Skocz do zawartości

Fendt 496 TR


jazzbal

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, zakupiłem "Fendt 496 TR" www.karawaning.net. Zajrzałem wszędzie gdzie się dało (podwozie,nadwozie ....) i wydaje się że jest "czysto,sucho,pewnie" hi,hi. Minusem jest to że w opisie przyczepki zaznaczono że jest brodzik, ale tak naprawdę to jakby go nie było-wylewka nie wysuwa się z baterii umywalki , a innej brak. Muszę się przyjrzeć - może by mienić ?? A może brodzik to nie to samo co prysznic ??. MOVER - WIELKA SPRAWA. Bez niego wogóle nie wjechałbym na działkę,a popchać choć troszke nie ma kto (dysk w kręgosłupie już wysunięty).:oslabiony: Do tej pory była przyczepka o 1m krótsza, którą na zime do garażu (stodoła) traktorkiem zabierał zaprzyjaźniony gospodarz- pięknie się "łamała", a ta już nie, jeszcze z Golfem Variant. w tej chwili mam dwa problemy:

1. Co to za urządzenie (przetwornica ??) i jak je używać (ostatnie zdjęcie) co zyskam ??

2. Holownik 7 pin/przyczepa 13 pin . z przewodami nie chcę mieć nic do czynienia-n ie znam się. Rozmawiałem z P. J. Michalakiem z Haki24 (wypowiadał się na forum).Wyłuszczyłem jaki mam holownik. Oświadczył że wiązka uniwersalna za 95zł. sprawe załatwi, a każdy elektryk bez problemu zamontuje.Coś czytałem na forum, ale dla mnie to magia.:niewiem:Jeśli takową wiązke zamontuje to podczas awarii zasilania 220v z akumulatora samochodowego będzie oświetlenie, lodówka.pompka ?. bo bojler to już chyba nie ??. Włączenie przeciwmgielnego w samochodzie nic nie dało-to z forum.Przegląd w Bovag z 09.04.2010r - wszystko OK (około 60 pozycji)

post-7763-0-47123100-1313604215_thumb.jpg

post-7763-0-66964800-1313604244_thumb.jpg

post-7763-0-42781400-1313604278_thumb.jpg

post-7763-0-05889700-1313604308_thumb.jpg

post-7763-0-37727900-1313604334_thumb.jpg

post-7763-0-03117300-1313604367_thumb.jpg

post-7763-0-75876200-1313604459_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczepa ładna, jeżeli jest o metr dłższa od starej to w środku czujesz, że przestrzeń.

Prysznic to nie jest najważniejsza rzecz, a może dlatego jest sucha bo go nie ma.

Wielkie gratulacje, mam nadzieję że kiedyś pokarzesz ją w realu.:narcyz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna.

Na ostatnim zdjęciu masz zasilacz a nie przetwornice, jest to standardowy zasilacz 220/12V taki przyczepowy wraz z bezpiecznikiem wł/główny.

Brodzik to brodzik a prysznic to zupełnie co innego jak sam zauważyłeś, w ogóle to z prysznicami jest niewiele przyczep.Za to z brodzikami jest wiele;)Jak sie bardzo wysilisz to zrobisz z tego co masz prysznic, tylko czy warto?

Golfik będzie miał ciężko ;(

Pozdrawiam

Edytowane przez Przemo.D (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz gratuluję, masz ciepłą wodę więc wystarczy baterię umywalkową zastąpić taką z wyciąganą słuchawką i masz prysznic, ważne, że jest brodzik tylko musisz sprawdzić uszczelnienie, żeby woda nie wlewała się pod... Co do gniazda to mam przejściówkę, bo auto też 7din, a cepka 13din. U mnie koszt zmiany wiązki trochę większy, więc na razie tak zostaje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.