Skocz do zawartości

Proces zakupu i sprowadzenie przyczepy z Niemiec


marcinb75

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie

Chciałbym prosić o podpowiedź jakie dokładnie wymagane są dokumenty od sprzedającego na terenie Niemiec lub Holandii, następny krok, czy trzeba rejestrować na siebie czy można wrócić do kraju na tablicach dotychczasowego właściciela, kolejny krok, urząd celny czy może jeszcze coś po drodze itd., itd. Nie wiem bo nigdy nie sprowadzałem przyczepy. Obejrzałem już sporo przyczep u naszych krajowych handlarzy ale już na pierwszy rzut oka większość z tych przyczep miała jakieś przygody tu i ówdzie.

Myślę o zakupie: http://szukaj.pl.mobile.eu/pojazdy/showDetails.html?lang=pl&id=147445369&pageNumber=1&__lp=7&scopeId=MH&sortOption.sortBy=creationTime&sortOption.sortOrder=DESCENDING&makeModelVariant1.makeId=13300&makeModelVariant2.makeId=7300&makeModelVariant3.makeId=4300&vehicleCategory=Motorhome&segment=Motorhome&maxPrice=25001&siteId=POLAND&negativeFeatures=EXPORT&crossBorderSearchEnabled=true&categories=Caravan&minConstructionYear=1998&maxConstructionYear=2008&tabNumber=1

 

http://szukaj.pl.mobile.eu/pojazdy/showDetails.html?lang=pl&id=147436402&pageNumber=1&__lp=7&scopeId=MH&sortOption.sortBy=creationTime&sortOption.sortOrder=DESCENDING&makeModelVariant1.makeId=13300&makeModelVariant2.makeId=7300&makeModelVariant3.makeId=4300&vehicleCategory=Motorhome&segment=Motorhome&maxPrice=25001&siteId=POLAND&negativeFeatures=EXPORT&crossBorderSearchEnabled=true&categories=Caravan&minConstructionYear=1998&maxConstructionYear=2008&tabNumber=1

 

http://szukaj.pl.mobile.eu/pojazdy/showDetails.html?lang=pl&id=147434667&pageNumber=1&__lp=7&scopeId=MH&sortOption.sortBy=creationTime&sortOption.sortOrder=DESCENDING&makeModelVariant1.makeId=13300&makeModelVariant2.makeId=7300&makeModelVariant3.makeId=4300&vehicleCategory=Motorhome&segment=Motorhome&maxPrice=25001&siteId=POLAND&negativeFeatures=EXPORT&crossBorderSearchEnabled=true&categories=Caravan&minConstructionYear=1998&maxConstructionYear=2008&tabNumber=3

 

http://szukaj.pl.mobile.eu/pojazdy/showDetails.html?lang=pl&id=147422439&pageNumber=1&__lp=7&scopeId=MH&sortOption.sortBy=creationTime&sortOption.sortOrder=DESCENDING&makeModelVariant1.makeId=13300&makeModelVariant2.makeId=7300&makeModelVariant3.makeId=4300&vehicleCategory=Motorhome&segment=Motorhome&maxPrice=25001&siteId=POLAND&negativeFeatures=EXPORT&crossBorderSearchEnabled=true&categories=Caravan&minConstructionYear=1998&maxConstructionYear=2008&tabNumber=3

 

To śa oczywiście tylko propozycje. Przyczepa nie może przekraczać 1600 DMC a najlepiej 1500 (wtedy nie przekroczę 3500 DMC zestawu). Rodzina 2+1 małe dziecko + drugie w drodze :) więc powinna być duża i wygodna (może być a nawet powinno być łóżko piętrowe dla dzieci).

 

Proszę doradźcie co najlepiej z własnego doświadczenia wybrać: Knaus, Dethleffs, Burnster czy może Hobby (chociaż wielu handlarzy mówi że Hobby po 2000r. to już nie jest to).

Holownik to VW Passat 1.9 TDi 131KM - 310Nm ale na hamowni u znajomego wychodz 143KM i 340Nm więc nie wirusowaliśmy.

P.S. Nie sprowadzałem ale to nie znaczy że nie jeździłem z przyczepą - do tej pory kilka wyjazdów z Knaus Sudwind 1998r. (jeżeli dobrze pamiętam to chyba 465) i Avento 495 ale to staruszka była jeszcze bez WC i łazienki, obydwie jednoosiowe bardzo fajnie jadące, chociaż Knaus duzó lepiej bo miał stabilizator.

 

Z góry serdecznie dziękuję za podpowiedzi i pozdrawiam

marcinb75

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.