Skocz do zawartości

IVECO - budowa kampera


Kogut69

Rekomendowane odpowiedzi

Kogut, powiem tak wyobraźnię zawsze wydawało mi się że mam ... umiejętności także ale przy Tobie chowam głowę w piasek ... ;)

a najbardziej mi głupio że jak już zrozumiałem ten system to po zamotnowaniu maskownic nie mam pojęcia gdzie co jest schowane ... może to faktycznie kwestia zdjęć ;)

 

Na jakimś zlocie cykniemy fotki rybim okiem lub jakimś szerokokątym obiektywem i wówczas każdy zrozumie o co biega ... w tym mam nadzieję, że i ja :)

 

Reasumując ogromne brawa za innowacyjność ja mimo wszytko dalej stawiałbym na sprawdzone rozwiązanie i łóżko opuszczane na pasach spod dachu ale o tym już dyskutowowaliśmy i przyznałem Ci rację, że dla Ciebie w grę wchodzi wyłącznie Twój wariant ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA to zawsze zapraszałem i zapraszam .... kto ma ochotę zobaczyć to wpada i patrzy .... z Wrocka nie jest tak daleko :mikolaj:

 

 

 

Mariusz ...Twoje pytanie jest zasadne i mam zamiar na nie odpowiedzieć ale jeszcze nie teraz .... za kilka tygodni spędzę jako tester kilka dni i nocy w Ivonie ... przerobię wszystkie warianty zachowań ludzkich razem z głupotą i wagami ponad standardowymi ...co odpadnie zostanie poprawione a co nie odpadnie będzie dokręcone .... taki mam plan.:skromny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czwartek 1 ..... zagłówek środkowy II rzędu spełnia dwie funkcje bo i składa się z dwóch zagłówków :swiety: ochrania główki by nie strzeliły w konstrukcję foteli przy mocowaniach górnych do pasów bezpieczeństwa i jest zarazem podpórką ( jedną z trzech ) dla górnego łóżka :skromny: Podpora przednia z oparcia fotela kierowcy w postaci zagłówka była za wysoka , więc zagłówek od dziś jest o 10 cm krótszy .... dwie podpory już są , trzecią będzie podnoszony stół ...

 

czwartek 2 ..... łóżka 3 i 4 doczekały się pierwszej próby z materacami ...górne ma materac 10 cm , dzielony na dwie części , zrobiłem prowizoryczną podporę zamiast stołu i wszedłem na to cosik...poskakałem , poobracałem się i nic się nie urwało ...potem materace zamknąłem razem z wyrkiem i jest tam jeszcze miejsce na pościel czyli wszystko ok .... dolne łóżko też ma materac podzielony na dwie części , też się zamyka razem z nimi tyle , ze ten materac musze wymienić na "10" bo teraz jest "8" a to za mało jak dla mnie ....

 

czwartek 3 .... pierwsze przymiarki do stołu .... najpierw optymalne gabaryty , model z kartonu ... potem pojechałem do molocha po natchnienie .... zakładałem blaty grube , 40 mm . ale jak taki podniosłem to się zdziwiłem ...zaraz mi się zapaliło światełko wagowe .... musze jeszcze w stół wmontować metalową konstrukcję podtrzymującą i obrotową do przystawki .... 40 mm trocin mnie nie przekonało ... decyzja i wyszedłem z klejoną dechą sosnową 18x 400 x 240 .... z tego wyjdzie pikny stolik i będę go mógł albo pomalować albo blat okleić ...nie ma problemu z narożnikami , które będą poobcinane , nie ma też problemu z wykończeniem .... no i cena tej dechy tylko 55 zł .... ten stolik juz mi się podoba a jeszcze go nie ma :skromny:

