Skocz do zawartości

Hobby 535 83' Stała 5 lat. Jak ją rozruszać.


Podola

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Muszę przywrócić do życia przyczepę po krótkiej przerwie. Przyczepa stała na kołach pod chmurką. Zdjąłem z niej koła aby wymienić opony. Odkręciłem je bez problemu, obracały się z lekkim oporem podczas odkręcania. Najazdu nie udało mi się ruszyć ręką, w mniejszej dało radę, w tej stoi jak wryty i wygląda jak wciśnięty. Czy wystarczy go tylko na nowo przesmarować i podpiąć pod auto? Jest szansa że się rozrusza? Tam hamulec działa za pośrednictwem linek, pewnie się zapiekły, jakie są metody na ewentualne uruchomienie ich? Proszę o wszelkie sugestie jak się do niej dobrać abym bezpiecznie mógł się z nią poruszać i zrobić jej przegląd.

Czy ktoś wie, jaki tam jest najazd? Jaki producent wstawiał tam układ jezdny?

 

Pozdrawiam

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawaj fotki - inaczej ciężko odpowiedzieć na twoje pytania. :bzik:

Odnośnie najazdu to zajrzyj ( jeżeli dasz radę ) pod gumową osłonkę. Jeżeli suwadło nie skorodowało ( drobny nalot nie powinien być tragedią )

to powinno się go dać uratować. Zastanawia mnie tylko jedno - jeżeli było by wciśnięte to hamulce powinny być zablokowane :hmm:

Linki jeżeli ktoś je wcześniej smarował to powinny też przeżyć.

Możesz spróbować po uprzednim wciśnięciu smaru w kalamitki zapiąć przyczepkę i delikatnie kilka razy przód - tył

powinno "puścić". Poza tym suwadło może być OK, a zardzewiał amortyzator w najeździe.

Oglądnij wszystko dokładnie kilka razy, może coś Ci wpadnie w oko. :look::]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja mam pytanie z innej beczki interesuje mnie jaką przyczepę można ciągnąć chodzi o DMC twoim ciągniczkiem i jak auto sie sprawuje rozglądam sie za takim tylko z silnikiem 162KM disel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczepa jeździ. Amortyzator nie jest skorodowany, dostał 200ml nowego smaru i..... nie wiem czy działa. Hamulec ręczny trzyma jak diabli ale czy działa najazdowy to nie wiem. Nie słychać żadnych dźwięków podczas hamowania, wydaje mi się że powinien trochę zatrzeszczeć jak przyczepa hamuje lub rusza? Przyczepa jest już u mnie więc na spokojnie to sobie obejrzę. Tylko jak się upewnić, że najazd działa? Nie chciał bym zrobić z siebie buraczka na SKP :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amortyzator nie jest skorodowany, dostał 200ml nowego smaru i..... nie wiem czy działa. Hamulec ręczny trzyma jak diabli ale czy działa najazdowy to nie wiem. Nie słychać żadnych dźwięków podczas hamowania, wydaje mi się że powinien trochę zatrzeszczeć jak przyczepa hamuje lub rusza? Przyczepa jest już u mnie więc na spokojnie to sobie obejrzę. Tylko jak się upewnić, że najazd działa? Nie chciał bym zrobić z siebie buraczka na SKP :)

 

Dawaj fotkę najazdu. U mnie jest tak, że czy ręczny czy najazd to i tak praktycznie nie ma znaczenia bo w tym samym miejscu zaczyna się reakcja na cięgno od linek ( chyba, że brakuje jakiegoś elementu ).

To jest ALKO 86 rocznik

post-5494-0-17707900-1307603953_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz, czy zaczep z suwadłem jest w stanie poruszać się wzdłużnie o ok 20-30 mm. Ponadto zaczep powinien dać się obracać o ok 30 stopni w każdą stronę. Jeśli nie rusza się to znaczy, że jest zatarty.

 

Demontaż suwadła jest prosty. Odkręcasz jedną śrubę, demontujesz mechanizm hamulca ręcznego i wyciągasz suwadło do przodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hamulec ruszył, obróciłem go ręką w prawo i w lewo. Kilka takich ruchów i wszystko działa. Dzięki Wszystkim za okazaną pomoc!! :dzieki: :dzieki: :dzieki:

Edytowane przez Podola (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.