Skocz do zawartości

przyczepka do 5 tyś zł


AniaP

Rekomendowane odpowiedzi

A ja zdecydowanie nie zgadzam się ze stwierdzeniem, że za 5000 nie można kupić porządnej budki. Moja kosztowała ciut więcej i trudno byłoby znaleźć w niej jakieś problemy techniczne. Jest absolutnie sucha i szczelna oraz bardzo zadbana jak na swoje lata. Nie patrz na rocznik, patrz na stan a znajdziesz i za taką kwotę rozsądną przyczepkę. Szukaj, pytaj aż znajdziesz.

 

raczej nikt tu nie pisał że się nie da, a że będzie ciężko ;)

weź też pod uwagę że np Ty kupowałeś budkę kolejną, wiedziałeś gdzie patrzeć i wąchać

Koleżanka kupuje pierwszą budkę i może mieć problem realnie ocenić stan tech. :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 45
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Czuję że muszę też dorzucić swoje 3 grosze...

2 lata temu byłem n126 na wakacjach z żoną i było super... łatwa w prowadzeniu, lekka, dla 2 osób super ... znam ludzi co kiedyś całą Europę z tym przejeździli z dziećmi i nie narzekali tylko cieszyli się tym co mieli. Przyczepka ta nasza ma 750kg a więc nie trzeba co roku robić przeglądów. Chyba nigdy się jej nie pozbędziemy bo OC tanie a zawsze można komuś pożyczyć na wspólny wyjazd większą ekipą.

Rok temu kupiliśmy nową przyczepkę, bo chcieliśmy coś większego ... 5 tyś przyczepa ale zgnita tylna ściana od środka ...

kilka dni zastanowienia i stwierdzenie że za tą kasę to najładniejsza w środku, super układ, przedsionek, a co do remontu to że te przyczepy "tylko ludzie robią" i że nie może być to niemożliwe w naprawie....

remont zajął kilkanaście dni ... koszt to około 600zł ...

minęła zima przyczepa stała czas na dworze bez żadnego zabezpieczenia i wszystko suchutkie ...

a więc dla chcącego nic trudnego no ale stan igła przyczepy za 5 tyś rok temu w maju nie widziałem i myślę że nikt nie sprzeda idealnej przyczepy z 2 sypialniami, łazienką itd.. za 5tyś.

Za te 5k mam teraz 2 duże identycznych wymiarów sypialnie ( jak dobrze pamiętam to 205*120cm) , ogrzewanie truma, lodówkę, stabilizator, antenę na dachu, ładnie wyglądające mebelki ( zauważyłem że stare hobby miałem najładniejsze wizualnie wykończone szafki w porównaniu z innymi producentami z tego okresu) i pomieszczenie gospodarcze do którego w razie potrzeby mogę dokupić kibelek.

Szukając ogonek nie chciałem mieć wc ani prysznica gdyż na każdym polu znajdziemy sanitariaty, a na dziko nie planujemy jeździć. Mamy działkę w Borach Tucholskich ale tam jest "wychodek" a kąpiele to w jeziorze. Brak tych wymagań na pewno ułatwił poszukiwania bo za tą kwotę byśmy raczej nic nie znaleźli.

Jeśli ktoś nie boi się remontów to moim zdaniem nie ma nic złego w kupieniu lekko uszkodzonej przyczepki do remontu jeśli można zaoszczędzić i ma się gdzie wykonać naprawy, ale zakładam że osoba chcąca kupić przyczepę musi mieć gdzie ją postawić.

Wiem że AniaP to kobieta ale na pewno w domu znajdzie się mężczyzna, który podejmie wyzwanie remontu, a duma po ukończeniu prac bezcenna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marmur - Twoje budka to wyjątek potwierający regułę ;-)

 

Ania - wiem, że to kwestia gustu, a o nich się nie dyskutuje, ale mało jest en-ek brzydszych niż budka wskazana przez Ciebie na początku wątku. Wiąże się to z brakiem naklejek, etc. Jest też większa szansa, że en-ka będzie szczelna.

 

Ten Nickta link - naprawdę fajny!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,jest to mój pierwszy post,jak w tytule poszukujemy przyczepki dla 2 osób+dziecko(jak na razie ma 3 latka :winner:)przeglądając ogłoszenia trafiłam na ogłoszenie

 

http://moto.allegro....1621599009.html

 

Mam prosbę do was doswiadczonego grona czy ta przyczepka ma szansę byc naszą pierwsza??podoba nam się i cena nawet odpowiednia

To się nie zdarza, bym w ciągu kwadransa kiedykolwiek napisał słowo polecam. Tak, Avento Ci polecam jak przed chwilą komuś Hobby.

 

Musisz jednak uważać i zapisać sobie na kartce uwagi Kolegów. Gfizyk jest mistrzem w wypatrywaniu foto mankamentów, dlatego musisz je teraz sprawdzić w realu. Cena jak najbardziej adekwatna i niezłe wyposażenie. Faktem jest, że nie masz szans kupić budki przy której nic nie trzeba będzie robić, więc nastaw swojego faceta, że jak ma zamiłowanie do majsterkowania, to te bądź co bądź drobiazgi sam ponaprawia. Nie patrz na zaniedbania zewnętrzne, 3 dni mycia i pasta woskowa na polerkę i doprowadzicie ją do atrakcyjnego wyglądu. Nowe naklejki jeszcze bardziej ją uatrakcyjnią.

