Skocz do zawartości

trumatic SL 3002 iskra przeskakuje non stop


Rekomendowane odpowiedzi

:skromny:  ... Nie ma sprawy - m.in. w tym właśnie celu ja i inni Koledzy, gościmy na forum.

 

Dzisiaj z porad skorzystałeś Ty, innym razem, może sam będziesz mógł pomóc komuś innemu.

Tak to powinno działać :hmm: 

 

:banan:

 

P.S.

Cieszę się, że dałeś sobie z tym wszystkim radę i zakończyłeś pozytywnie zmagania z całym osprzętem.   :ok: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • Odpowiedzi 30
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

dzień dobry

 

jestem nowy dzień dobry   i odświeżam temat ...

 

Jestem szczęśliwym posiadaczem TABERT BARONESSE   2 osiowa przyczepa z 2001 r, jak  to się kupuje  u nas  z drugiej  a nie  raz z czwartej czy piątej ręki  ,   wiele  rzeczy działa  tak sobie albo nie działa w ogóle  .

 

i tak  jest piecyk TRUMA S5002 ,   iskrownik elektryczny , ale  w momencie przekręcenia pokrętła ilości gazu w poz  od 1-10  iskrownik zaczyna swoje działanie , natomiast  nawet  gdy piec  już  dobrze się rozgrzeje iskrownik się nie wyłącza   a iskra  sobie dalej skacze ,

 

popróbuję z porada KRISTOFERA  ,  z opcją 1,2  odnośnie microswicha ..   ale zastanawiam się  jeśli usunę baterię  po uruchomianiu piecyka >??  iskra zapewne  przestanie przeskakiwać

ale czy to ma sens ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam 

 

mikrostyk  przecisciłem ,  od 1-10  włacza się , na zero się wyłacza  się prawidlowo ...

natomiast   nie  wyłącza się iskrownik nawet po osiagnieciu  wysokiej temperatury ???

 

---------- 

pod  piecykiem  mam  kabel  któr  idzie  do uziemienia  ale  jest  odłaczony  ??  kto wie kdzie go przyłaczyć ??

 

foto  jak nizej post-16605-0-33324800-1398246440_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Biesiu mam tak jak ty dopiero dzisiaj odpaliłem piecyk i teraz rozumiem dlaczego jeden kabel był odłączony, poprzedni właściciel go odłanczał bo cykała zapalarka a ja się stresowałem bo piecyk nie odpalał jak dojdziesz co jest napisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

 

Miałem podobny problem. Jeden z kabli biegnących od iskrownika miał przebicie do obudowy mimo izolacj, wystarczyło go odgiąć nieco w bok. Jak znajdę chwilę to zaglądnę do grzejnika, i poszukam tego kabla (zrobię zdjęcie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam, mam ten sam problem jak ww., iskrownik po odpaleniu piecyka nie wyłącza się  i mruga czerwona lampka  mamy Trumatic S 3002 K.  Samochodzik mamy niecały miesiąc i no i niestety nie możemy poradzić sobie z tym nieszczęsnym ogrzewaniem, wyczyściliśmy iskrownik i termoparę , sprawdziliśmy czy kapilara działa i jest ok , regulator płomienia również działa, sprawdziliśmy gaz i jest ok, nie mamy już pomysłu  co to może być. Może to jest zepsute (zdj poniżej) ?

Mieszkamy koło Starogardu Gdańskiego może jest ktoś w pobliżu kto się na tym zna? Albo jakieś namiary na serwis który by pomógł?

