Skocz do zawartości

Mój patent na łatwe podpinanie przyczepy


Jurek

Rekomendowane odpowiedzi

Ale się ten temat przewija, ilu forumowiczów, tyle rozwiązań. I z każdym należy się zgodzić, jeden wyciągarka taka a inny taka a inny jeszcze inne sposoby i kamery cofania i jeszcze inne cuda wianki. Myślę, że każdy znajdzie swój własny sposób, ja osobiście to na czuja i potem lekkie szarpnięcie ewentualnie, ale ja jeszcze siłę mam(jeszcze) Pomysł ogólnie jest dobry a i do tyłu się da cepkę "dygnąć" jak kto trochę pokombinuje! Mnie na moower nie stać to się szarpię ale innego stać to jeździ w te i we wte. Ludzie czerpcie z napisanych tu informacji i dopasowujcie rozwiązania do własnych potrzeb i możliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

"zasięg pracy 1,5m"  - Pociągniesz cepe na tę odległość i co dalej?. Klocek pod koła , roszada linami i ponowne 1,5m ?

Dobre do wyciągnięcia silnika z auta ale nie do holowania cepy bo Cię noc zastanie zanim przemieścisz przyczepę  15m :) Do tego waga tej lebiotki tyle co zestaw krzesełek do przedsionka :)  

No ale w razie "wojny" dobre i to , aczkolwiek lepiej mieć  garść bloczków i długie linki. Jak dobrze się  pokombinuję  starą  metodą  bloczków to najcięższą  przyczepę  będzie można o drzewo ciągnąć  jedną  ręką . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam, mam pytanko odnośnie wyciągarki elektrycznej na 12V http://allegro.pl/wyciagarka-wciagarka-12v-2500lbs-1-5t-elektryczna-i3433207374.html

Moja cepka ma DMC 850kg., zależy mi na wciągnięciu jej do garażu ok. 12-15m. po niewielkim wzniesieniu po trawce ale mam mieszane uczucia co do możliwości tej wyciągarki. Linka utrzyma na pewno ale czy ten silnik da rade????? Czy ktoś z Was miał do czynienia z taką wyciągarką?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanko odnośnie wyciągarki elektrycznej na 12V http://allegro.pl/wyciagarka-wciagarka-12v-2500lbs-1-5t-elektryczna-i3433207374.html

Moja cepka ma DMC 850kg., zależy mi na wciągnięciu jej do garażu ok. 12-15m. po niewielkim wzniesieniu po trawce ale mam mieszane uczucia co do możliwości tej wyciągarki. Linka utrzyma na pewno ale czy ten silnik da rade????? Czy ktoś z Was miał do czynienia z taką wyciągarką?

Czekałem, czekałem, czekałem i ......... się nie doczekałem na odpowiedź na powyższe pytanie więc zrezygnowałem z wyciągarki elektrycznej i zakupiłem dużo tańszą i jak się później okazało wcale nie gorszą wyciągarkę ręczną. Oto efekt mojej pracy. Dla ułatwienie zamiast kręcenia korbką zastosowałem grzechotkę z kluczem nasadowym nr19 i bez wysiłku przyciągnąłem cepke z ok. 4m po lekkim wzniesieniu i nierównej nawierzchni. Cóż tu więcej pisać ..... zrobione, przetestowane i co najważniejsze działa :yay: 

