Skocz do zawartości

Naklejka z przeglądu gazowego


andasa

Rekomendowane odpowiedzi

naklejka jest okrągła koloru złotego z nadrukiem i numerem seryjnym (fotkę wrzucę jutro), a naklejane są w różnych miejscach, ja najczęściej spotykałem na tyle (zderzak itp.) w miejscu widocznym. Co nie zmienia faktu, że znajomy jak kupił przyczepkę to miał naklejkę na klapie przedniego schowka od wewnętrznej strony :) . Zresztą naklejki i badanie jest ważne tylko 2 lata i warto je sobie zrobić, choćby dla własnego bezpieczeństwa. Do tej naklejki jest jeszcze certyfikat do którego się wpisuje badanie.

Edytowane przez gmikunda (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyłączam się do pytania... Tylko bardziej regionalnie... Gdzie w W-wie można taki przegląd wykonać i w jakiej cenie??

 

A ja mam takie pytanie. Kto takie badanie wykonuje i ile kosztuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ubiegłym roku na zlocie w Sławie robiliśmy, i było to tak

 

Serwis gazowy z firmy Elcamp przyjedzie do Sławy i dokona przeglądu zainteresowanym

Koszt samego przeglądu ( o ile wszystko jest sprawne) wraz z wydaniem certyfikatu i naklejki to 150 zł. Dojeżdżając do firmy Elcamp zapłacilibyśmy 350 zł , więc w Sławie mamy sporą promocje – odchodzą nam koszty dojazdu do Krakowa ( oszczędność czasu i kasy) oraz upust z 350 do 150 zł

 

Tak więc 350 to była standardowa stawka w zeszłym roku. Jak jest w tym nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja dodam że dla mnie jest ten przegląd ... jak by to powiedzieć :hmm: ... powierzchowny :-]

 

... i wole sobie go sam wykonać lub poprosić kolege który jest w temacie :ok: co prawda naklejki miał nie będę ale za to wiem że wszystko wtedy jest OK :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

przecież całe to badanie polega tylko na tym, że sprawdzaja czy instalacja gazowa trzyma ciśnienie, zaglądnie przy tym 'badacz' :) na kuchenkę, reduktor i piec. Cała filozofia. Natomiast bezpieczeństwo oczywiście najważniejsze, a naklejka się przydaje bo mnie już 2 razy spotkało niemiłe doświadczenie za granicą. 1. raz w Austrii na kempingu nie mogłem się ustawić gdzie chciałem tylko mnie pod płot wywalili za to, że nie mam naklejki z ważnym badaniem, 2. raz na promie musiałem butlę odpinać od instalacji. Także raz na 2 lata warto wydać te 200 złotych i mieć święty spokój. Tyle kosztuje badanie w el-campie (kraków) i s-campie (bieruń)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nakleili na tylnej ścianie budy nad lewą lampą ( patrząc od tyłu). Przegląd odbył się w tej "przeklętej" Sławie. hehe%281%29.gif

 

Rozkręcili cały piec - upocili się zdrowo, przelecieli lodówkę oraz rury, zawory, kazali wymienić węże i reduktor, zbadali ciśnienie. :yes:

 

Na koniec wypisali kwity i nakleili znaczek. Według mnie przegląd był profesjonalny a nie "na oko". Wrzucę później foto naklejki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takowy przeglad dla naszego bezpieczenstwa zrobi kazda firma ktora robi przeglady instalacji gazowej w domu... miernik i do dziela... a naklejka to tylko dodatek podnoszacy cene...

 

tak przeglad wykonany przez panow z firmy "nie zwiazanej" z karawaningiem kosztuje 100zł a tez gruntownie "przelecą" wszystkie odbiornikiki i laczenia instalacji i wydadza zaswiadczenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

 

naklejka podnosi cene ale wjedz na zachodni kemping bez niej to spedzisz noc pod plotem :)

ceny przegladu sa duze bo jest jeszcze malo firm ktore te przeglady wykonuja ,wiec jeszcze szaleja cenowo , bedzie wieksza konkurencja to i ceny beda normalne , tez mialem przeglad robiony w Sławie i nie mam wrazenia zeby go robili na " odwal sie " ale pamietam ze najwiecej zlych opinii o przegladzie mieli Ci co go nie przeszli albo go nie robili ,

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.