Skocz do zawartości

IVECO - budowa kampera


Kogut69

Rekomendowane odpowiedzi

To , że coś jest jasne i skóropodobne nie znaczy , że jest luxusem ... zobacz jak ta kobitka siedzi ....prosto jak w woju na apelu .... 90 stopni oparcie względem siedziska to żaden luxus , nawet ławki w parku z drewna są, ale oparcie jest w nich pochylone bo nikt by nie wysiedział więcej jak 10 minut ... wytwórcy kamperów karmią ludzi ładnymi obrazkami ale tam nie siedzą godzinami jak się kamper przemieszcza ... mało miejsca i to są efekty ale nie , ze się nie da .... oczywiście , że się da zrobić oparcie pochylone tylko to drożej wychodzi a nie o to chodzi by było wygodnie tylko ładnie i tanio ... szkoda gadać . Tatuś z mamusią ogląda katalog , wybierają kolorki i są zadowoleni a powinni tak sobie na tej ławce pojeździć kilka dni to by wiedzieli jak dzieciarnia z tyłu w tyłek dostaje .... i nawet ta podpórka nóg nie pomaga ... jak ktos chodzi w gorsecie to ta fotka jest super ... luxus za dychę:mikolaj: :mikolaj: :mikolaj:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwagi diagnosty ??? Kolegi mojego ?:gitara: :gitara: :gitara:

wracając do tej podpórki nóg to pomyślę ... łatwe do zrobienia ... dzięki za "cynk":dzieki: jednak gdybym robił to oddzielnie dla foteli a nie tak , ze albo dwie mają albo zadna .... znowu na podziale zaoszczędzono :swiety:

Edytowane przez Kogut69 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wracając do tej podpórki nóg to pomyślę ... łatwe do zrobienia ... dzięki za "cynk":dzieki: jednak gdybym robił to oddzielnie dla foteli a nie tak , ze albo dwie mają albo zadna .... znowu na podziale zaoszczędzono :swiety:

 

mi o podnóżki chodziło, nie o fotel sam w sobie.

Uwielbiam takie fotele z relaxem i moje marzenie mieć takie w kamperku.

post-7965-0-20319300-1327420874_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Środa..... było nudno i juz nudno nie jest .... wyrka wiszą na swoim miejscu , jeden pas już zabezpiecza wisielca "3" .... dla "4" szukam biodrówki , gdzieś posiałem .... pokazałem fotki żonie i zbladła .... ciekawe jak Wam to się widzi lub nie ...... oczywiście jest to cały czas wersja robocza , diabeł tkwi w detalikach a tych tam jeszcze paru brak ..... no to spadam do pracy i czekam na opinię .

post-8073-0-53352300-1327506468_thumb.jpg

post-8073-0-00671400-1327506511_thumb.jpg

post-8073-0-84461900-1327506579_thumb.jpg

post-8073-0-56688800-1327506637_thumb.jpg

post-8073-0-35764600-1327506650_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzę , myślę myślę i mnie osobiście nie podoba się takie rozwiązanie. Po pierwsze brak jakichkolwiek okien(wentylacji )w alkowie. W Polsce jak będziesz miał zimne lato OK.Pojedziesz w ciepłe kraje i udusisz się.MUSISZ miec przeciąg w aucie,inaczej momentalnie będziesz cały lepki od potu i nie uśniesz. Pod sufitem temperatura wieczorem i w pierwszej fazie nocy dochodzi do 27 *C. Co do łóżek , łózko równoległe do szyby zrobił bym na cała szerokosc auta.i woził konstrukcje pod materac w stanie roz lozonyn.Nie mam weny dzisiaj do pomysłów łeb mnie napiedzi.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzę , myślę myślę i mnie osobiście nie podoba się takie rozwiązanie. Po pierwsze brak jakichkolwiek okien(wentylacji )w alkowie. W Polsce jak będziesz miał zimne lato OK.Pojedziesz w ciepłe kraje i udusisz się.MUSISZ miec przeciąg w aucie,inaczej momentalnie będziesz cały lepki od potu i nie uśniesz. Pod sufitem temperatura wieczorem i w pierwszej fazie nocy dochodzi do 27 *C. Co do łóżek , łózko równoległe do szyby zrobił bym na cała szerokosc auta.i woził konstrukcje pod materac w stanie roz lozonyn.Nie mam weny dzisiaj do pomysłów łeb mnie napiedzi.......

 

Winniczku o jakiej alkowie Ty mówisz? Ja nie mam alkowy ... blaszaka przerabiam ... powiadasz 27 stopni , to prawda ale powiedz gdzie to ma się utrzymać jeśli otworzę wieczorem wielkie suwane drzwi do sufitu , na przestrzał drzwi wejściowe , dwa szybry w dachu z czego jeden x2 czyli trzy .... gdzie ma się utrzymać ta temperatura ? W drzwiach suwanych mam otwierane okno , w wejściowych podobnie i wszystko z moskitierami ... szybry mogą być uchylne .... myślę , że przesadzasz z tym cierpieniem potowym bo jak jest naprawdę ciepło w nocy to tylko klima pomoże , jak będzie 0 wiatru to i okna nie pomogą ...ruchu powietrza nie będzie . są jeszcze wentylatorki na świecie ..... Ty już przestań szukać tylko kupuj tego mastera i działaj bo sezon za pasem ...

