Skocz do zawartości

Spotkanie karawaningowe w grodzie rycerskim w dniach 20-22 kwetnia 2012


Rekomendowane odpowiedzi

Ja niestety muszę skorygować nasz przyjazd. Musimy niestety wracać w niedzielę wcześniej, niż planowaliśmy, więc musimy zrezygnować z zupki. Za to udźca poproszę jeszcze jednego - czyli 3 udźce i 0 zupek. Mam nadzieję, że już kolejnych zmian (przynajmniej na gorsze) nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest możliwość natankowania p-pki wodą ( jakiś bocian obok drogi ) zanim organizatorzy ustawią mnie na miejscu?? Wężami pociągnę ale nie więcej niż 80 m. No i samo nalewanie - pół godz.

AH

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest możliwość natankowania p-pki wodą ( jakiś bocian obok drogi ) zanim organizatorzy ustawią mnie na miejscu?? Wężami pociągnę ale nie więcej niż 80 m. No i samo nalewanie - pół godz.

AH

 

musisz stanąć blisko fosy - węża na pewno starczy :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest możliwość natankowania p-pki wodą ( jakiś bocian obok drogi ) zanim organizatorzy ustawią mnie na miejscu?? Wężami pociągnę ale nie więcej niż 80 m. No i samo nalewanie - pół godz.

AH

 

 

dobre pytanie...

 

ujecie wody bedzie na podgrodziu - tzn bedzie cos w stylu rycerskim tzn takie duze koryto gdzie bedzie mozna nabrac wody i zmyc garki ;)

 

wiec ci co beda na podgrodziu beda mogli sobie juz na postoju nalac wody z weza...

 

 

dla tych co nie zmieszcza sie na podgrodziu tez jest planowane ujecie wody

 

mam swojego weza okolo 100m i cos jeszcze dokupie - tak aby na stale na czas pobytu go rozlozyc i jesli tylko sie uda to doprowadzic wode na polanke w lasku lub przy samym mostku przez fose tak aby nie trzeba bylo robic wycieczek po wode z polany na podgrodzie

 

samo napelnianie zbiornikow nie powinno trwac dlugo gdyz cisnienie wody jest dobre ;)

 

kwestie ujec wody wlasnie teraz mam na uwadze

 

kasety WC bedziemy oprozniac w poblizu wejscia na podgrodzie od strony kladki z przodu - jest tam kratka rewizyjna od przepompowni szamba, nad nia jest teraz nadbudowana konstrukcja drewniana tak ze calosc jest zamykana i wyglada estetycznie

 

z kasetami latac nie bedziemy codziennie wiec nie powinno to byc zbyt uciazliwe - ostatniego dnia kazdy podejdzie i zostawi to czego do domu sie nie zabiera :palacz:

 

mialem przedwczoraj podjechac ale nie dalem rady - podjade dzisiaj do grodu i cykne fotki oraz dokladnie sie ustali gdzie maja byc ujecia wody

 

wieczorem sie odezwe

Edytowane przez bodzioklb (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec po kolei - byłem w grodzie i przetestowalem realnie ile mam wezy aby pociagnac wode...

 

po kolei:

polana w lasku - na jej obrzeza bedzie doprowadzona woda i na jakiejs konstrukcji osadzony kranik

 

weże rozwinalem i przetestowalem: siegaja do polany

 

 

 

"wc chem" tez juz jest przygotowane - nadbudowa jest zrobiona nad kratką rewizyjną

 

tak było:

 

a tak jest przygotowane na Nasz przyjazd:

 

na obrazku zaznaczylem gdzie planowane sa ujecia wody:

 

 

p.s.: zapewne ktos bedzie mial dodatkowo swoj waz wiec na polance czy na podgrodziu bedzie mozna go uzyczyc i zrobic akcje napelniania zbiornikow co by baniek nie taszczyc - ja wiecej weza juz nie mam :oslabiony:

 

nie patrzec na godzine napisania posta - zmienilem go... to ten "wieczorny"

 

 

Ten post zawierał zdjęcia lub inne załączniki, które zostały utracone w wyniku awarii technicznej.

Edytowane przez bodzioklb (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem pełen podziwu Twojego zaangażowania .... pifo.gif Dziękuje.... bow.gif

 

 

bardziej nalezy docenic rycerzy :swiety:

 

kwestia wody to dla naszej wygody...

 

rycerze maja sie jeszcze wziac sie za polanke w lasku - zlikwikowac pniaki zeby nikt sie nie powiesil autkiem i nie potykal o nie, powycinac chaszcze

 

wykarczowac krzaki i zrobic mozliwie najlepsze dojscie z polany do kładki przez fose - wczesniej tam przejscia nie bylo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Bodzio.

Załoga z Wołowa potwierdza przybycie. 3x udziec, 4x zupa, 1x atrakcja dla dzieci. Już przebieramy nogami, bo nie możemy się doczekać.

 

P.S. Pies będzie :]

 

Romek - w piatek kolo poludnia tak jak mowiles?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. proszę o dopisanie załogi pjmlody i tusia do listy naklejek . Zamawiamy jedną sztukę. Nie możemy doczekać się spotkania aby w tak zacnym gronie zjeść krupnik i wypić kubek grzańca. Podziw i podziękowania dla organizatora

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do Bodzioklb dotyczące kabli 3-fazowych: jakie wtyczki będą potrzebne, żeby pasowały do Rb-tek i innych gniazd w grodzie? Bo znalazłem trochę i tylko wtyki muszę przypasować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do Bodzioklb dotyczące kabli 3-fazowych: jakie wtyczki będą potrzebne, żeby pasowały do Rb-tek i innych gniazd w grodzie? Bo znalazłem trochę i tylko wtyki muszę przypasować...

 

 

 

w skrzynce przylacza pradowego w grodzie bedziemy sie wpinac na listwe

 

jedna rozdzielnia ma listwe - tam bedziemy wpinac do niej zasilanie bezposrednio

 

druga rozdzielnia ma podpinanie zasilania jak i przelot zasilania dalej na wtyku 32A

 

jakie wtyczki beda potrzebe - nie wiem jakie wtyczki maja koledzy na przeduzaczach silowych i jakie beda potrzebne do ich laczenia

 

jesli mozesz to wez wtyki tak aby byly pary - gniazdo i wtyk -najwyzej sie podmieni na kablach

 

 

 

przypominam ze przedluzacze 230V dio zasilania przyczepek powinny miec 'niemieckie' wtyczki - nie okragle takie zwykle tylko take lekko sciete po bokach z wystajacymi wypustkami

 

 

 

 

Ten post zawierał zdjęcia lub inne załączniki, które zostały utracone w wyniku awarii technicznej.

Edytowane przez bodzioklb (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.