Skocz do zawartości

Proszę O Pomoc W Ocenie


Hary

Rekomendowane odpowiedzi

Przeczytałem chyba na Forum wszystko, co było możliwe, odnośnie oceny stanu technicznego przyczepy, ale pomimo to nadal jestem laikiem i w związku z tym mam prośbę-pytanie: czy znalazłby się Ktoś ze 100licy lub okolic, kto byłby skłonny ewentualnie podjechać ze mną na weryfikację przyczepy, którą wcześniej obejrzałbym samodzielnie i byłbym zdania, że jest warta uwagi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ dopiero szukam, to może zapytam-jakiej firmy przyczepy są najtrwalsze, najlepszej jakości?Z tego, co zauważyłem, najwięcej ofert (nie licząc angielskich marek) dotyczy przyczep:Dethleffs, Knaus, Adria, Hobby, Burstner... Czy któraś z tych firm znacząco odbiega (na plus lub minus) od pozostałych? Pewnie ciężko o obiektywizm w tej ocenie, ale może Ktoś się pokusi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma znaczących różnic w jakości pomiędzy konkretnymi markami przyczep. Bardziej liczy się stan techniczny od marki i wyglądu. Możesz trafić 3-4 letnią przyczepę zmasakrowaną, po przejściach lub z wypożyczalni i 20 letnią w idealnym stanie. Każda przyczepa jest tyle warta ile poprzedni właściciel włożył w nią uczucia i dbałości. Pomyśl na początku jaki układ będzie ci najbardziej odpowiadał (w ile osób jeździsz), jakie są możliwości twojego auta i ile pieniędzy chcesz wydać na przyczepę. A potem szukaj i zawsze możesz podrzucić zdjęcia konkretnego egzemplarza tu na forum do wyceny. A co do marek to jedyne co to możesz popatrzyć jaki styl i kolor mebli bardziej będzie się wam podobał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Hary, wybacz, że tak prosto z mostu, ale nie jesteś pierwszy który zadaje te pytania.

Na większość z nich (a nawet na inne, które Ci do głowy jeszcze nie przychodzą) otrzymasz w kąciku ze wskazówkami dla kupujących.

Wtedy będzie to bardzo obiektywne.

Ja tylko powien jedno, Jeżdżę z Knausem, ale nie marka (nawet nie rocznik) się liczy tylko stan przyczepy.

My możemy doradzić jaki układ do stanu osobowego, czy warto mieć kibelek (zdania są podzielone), łóżko podwójne, pojedyncze, czy piętrowe itd. Wszystko zależy od skłądu załogi. Ale tematy która budka najlepsza i na co zwracać uwagę - jest już tak wałkowany, że nikomu się nie chce po raz wtóry pisać tego samego :niewiem: .

Zacznij od dwóch rzeczy - przelicz pieniądze (czyli okreśł górny przedział cenowy z pewnym marginesem) i sprawdź jakie możliwości daje Ci Twój holownik (dmc holownika i budki).

Zwróć uwagę, że prawdziwą okazją jest zakup przyczepy w świetnym stanie za rozsądne pieniądze. Nie oznacza to, że będzie to przyczepa tania.

 

Jeżeli chcesz tanią i dobrą przyczepę, to zastanów się, po co Ci dwie przyczepy?

 

Okazje się zdarzają, ale są bardzo rzadkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, iż trochę pokpiłem sprawę-wczoraj rano napisałem podziękowanie dla Gfizyka za zaoferowaną pomoc w ocenie na podstawie zdjęć, ale nie poszło-albo nie do końca się obudziłem, albo zerwało połączenie-kliknąłem i poszedłem...Niniejszym serdecznie dziękuję-także Pozostałym...

Co do ochoty w kwestii wydatkowanej kwoty-początkowo myślałem, że 6tys. wystarczy, lecz szybko zmieniłem zdanie...Teraz nie chciałbym, aby było to więcej niż 10tys. Co do holownika-ciągnął prawie 1,5 metra sześciennego piachu na dwuosiówce i tylko trochę jęknął, więc myślę, iż przyczepa o masie własnej około tony go nie przestraszy :)

Cóż, odnośnie przyczep-co myślicie o tej:

http://moto.allegro.pl/adria-forma-5-osobowa-1996-namiot-super-okazja-i1705513176.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okazje się zdarzają, ale najczęściej jest to okazja dla ... sprzedającego...

no bo co ma napisać w ogłoszeniu? Szukam niedowidzącego ( i z zaburzeniem węchu najlepiej) amatora na przyczepę... a tak wieelki napis głosi OKAZJA, ale nie dla kupującego...hehe%281%29.gifhehe%281%29.gif<br>co do masy przyczepy, to nikt nie sugeruje Ci sprawdzenia ile ton piachu pociągnie, ale jakie masz masy wpisane w dowód, czyli ile legalnie może Twój holownik ciągnąć...<br>

Edytowane przez piterek (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dowód to podstawa!

Co do linka - poproś sprzedającego o więcej zdjęć. Jest pokazana tylko jedna strona i to nie cała oraz przód.

Fotki możesz zamieścić na forum. Chętnie obejrzę. Ale pewnie po weekendzie, bo wybieram się na południe (Bobolice, Mirów, Olsztyn, Częstochowa i okolice), czyli szlak Orlich Gniazd oraz Jasna Góra :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwie sprawy: Adria to nie niemiecka firma a słoweńska, ale może się czepiam. Ale ważniejsze jest, że ciągnięcie tony piachy a przyczepy kempingowej to nie to samo. Przyczepa stwarza dużo większe opory powietrza i nie ma co porównywać ciągnięcia takich dwóch ciężarów za autem. Sprawdź ile może ciągnąc twoje auto, załóż bezpieczny margines (10-15%) i wtedy patrz na DMC przyczepek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.