Skocz do zawartości

Prosze o pomoc ws elektryki - oświetlenia


cichy

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj podłączyłem elektryke do mojej nowozakupionej przyczepki.

Niestety nie wszystko umiem włączyć, gdy kupowałem Sprzedawca mi wszystko pokazał, uruchomiłi wszystko działało. Chyba byłem zbyt zaaferowany i może coś pokręciłem teraz.

 

Do rzeczy:

 

Podłączyłem kabel do przyczepy i................:

  • Na lodówcę (gaz i prund) sa dwa przyciski, jeden zielony (jak się go włączy zaświeca sie i lodówka zaczyna chłodzić) drugi czerwony (pstrykanie nim nic nie daje)
  • Oświetlenie działa tylko w przedniej części przyczepy i na zewnątrz (nie świeci się w kuchni-nad kuchenką i w salonie) bezpiecznik?????
  • powyższe działa tylko i wyłącznie jak jest podpięty akumulator i 230V, jeżeli z instalacji odepnę aku kompletnie nic nie działa.

Aku kupiłem nowy, pełnego rozładowania i nie chciałbym go uszkodzić. Obok aku jest jakaś biała puszka, domniemam że jest to coś w rodzaju prostownika (myle się?)

Poniżej zdjęcia paneli (może to cos pomoże)

Żeby aku w przyczepie było ładowane z auta w czasie jazdy to przełącznik ze zdjęcia musi być w pozycji CAR czy jest to bez znaczenia (mam gniazdo 13pinowe)

 

https://picasaweb.google.com/marcinmrozek78/PrzyczepaElementy?feat=directlink

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączyłem kabel do przyczepy i................:

  • Na lodówcę (gaz i prund) sa dwa przyciski, jeden zielony (jak się go włączy zaświeca sie i lodówka zaczyna chłodzić) drugi czerwony (pstrykanie nim nic nie daje)

 

 

Zielony przycisk służy do uruchomienia lodówki na 230V - powinien działać wtedy kiedy masz podłączone 230V do przyczepy.

Czerwony przycisk służy do włączenie lodówki na 12V - jeżeli masz wtyczkę 13 pin to powinien działać tylko przy podłączonej do samochodu przyczepie i odpalonym silniku, tak żeby lodówka nie zjadła akumulatora samochodowego.

Obydwa przy działaniu powinny posiadać podświetlanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie musze przeglądnąć bezpieczniki w przyczepie bow dwóch punktach nie mam oświetlenia.

 

Czy gdy przyczepa jest podłączona do 230Vto aku jest na bierząco doładowywane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

 

Czy gdy przyczepa jest podłączona do 230Vto aku jest na bierząco doładowywane?

 

Taki jest sens bytu aku w p-pie, by przy podpiętym 230V był na bieżąco doładowywany i nie martw się, nic na siłę go przeładowywać nie będzie, o ile ładowacz aku jest poprawnie dobrany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.