcji.

 

ależ mają .... ostatnio grupa szczecińska miała możliwość i przyjemność wizytowania LMC (chyba) .... oczywiście zakaz fotografowania itp ale nie o to chodzi by z wycieczką przejść na czas po hali ..... dotknąć , posmakować , spocić się .... to by mnie rajcowało w takiej wizycie ... może kiedyś się doczekam :swiety:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

popatrzcie sobie jak w Australii robią blaszaki i nie tylko ..... nie ukrywam , że ten jeden był inspiracją dla mnie i nawet chciałem tylko powielić wszystkie ich pomysły .... na szczęście tylko do pewnego momentu uważałem je za idealne ... słabe ocieplenie i mała łazienka ....

http://www.trakka.com.au/jabiruint.htm ale lepiej popatrzcie sami :skromny:

 

 

 

taka humorystyczna różnica australijskiej mody do góry nogami to rolety montowane odwrotnie :skromny:

Edytowane przez Kogut69 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.