post-8073-0-74971500-1327601565_thumb.jpg

post-8073-0-87893100-1327601587_thumb.jpg

post-8073-0-31965600-1327601608_thumb.jpg

post-8073-0-66759000-1327601645_thumb.jpg

post-8073-0-36427500-1327601732_thumb.jpg

post-8073-0-64461400-1327601784_thumb.jpg

post-8073-0-67547000-1327601815_thumb.jpg

post-8073-0-07489500-1327602959_thumb.jpg

post-8073-0-58908700-1327602974_thumb.jpg

post-8073-0-08174900-1327602988_thumb.jpg

post-8073-0-67325100-1327603548_thumb.jpg

post-8073-0-04401100-1327603563_thumb.jpg

post-8073-0-54556200-1327603585_thumb.jpg

Edytowane przez Kogut69 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... ten stolik juz mi się podoba a jeszcze go nie ma :skromny:Jezeli go jeszcze nie ma to jedż do pierwszego sklepu z oknami plastikowymi i poproś o pokazanie wkładki zamiast pakietu szybowego. Wkładka to jest sandwicz piana poliuretanowa a na zewnątrz z obu stron płyta PVC ,moze być o dowolnej fakturze drewna.Jest to lekkie ,bardzo mocne i proste w obróbce grubość 23mm. Ja z tego chce zrobić całą zabudowe w blaszance. Cena białej płyty w Krakowie 50 zł/m2.:banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piana z płyta pcv 23 mm .... i jak do tego przykręcić coś innego ? czy po skręceniu to nie "siada" i robi się luz ? Wiesz , jak słysze pianka to już nic innego jak klej mnie nie przekona , dobry klej ..... 50 zł /m2 .....a liczyłeś ile w blaszaku tych metrów trzeba ?

 

 

PS . coś z tym moim cytatem w Twoim poście jest nie tak :policja:

Edytowane przez Kogut69 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeeee..bo tu jakos inaczej sie cytuje ni na CT. Piana jest twarda i nie siada spokojnie możesz coś przykręcić PVC jest o grubości ok 3-4mm.Jak masz w domu zamiast szyby wypełnienie to zobacz jak ono wygląda i po sprawie.Jest to nawet troche przeciw włamaniowe skoro zakładaja to do okien zewnętrznych.A co do ceny myśle ,że zmieszcze sie w 20m2 materiału na zabudowe co da mi koszt 1000zł. Nie tragedia.:niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są profile alu w kształcie łuku,Przede wszystkim chce z tego zrobić łazienkę i podwieszane szafki. Kampera mam oklejonego tapetą samoprzylepną drewnopodobną i po dwóch latach użytkowania nic sie nie zadarło czy przetarło.Po za blatami chce okleić ścianki okleiną. Blaty można zrobić z tego samego materiału tylko z nadrukiem fabrycznym np:faktura drewna lub inna jest duży wybór.Niestety m2 sandwicza z nadrukiem kosztuje 40 euro/m2 ale blaty spokojnie zamknę w 2 m2 czyli max 360zł. Dla czego tak sie upieram przy tym materiale,uważam że lekkie ściany i szafki będą miały małą bezwładność i w związku z tym będę miał mniejszy problem z luzującymi sie meblami po jakimś tam okresie ekspolatacji.Listwy narożnikowe ze sciankami chce łączyć sikafleksem tak,aby wszystko było jak najbardziej elastyczne,bez możliwości luzowania sie. Kolejną zmianą do reszty kolegów jest sposób montażu całości.Oczywiście w pierwszej kolejności podłoga,następnie ocieplenie ścian ,instalacja elektryczna, później chce zamontować ścianki do profili stalowych w blaszance,klejąc je dodatkowo na pasach z butylu,a na koncu mocować tapicerkę.Małe elementy na rzepie przyszytym zszywkami do płyty i przyklejonej drugiej części do szkieletu blaszanki.Będą to przede wszystkim plecy szafek.Większe elementy tak,jak Ty to super zrobiłeś na śrubkach i całość wsuwana w gniazda plastikowe.Dla czego tak? Po pierwsze mam cały czas dostęp do szkieletu auta co ułatwia usuwanie usterek elektrycznych,wodnych itp.A po za tym wsuwana tapicerka w obramowanie ścian eliminuje szpary z racji niedokładnego montażu,a docięcie do łuków szkieletu jest dość trudne.Oczywiście zbiornik wody białej chce zrobić pod podłogą stołu i łazienki jako całość ,powinno zmieścić sie ok 200 litrów.Woda szara będzie w zbiorniku pod podłogą szafek ze zlewozmywakiem i kuchenką gazową.Nie zależy mi na dużej jego pojemności,zrzut metoda kropelkową jest świetnym rozwiązaniem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę ambitny i nowatorski plan ... a czy zastanowiłeś się dlaczego firmy tak nie robią ? Co może być dla nich hamulcem ? Uważam , że naturą człowieka jest coś w rodzaju bycia właśnie jak najbliżej tej natury , wsadzenie do domu czy samochodu czegoś co samo urosło , co jest niepowtarzalne to bajer .... popatrz na plastykowe auta w środku z domieszką listw drewnianych , taki dodatek cieszy oko i wnętrze staje się jakby bardziej akceptowane przez człowieka . Żadna sztuczna okleina nie zastąpi tego uczucia luxusu jakim człowiek lubi się otoczyć . Pewnie nie byłoby żadnym problemem na wtryskarce odlać całe elementy kampera , aneks kuchenny , szafę , panele przednie z szufladkami i frontami .... to mogłoby wyglądać jak oryginalne drewno , oczywiście kamper w kampera by był w środku idealnie taki sam , nadrukowane szparki , struktura drewna byłaby powtarzalna . Dlaczego firmy się w to nie bawią ? Moim zdaniem odpowiedź jest prosta , człowiek w przypływie danego mu przez los luxusu nie zaakceptuje takiej sztuczności ... musimy tu przyjąć , że tak kamper czy przyczepa to rzecz dodatkowa w życiu , odwrotnie niż energia , chleb czy te produkty , bez których trudno się obyć . Ktoś kto wydaje 40 000 euro na kampera nie chce wejść do plastykowego wnętrza . Ty masz taki plan i oczywiście go zrealizujesz , masz absolutne prawo do tego . Weź tylko pod uwagę , że to inwestycja , projekt na kilka lat , może tylko parę i będziesz chciał się tego pozbyć na rzecz czegoś jeszcze fajniejszego . Na 100 potencjalnych klientów tylko kilku zaakceptuje wnętrze PCV . Znajdź ich ... wiem , że o tym teraz nie myślisz , to jest mało ważne ale .... to takie tylko moje luźne uwagi do koncepcji , proszę nie miej mi tego za złe .

Edytowane przez Kogut69 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piątek ....... zabrałem się za stół . konstrukcja pospawana , powiercona , brak tylko podnośnika ale jeszcze nie wiem jaki ma mieć skok , więc dopiero jutro pomierzę jak zamontuję stół , który będzie się podnosił 35 cm tworząc podporę łóżka górnego ale też i musi być odchylany w stronę II rzędu w trakcie obracania fotela kierowcy ........ miałem problem z tym co i jak ma wyglądać blat stołu i trafiłem na maty bambusowe ( szer 90 cm) .... długo się nie zastanawiałem , przykleiłem do deski i jest oki ...dzień się skończył :krzykacz:

post-8073-0-02411900-1327693175_thumb.jpg

post-8073-0-69920300-1327693208_thumb.jpg

post-8073-0-77762600-1327693250_thumb.jpg

post-8073-0-33558400-1327693298_thumb.jpg

post-8073-0-05675600-1327693318_thumb.jpg

post-8073-0-57459800-1327693349_thumb.jpg

post-8073-0-24618400-1327693391_thumb.jpg

post-8073-0-61769500-1327693406_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.