post-7905-0-26407800-1376670772_thumb.jpg

post-7905-0-87449900-1376670879_thumb.jpg

post-7905-0-05984100-1376670946_thumb.jpg

post-7905-0-80704500-1376670969_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam moje zdanie... mover i wyciagarka i reszta pomyslow ok....oprócz szczegolu ....delikatnie mowiac ja osobiście po zmeczeniu związanym z podpięciem dojazdem i odpięciem mam ochote na zimnego browara....bo zasluzylem....na tym polega karawaning wygody to w hotelu lub dla snobów na kempingu .można zalozyc mover można tez wziąć chlopow spod sklepu ...za 2 jabole ..chętnie pomoga ....tylko gdzie jest granica pomiędzy karawaningiem a snobstwem karawaningowym.....sadze ze po to w 99% mamy budki żeby się pobujać po swiecie i troszkę pomeczyc ...ale to taka moja mała dygresja i zawsze mogę się mylic  tak czy tak pozdrawiam wszystkich karawaningowcow :piwo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można zalozyc mover można tez wziąć chlopow spod sklepu ...za 2 jabole ..chętnie pomoga ....tylko gdzie jest granica pomiędzy karawaningiem a snobstwem 

 W ciekawe miejsca jeździsz, że masz tam panów z jabolami pod ręka

Panowie mogą urwać rączki manewrowe, a dwuosiówka jest chyba za ciężka do użycia panów z jabolem jako sily napędowej.

 

Szkoda zaśmiecać wątek  

Edytowane przez long_jack (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam moje zdanie... mover i wyciagarka i reszta pomyslow ok....oprócz szczegolu ....delikatnie mowiac ja osobiście po zmeczeniu związanym z podpięciem dojazdem i odpięciem mam ochote na zimnego browara....bo zasluzylem....na tym polega karawaning wygody to w hotelu lub dla snobów na kempingu .można zalozyc mover można tez wziąć chlopow spod sklepu ...za 2 jabole ..chętnie pomoga ....tylko gdzie jest granica pomiędzy karawaningiem a snobstwem karawaningowym.....sadze ze po to w 99% mamy budki żeby się pobujać po swiecie i troszkę pomeczyc ...ale to taka moja mała dygresja i zawsze mogę się mylic  tak czy tak pozdrawiam wszystkich karawaningowcow :piwo:

Czyli że jeżeli ktoś coś pomysłowego, ułatwiającego życie i wypoczynek wymyśli to według Ciebie idzie na łatwiznę i jest cyt:"...snobem na kempingu."? Wydaje mi się że nie zawsze i nie tylko siła masy mięśniowej się sprawdza ale siła umysłu. Warto niekiedy troszkę pomyśleć (to nie boli), a można sobie i innym dużo pomóc. Wciągarka ma pomóc w trudnym terenie i takie zadanie spełnia. Lepiej iść na "łatwiznę" niż wstawiać nowe okno za 500zł bo cepka oparła się np. o drzewo, :oslabiony:  prawda? A może się mylę :hmm:  :niewiem:?????   Tak czy inaczej będę z tego "wynalazku" korzystał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jak widać po stylu wypowiedzi kolega "BOGDANKRAKOW"      jest raczej młodym karawaningowcem i młody wiekiem,( profil nie uzupełniony więc nie wiemy z kim piszemy) ma dużo sił i jest 100% sprawnym człowiekiem i pełen szacun dla niego lecz niestety co niektórzy z nas są ludźmi starszymi ciężko doświadczonymi przez życie zawodowe z różnym stanem zdrowotnym. Kiedy jadę na spotkanie z przyjaciółmi to również nie muszę się martwić o ustawienie przyczepy gdyż bez "jabola " mam pomoc. Mam zamontowany ciężką pracą  movera i wykorzystuje go do parkowania przyczepy na miejscu postoju w moim mieście i wtedy kiedy nie ma moich przyjaciół w pobliżu a i fachowców od "jaboli" nie chce mi się szukać w obcym mieście, i uważam iż taki wynalazek jak wyciągarka czy mover może w znacznym stopniu uratować nasze zdrowie a nie służyć do lansowania się czy jak to kolega napisał do snobistycznego wychwalania się posiadaniem takiego urządzenia. Życzę koledze dużo zdrowia i pomocników za "jabola" na każdym miejscu postoju.

 

Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze skromnego doświadczenia wiem , że poszarpać to się można z Niewiadówką , a i to nie zawsze .

Mając później Dethleffsa (5,40m i 1170kg) z przestawieniem go bez pomocy kolegów na kempingu nie było to takie proste .

