Skocz do zawartości

Nie moge uruchomic lodówki


mazurzdw

Rekomendowane odpowiedzi

Witam... Nie dawno kupiłem nową przyczepe Hobby 460 prestige z 1986r... Miało wszystko działać - zapewniał sprzedawca... Zacząłem sprawdzać po kolei... i Niestety... Nie mogę uruchomić lodówki ani ogrzewania.

1. Lodówka:

Podłączyłem na 220 - włączona była cały dzień i nic

podłączyłem na 12 to zaczęło się kopcić przy przyciskach - podejrzewam tą skrzyneczkę z przyciskami

Próbowałem też z gazem, ale jak próbuje odpalić to raz na jakiś czas buchnie płomień - nie widać iskry - podejrzewam ze iskrownik - jak go sprawdzić?

 

2. Ogrzewanie

Nie wiem jak sie odpala bo w poprzedniej przyczepie był iskrownik... Wyczytałem że w tym są baterie i odpala się automatycznie... Wymieniłem baterie przekręciłem i nacisnąłem pokrętło i nic...

 

Bede jeszcze to sprawdzał - jestem początkujący w tych sprawach także Prosze o POMOC

w poprzedniej przyczepie wszystko działało bez zarzutu...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo na forum pisano na te tematy . Trzeba troszeczkę poszukać . Podałeś za mało informacji aby ktoś mógł pomóc . Jaki piec ?, który rocznik ? . Dziwię się że jest to Twoja druga przyczepa i przy zakupie tego nie sprawdziłeś .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Witam... Nie dawno kupiłem nową przyczepe Hobby 460 prestige z 1986r... Miało wszystko działać - zapewniał sprzedawca... Zacząłem sprawdzać po kolei... i Niestety... Nie mogę uruchomić lodówki ani ogrzewania.

1. Lodówka:

Podłączyłem na 220 - włączona była cały dzień i nic

podłączyłem na 12 to zaczęło się kopcić przy przyciskach - podejrzewam tą skrzyneczkę z przyciskami

jeśli przyciski te w panelu przy pokrętłach gazu (zielony i czerwony) są razem w jednej pozycji to dlatego się dymi i lodówka nie działaJest to wybór jakiego napięcia używamy 230V lub 12V.Wniosek taki jest: zielony do góry a czerwony na dół lub odwrotnie.Tez się męczyłem z lodówką i sam doszedłem po 2 dniach jak działa.

 

 

Ten post zawierał zdjęcia lub inne załączniki, które zostały utracone w wyniku awarii technicznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli przyciski te w panelu przy pokrętłach gazu (zielony i czerwony) są razem w jednej pozycji to dlatego się dymi i lodówka nie działaJest to wybór jakiego napięcia używamy 230V lub 12V.Wniosek taki jest: zielony do góry a czerwony na dół lub odwrotnie.Tez się męczyłem z lodówką i sam doszedłem po 2 dniach jak działa.

 

Trochę nie tak "doszedłeś". Jeśli mowa o typowej lodówce absorpcyjnej . Możesz śmiało uruchomić lodówkę równocześnie na 230v i 12v (oba przełączniki na ON) gdyż lodówka posiada dwie niezależne grzałki : na 230v i na 12v i nic nie powinno się stać w instalacji.

Inną sprawą jest wpływ takiego odpalonego dubla na proces chłodzenia jak by się wydawało. Temperatura przestrzeni za lodówką wzrasta znacznie i działa to wręcz niekorzystnie na proces chłodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.