 

post-19633-0-14445300-1437688401_thumb.jpg

post-19633-0-73616800-1437688407_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprościej, po zapaleniu piecyka wyjmij baterie. Gdzieś musi być jakieś zwarcie, najprawdopodobniej w stykach przy pokrętle od regulacji płomienia, dostęp tam mizerny a pewnie tam coś zwiera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten model nie ma bateryjek, co prawda zawsze mogę odłączyć kabelki, ale to tylko rozwiązanie doraźne. Wolałabym mieć piecyk sprawny w 100%. No cóż chyba będzie trzeba rozebrać go jeszcze raz i sprawdzić dokładnie te kabelki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie , zanim przeczytałem ten wątek sądziłem że w moim piecu s3002 iskiernik (bateryjny bez diodki) ma działać non stop gdy tylko pokrętło jest poza zerem. Akurat dziś padła bateria w iskierniku wiec przy okazji dokopalem sie do włącznika i po wnikliwej analizie nie znalazłem elementu odpowiedzialnego za wyłączenie iskierniku po rozgrzaniu. Mikroprzelacznik jest uruchamiamy jedynie poprzez ząbek na obrotowej tarczy. Po jego odsunięciu nie ma innego elementu który mógłby nacisnąć mikroprzelacznik i wyłączyć iskrę. Czyżby były rożne wersje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Nigdy nie analizowałem tego układu od pieca Trumy, bo nigdy nie sprawiał mi kłopotów, ale mam następujące wnioski i przypuszczenia:
microswitch, który jest umieszczony wew. pokrętła zaworu, podaje jedynie informację do modułu iskrownika, ze teraz ma działać, czyli coś w rodzaju włączenia zasilania.
Od tej chwili moduł zaczyna pracę, wytwarzając iskrę na elektrodzie iskiernika umocowanej na palniku.
Czujnikiem pracy płomienia dla wypływu gazu jest termopara, która po wykryciu braku płomienia odcina dopływ gazu. Moim zdaniem, podobną rolę, ale dla wyłączenia pracy iskrownika (wytwarzania iskry) pełni wspomniany wcześniej iskiernik, który w tym przypadku stanowi jednocześnie elektrodę jonizacyjną. Jeżeli wykluczyć usterkę samego modułu oraz założyć, że wszystkie połączenia (przewody) są OK, to przyczyną opisanych przez Was objawów ("cykanie" - praca iskiernika, mimo palącego się płomienia) mogą być różne nieprawidłowości związane właśnie z ową elektrodą. Może to być jej upalenie, korozja, zanieczyszczenie, poluzowanie i zmiana położenia, co spowoduje brak przepływu prądu w czasie jonizacji itd.
Czasami może pomóc delikatne oczyszczenie elektrody i sprawdzenie, czy jest odpowiednio rozgrzewana w czasie pracy pieca.

 

Jak powinna wyglądać po rozgrzaniu, pisałem np. w tym temacie:
http://forum.karawaning.pl/topic/3824-bojler-gazowy-carver-cascade-2/?p=317287

 

Reszta zależy już od samego modułu iskrownika. Najprostszą metodą sprawdzenia, bez rozbiórki pieca i dostawania się do zespołu palnika jest chyba podstawienie samego modułu, co do którego mamy pewność, że jest sprawny.
Zarówno moduły, jak i elektrody są częściami zamiennymi i można je bez problemu dostać. Moduły na ogół są nienaprawialne (wszystkie elementy zalane żywicą epoksydową).
Wersji modułów iskrownika do pieca Trumy naliczyłem przynajmniej 5, ale jestem przekonany, że może być ich więcej, dlatego warto przed wymianą sprawdzić potrzebny nr katalogowy. Czasem różnice wynikają jedynie z kształtu obudowy i sposobu zasilania (autonomiczne lub z instalacji pojazdu), a nawet metody wkładania baterii.

IMHO

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

A powiedzcie/podpowiedzcie bo pierwszy raz mam taki piecyk z automatycznym zapalaniem, i dzisiaj sobie posiedziałem i podłubałem w budce ogrzewając gazem i w pewnym momentcie brakło gazu i iskrownik cykał nonstop i teraz pytanie jak długo on będzie cykał aż się rozładują baterie czy ma jakąś zwlokę czasową (zabezpieczenie rozładowania)

w instrukcji nic nie ma:(

W ręcznych zapalarkach gaz się skonczył i ok.. :)

Edytowane przez ufolz (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.