Teraz , gdy jestem w posiadaniu dużo lżejszej czepki (900kg DMC) też nie jest wiele lżej . Mały dołek w podłożu i można zapomnieć o samodzielnym wyprowadzeniu jej na żądany tor .

Dlatego wszelkie urządzenia ułatwiające wręcz należy wdrażać w życie karawaningowe .

Całkowicie rozumiem Ed'a , który zamontował sobie w podobnym Beyerlandzie movera .

Ja nie postrzegam tego jako pewnego rodzaju szpan . Zapewne dojdzie do tego rodzaju spostrzeżeń każdy bo życie zweryfikuje kiedyś możliwości naszego organizmu .

bamber ze względu na ukształtowanie terenu przed miejscem , gdzie garażuje czepkę , zastosował wyciągarkę .

Kolega z Warszawy (Vojtas) również wprowadza dzięki wyciągarce swoją czepkę pod dom . Byłem i widziałem ten podjazd . Łatwo nie jest ale właśnie dzięki wyciągarce sprawę sobie znacznie ułatwia .

Pozdrawiam wszystkich  pozytywnych kombinatorów .

Edytowane przez finger (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jak widać po stylu wypowiedzi kolega "BOGDANKRAKOW"      jest raczej młodym karawaningowcem i młody wiekiem,( profil nie uzupełniony więc nie wiemy z kim piszemy) ma dużo sił i jest 100% sprawnym człowiekiem i pełen szacun dla niego lecz niestety co niektórzy z nas są ludźmi starszymi ciężko doświadczonymi przez życie zawodowe z różnym stanem zdrowotnym. Kiedy jadę na spotkanie z przyjaciółmi to również nie muszę się martwić o ustawienie przyczepy gdyż bez "jabola " mam pomoc. Mam zamontowany ciężką pracą  movera i wykorzystuje go do parkowania przyczepy na miejscu postoju w moim mieście i wtedy kiedy nie ma moich przyjaciół w pobliżu a i fachowców od "jaboli" nie chce mi się szukać w obcym mieście, i uważam iż taki wynalazek jak wyciągarka czy mover może w znacznym stopniu uratować nasze zdrowie a nie służyć do lansowania się czy jak to kolega napisał do snobistycznego wychwalania się posiadaniem takiego urządzenia. Życzę koledze dużo zdrowia i pomocników za "jabola" na każdym miejscu postoju.

 

Pozdrawiam serdecznie.

nie kwestionuj mojego doswiadczenia w karawningu bo nie masz o tym pojecia a uzupelniony profil nie czyni weterana karawaningu -podobnie jak mower na zaczepie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie kwestionuj mojego doswiadczenia w karawningu bo nie masz o tym pojecia a uzupelniony profil nie czyni weterana karawaningu -podobnie jak mower na zaczepie 

tu jest miejsce z informacjami jak sobie pomóc w ustawieniu lub zapięciu przyczepy i  ten temat obserwuję aby ułatwić sobie , powtarzam sobie życie .Przeważnie podróżuję z żoną i przestawianie przyczepy o wadze 900 kg nie należy do przyjemnych i łatwych zajęć. Anie posiadanie movera ,ani wiek nie uczyni z nas weteranów ,tylko wizyty na kempingach. Dlaczego po przyjeździe i ustawieniu przyczepy mam paść jak betka,nie mając siły nawet piwa się napić , bo nie będę szpanował i nie założę movera lub innego urządzenia pomocnego w ustawieniu przyczepy  :niewiem: 

Karawaning to radość z życia a nie wytykanie drugiemu że coś jest nie po Twojej myśli 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie kwestionuj mojego doswiadczenia w karawningu bo nie masz o tym pojecia a uzupelniony profil nie czyni weterana karawaningu -podobnie jak mower na zaczepie 

Przepraszam - mover .

Przepraszam drugi raz - on jest montowany do ramy przy osi a nie zaczepie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.