Naprawdę w mojej ocenie zasługuje na uwagę ze względu na rocznik/cenę/stan i sezon wakacyjny. Jeśli nie będzie miała poważnych mankamentów typu zgnilizna, uginająca się podłoga czy krzywa rama, to zawsze po sezonie możesz ją sprzedać i w/g mnie, za te same pieniążki uda ci się to bez problemu, bo... będzie po Waszych estetycznych zabiegach o wiele atrakcyjniejsza.

Koniecznie zajrzyj do bagażnika i poszukaj uszkodzeń, Grzesiek dojrzał tam defekt z zewnątrz.

Jedź , oglądaj, bo warta jest uwagi, tym bardziej, że propozycje Kolegów nie bardzo Ci odpowiadają.

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marmur - Twoje budka to wyjątek potwierający regułę ;-)

 

Ania - wiem, że to kwestia gustu, a o nich się nie dyskutuje, ale mało jest en-ek brzydszych niż budka wskazana przez Ciebie na początku wątku. Wiąże się to z brakiem naklejek, etc. Jest też większa szansa, że en-ka będzie szczelna.

 

Ten Nickta link - naprawdę fajny!

 

Potwierdzam, prawdopodpobnie jedyną "wadą" tej przyczepki jest jej wiek. Przy skromnym budżecie chyba warto się nią zainteresować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kiedyś pisałem oglądałem tego klasyka w środku i bardzo zadbany. Dziś byłem w STAMSERWIS obejrzeć cepki dla dwóch Kolegów z forum i strzeliłem fotki tego złotka, niestety tylko z zewnątrz, bo nie było czasu - specjalnie nie zmniejszam rozmiaru zdjęć, żeby dokładnie obejrzeć przód, tył, boki i... dach z szyberdachem:

post-3272-0-65477900-1305816815_thumb.jpg

post-3272-0-04041000-1305816935_thumb.jpg

post-3272-0-26190200-1305817045_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,zaniedbałam dziś trochę dom :blagac:siedząc przed kompem i czytając forum,im więcej sie zagłębiałam w lekturę forum tym bardziej....:sciana:.Wydaje mi się że jest chyba łatwiej kupic używane auto niż przyczepkę....Zamieściłam ogłoszenie w "tymczasowe" o kupnie byc może ktoś odezwie, i jakoś lektura z forum o przeznaczonych pieniążkach o nie wielkiej wartości kieruje mnie w stronę Niewiadów.Myślę że N126n była by odpowiednia.Pozdrawiam i dziękuje za pomoc AniaP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jakoś lektura z forum o przeznaczonych pieniążkach o nie wielkiej wartości kieruje mnie w stronę Niewiadów.Myślę że N126n była by odpowiednia.Pozdrawiam i dziękuje za pomoc AniaP

 

przede wszystkim musisz zastanowić się jak chcesz i gdzie spędzać czas w przyczepce, bo jeżeli to będzie np 3tyg latem na kempingach to n126N sprzwdzi się idealnie

(na zimne noce można zabrać grzejniczek elektryczny i się dogrzewać)

 

jeśli planujesz jeździć w miejsca gdzie bywają kłopoty z prądem i to np jesienią ... to niewiadówka będzie Was ograniczać - trzeba założyć ogrzewanie gazowe ... a to dodatkowe koszty

tak samo kwestia WC, można nabyć kibelek turystyczny ... ale w takim wypadku lepszym wyborem może być starsza zach przyczpka która będzie miała pomieszczenie wc i ogrzewanie

 

ale tak jak pisałem, na niewiadówce nie stracisz dużo $$$, jak Wam spasuje to możesz ją doposażyć, a jak będzie za mała, to dołożysz kasy i kupisz inną budkę :ok:

powodzenia i do zobaczenia :hej:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie dorzucić moje trzy grosze:

 

Zgadzam się w całej rozciągłości z kolegą "Piterek" - Knaus Komfort to wręcz legenda. Żaden model żadnego innego producenta z "tamtych" lat produkcji (koniec lat 70-tych, lata 80-te) nie wypada tak korzystnie w moich statystykach, nawet się do nich nie zbliża. Proporcja ilość zdrowych, zadbanych egzemplarzy do ilości obejrzanych jest niedościgniona dla innych przyczep w porównywalnych kwotach. Może to byłaby dobra alternatywa? Najczęściej spotkane są układu 2+1, rzadziej 2+2 (Komfort Luxus o zaokgrądlonych kształtach), ale są też większe, również z łazienką.

 

Pozdrawiam i powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,dziś wybrałam się na zakup mojej pierwszej przyczepki :skromny: wybrałam ją z serwisu Allegro http://moto.allegro.pl/przyczepa-niewiadow-n-126-n-i1626628793.html

jako że nie znam się ,poprosiłam znajomego by pomógł mi przy zakupie,Okazało się że opis sprzedającego mocno różni się ze stanem faktycznym.Opony mocno zniszczone/sparciałe mimo wysokiego bieżnika,wszystkie połączenia listew aluminiowych z przyczepą wysylikonowane-pan powiedział że tak na wszelki wypadek by nie ciekło :niewiem:lodówkę by zaczeła dobrze działac trzeba wyciągnąc z obudowy i obrócic do góry nogami,tapicerka podklejona co jakiś czas w paru miejscach tak mocno nie ładnie i coś co mnie najbardziej przeraziło to dach przyczepy który leżał/opierał sie na szafie i gdy go kolega lekko podniósł zauważyłam jak prześwituje światło jakby przez sitko :thank:.No cóż kolega dał juz spokój i podziękował panu za ogledziny,tak mój pierwszy wyjazd po przyczepkę zakończył się bez jej zakupu.Ale nie poddaje się będę szukała dalej,pozdrawiamsmirk%281%29.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.