 

Jeśli o łóżko chodzi przy szybie przedniej to lipa wychodzi by je ustawić równolegle :

 

1) nogi i głowa dotykają szyb w drzwiach przednich ... wilgoć, zimno , mokre firanki i pościel

 

2) długość jest kiepska - cały czas jesteśmy w blaszaku i kręcimy się koło 182 cm ... nie zapominaj , lekko po skosie rozwiązuje wszystkie problemy.

 

3) ja potrzebuję obrócony fotel kierowcy , który swoim zagłówkiem daje podparcie nóg łóżka górnego , w tej sytuacji oparcie tego fotela wchodzi w nogi leżącego na dole .

 

Ty byś woził konstrukcje łóżka w bagażniku ? Ja nie dopuszczam takiego rozwiązania ... wszystko musi być na swoim miejscu :skromny:

 

 

Ostasz ....dzięki :ok:

Edytowane przez Kogut69 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok :skromny: pytałeś o zdanie,jak na razie byłem jedyny co odważył sie odezwać:klotnia:. Adaś jesteś super ludek i wiesz ,że bardzo Cię szanuję. Zresztą nie tylko na tym forum mam odwagę to powiedzieć:banned:.I tak jestem pełen podziwu,że po pracy masz jeszcze tyle samozaparcia i zamiast rzucić sie na wersalkę z gazetą i smacznie pójść w kimę Ty zasuwasz z kamperem i nawet fajnie Ci to wychodzi. Każdy robi wg. swojego uznania i każdy inaczej chce mieć w środku. Pytasz piszę,a tak na prawdę to pogadamy jak sie zobaczymy. Mastera zostawiam na przyszły sezon jesienno zimowy bo wtedy będę mógł wykonać taki sam manewr jak Ty ,czyli najpierw kupić blaszankę ,a potem sprzedać kampka.Liczę też że stanieje kolejny model czyli z roku 2005, Te renówki miały jako standard klimę i lewarek w konsoli,co uprościło by mi obracanie fotela. Zresztą czas pokaże,co chwila coś nowego sie pojawia,blaszanka będzie na 100% może tylko troche później. A teraz uczę się na cudzych błędach :lol2::hej:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I gites majonez jak by powiedziała Pani Basia .....usiądziemy ...pogadamy ... popatrzymy .... Ty się nauczysz na moich błędach a potem ktoś na Twoich i tak to się powinno kręcić ...... dzięki , że się wypowiedziałeś choć bardziej mi chodziło o ocenę tych skośnych łączeń różnych matriałów niż sam zamysł usadowienia łóżek ... to nie było tajemnicą bo od początku sugerowałem takie ustawienie jako jedyne możliwe ....choć nie widziałem tego w innych autach i miałem to tylko w łepetynie musze przyznać sobie mały medalik ...do tego momentu plan się sprawdza ... Pozostało mi pokrojenie materacy na takie kawałki by je ze soba łatwo łączyć i co ważniejsze schować razem z podwieszanymi wyrkami .... najważniejsze jest to , że rozłożenie poszczególnych łóżek jest zupełnie niezależne od siebie . Mogę rozłożyć tylko górne , co zajmuje jakieś 10 sek , i mieć 1/2 livingroomu do dyspozycji albo dolne ( kolejne 10 sek) i zostanie mi tylko jedno miejsce do siedzenia ale zostanie ... mogę wejść i wyjść z auta , nie muszę nic przynosić z bagażnika . Najwięcej czasu zajmują wykończena , wczoraj to normalnie mi nie szło , dziś połowę "wczoraj" wywaliłem i zacząłem od początku .... tak czasami bywa . Winniczku jedno Ci powiem ... równy z Ciebie chłop ale i tak doba dla Ciebie będzie tak samo krótka jak dla mnie ...za krótka .... miesiące mi tu lecą i nawet juz nie wiem ile ich było ... nie liczę bo nikt mnie nie goni ale już bym chciał to skończyć ... będę musiał za parę dni wyjechać z warsztatu na kanał zewnętrzny a Omena nawija coś o mrozach , mogę śmiało powiedzieć , że zima mnie zastała :mikolaj: :mikolaj: :mikolaj:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mariusz ...dzięki za kolejną opinię , praktycznie pierwszą na temat doznań wizualnych .... brak innych uważam za akceptację , nie ma szoku ani przerażenia z czym się trochę liczyłem .... czyli jest ok i tak zoastaje ..... konstrukcje faktycznie pancerne nie są ale są lekkie ... diabełek tkwi w podparciach , jeśli te będą stabilne to sama konstrukcja jest "tylko" do trzymania na swoim miejscu poprzeczek drewnianych (elastycznych) ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.