Skocz do zawartości

Witam i szukam kilkuletniej


Al_

Rekomendowane odpowiedzi

(...)

Al - nie skupiaj się na "okazjach" cenowych. Dobra budka MUSI kosztować. Nie licz, że trafisz okazyjnie za 25-28tys zł super Hobby 2005 i wyżej.

W tym kraju po prostu okazje zawierają wady które kupiec wykryje lub nie. Okazji niema! Okazja to zdrowa buda w wyższej cenie i to należy traktować jako okazję, inaczej można się nadziać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem dodać Al - nie skupiaj się na "okazjach" cenowych. Dobra budka MUSI kosztować. Nie licz, że trafisz okazyjnie za 25-28tys zł super Hobby 2005 i wyżej.

 

OK. Wcale nie muszę trafić "okazji" - po prostu nie mam dostatecznej wiedzy jaki rocznik ile kosztuje...

Rozumiem, że za ok 30 tys, powinienem raczej szukać cepki dziesięcioletniej?

Na przykład coś takiego?:

 

 

http://allegro.pl/knaus-eurostar-2001-02-r-wzmocniony-dach-namiot-i1595762610.html

 

Rozumiem, też że najlepiej nie na allegro, że nie u handlarzy :sciana: Przyznam, że jetem na skraju załamania, Małżonka mówi, że na każdej używanej nas oszukają...

 

Ale - z drugiej strony nikt nie obiecywał, że będzie łatwo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijając moja słabość do Knausa - to w tym przypadku relacja wiek/cena jest w pełni uzasadniony. Może to być fajna budka. A w przypadka Knausa (podobnie jak Hobby) budka 10-letnia (zadbana) posłuży jeszcze lat 20.

Na fotkach nic nie widać. Ale widać, że uszczelniacze oryginalne, brak "maskujących listewek" etc. Dobrze wyposażona. Warto obejrzeć na pewno.

 

Przy okazji - mój Knaus dużo gorzej wyposażony sporo starszy (1993) jest w fajnej kondycji - i nie zamieniłbym go na żadne Hobby z tamtych linków ;-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Grzesiek napisał, może być budka z 2005 i będzie się nadawała tylko jako schowek na narzędzia na działce i może być budka z 1995, z którą przejedziesz całą Europę przez kolejne lata. Z przyczepą inaczej jak z samochodem - nie jest najważniejszy rocznik, ale to czy przyczepa jest zadbana... Myślę, że warto zwrócić uwagę nawet na starsze przyczepy, ale rzeczywiście sprawdzić ich jakość.

PS. W tym ostatnim ogłoszeniu nie ma DMC, Grzesiu, wydaje mi się, że ona solidnie przekroczy 1100kg.

Edytowane przez NICKT (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. W tym ostatnim ogłoszeniu nie ma DMC, Grzesiu, wydaje mi się, że ona solidnie przekroczy 1100kg.

 

 

Ano przekroczy zapewne... Ale i tak jutro dzwonię zapisać się na B+E. Po pierwsze dlatego, że faktycznie do 1100 ciężko coś znaleźć na 4 osoby, a po drugie w życiu nie ciągnąłem przyczepy więc te jazdy (jak sądzę) na prawdę się przydadzą.

 

I do Piotrkowa - obejżeć tego Knausa się zapewne wybiorę w tym tygodniu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę dzisiaj u sprzedającego tego Knausa z Piotrkowa. Ma najczęściej niezłe przyczepy. Nie bierze chłamu w Holandii. Kupiłem od niego już dwie przyczepy, moi znajomi też kilka i są zadowoleni. To naprawdę uczciwy chłopak. Obejrzę tego Knausa i popytam o wszystko. Napiszę po południu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Al_ na pewno B+E się przyda, ale też musisz mieć świadomość, że jazda zestawem powyżej 3,5t wiąże się z dodatkowymi opłatami i z częstszymi.... zakazami wjazdu :( Myślałem o tym temacie i zostaję przy moim zestawie do 3,5t, ale ja mogę ciągnąć przyczepę o DMC max 1360. To jest różnica. Przyczepę 4os z łazienką można kupić 4os - Adria, Knaus, Caravelair (to lekkie przyczepy),

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piterek, podpowiadałem lupilu w tym wątku:

http://forum.karawaning.pl/topic/7111-prosba-o-obejrzenie-budki/page__p__185315__fromsearch__1#entry185315

Adrię u tego samego sprzedawcy http://allegro.pl/adria-1995-rok-4-osobowa-z-lazienka-2-przedsionki-i1602446622.html .

Jak będziesz oglądał Knausa, rzuć na nią okiem, bo nie wiem czy lupilu zdąży Cię o to poprosić zanim wyjedziesz ;)

Edytowane przez NICKT (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Al - prawo jazdy - b. dobry pomysł.

Co do opłat - ostatnio pojawił się taryfikator. Wrzuciłem trasę Lublin-Ustka (ostatnio tam byłem). W zależności od jej przebiegu wyszło 20 lub 40 zł opłaty.

Droga alternatywna była 20 km dłuższa. Nie ma tragedii.

 

Co do zakazów - najczęściej zakaz dotyczy masy rzeczywistej (cyferka w czerwono-białym kułeczku). Pomimo, że zestaw ma 3,5t dmc, to jadąc na wakacje rzadko do tej granicznej dotrzemy.

 

Mariusz - link z Knausem podrzucił Al, więc uznałem, że spełnia warunki ;-))))))

 

powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma problemu, zobaczymy Adrię też. Będę u niego ok 14.00, bo kupiliśmy TECa dla mojego taty i nie ma korby do podpór, ale sprzedawca oczywiście da nam drugą. Naprawdę polecam właściciela, bo przyciąga fajne przyczepki, ale oczywiście trzeba każdą zobaczyć i ocenić indywidualnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma problemu, zobaczymy Adrię też. Będę u niego ok 14.00, bo kupiliśmy TECa dla mojego taty i nie ma korby do podpór, ale sprzedawca oczywiście da nam drugą. Naprawdę polecam właściciela, bo przyciąga fajne przyczepki, ale oczywiście trzeba każdą zobaczyć i ocenić indywidualnie.

 

 

Piterek - bedę dozgonnie wdzięczny za ocenę tej przyczepki!!

Czy z Twojego doświadczenia sprzedawca ten skłonny jest do negocjacji cenowej? - przydałoby mi się troc\szkę urwać od tej ceny..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.