Skocz do zawartości

BAILEY RANGER 2004 380/2 - Proszę o opinie


RobertG

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem nowym forumowiczem ( i absolutnym laikiem jeśli chodzi o karawaning ), proszę o opinie na temat marki BAILEY RANGER 2004 , model 380/2, zamierzam kupić niebawem jakąś przyczepkę. Interesuje mnie również to czy jeśli to jest "anglik" to nie ma jakichś problemów jeśli chodzi o doposażenie lub chociażby sprawy techniczne typu: instalacja gazowa, elektryczna lub inne. Pozdrawiam serdecznie.

Edytowane przez RobertG (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 43
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Witaj RoberG (ponownie).

Pytasz o konkretny egzemplarz, czy tak ogólnie. Bo wiesz - każda budka to inna historia. Osobiście nie widziałem rozkładu Twojej propozycji (jakiś link?).

Problemów z doposażeniem być nie powinno. Tym bardziej, że angielki są dobrze wyposażone.

Problemy techniczne - też są rozwiązywane na bieżąco. Jest taki wątek - przyczepka auropejska kontra angielska. Tam są wyszczególnione wady i zalety jednej i drugiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witamy

zajrzyj do Klubu Sympatyków: http://forum.karawaning.pl/topic/6113-klub-swift-i-inne-angielki/

 

w angielkach czeka cię kilka przeróbek (np. gniazdka w środku, butla gazowa z reduktorem, czy gniazdko na haku w samochodzie), ale wszystko jest do przejścia,

możesz oczywiście liczyć na naszą pomocwaytogo.gif

 

 

generalnie strachu nie ma, liczy się konkretny egzemplarz

podrzuć jakieś przykłady, spróbujemy ocenić,

noi oczywiście klasyka przy kupnie: dla ilu osób, w jakiej cenie, objazdówki czy stacjonarnie, wymagany poziom wyposażenia, itp

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaje link do ogłoszenia: http://allegro.pl/pr...1573497955.html, rozmawiałem ze sprzedającym, twierdzi że wszystko z przyczepą jest ok, wszystko działa, martwi mnie trochę to uszkodzenie, czekam na zdjęcia przed naprawą, w ogłoszeniu widać z przodu po stronie drzwi tak jakby coś odstawało. Zdecydowaliśmy z żoną że kupimy na początek mniejszą ale młodszą. Czekam na jakieś sugestie, pozdrawiam serdecznie.

 

Podaje link do strony producenta (rozkład i wymiary): http://www.northamfarm.co.uk/sales/bailley/rangergt60/gt60_380_spec.html

Edytowane przez RobertG (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIe jestem pewien, czy ręczne manewrowanie może uszkodzić w takim stopniu poszycie. Ze zdjęć wygląda, że ta blacha jest (była) nieźle pogięta. Może to tylko fotka?

 

 

 

 

Nie to nie ręczne manewrowanie, według słów sprzedającego na parkingu za bardzo się złamał i zahaczył o naczepę tira, na co mam uważać oglądając ją, generalnie uszkodzona jest część od strony sypialni (salonu), więc nie powinno tam być żadnych poważniejszych instalacji, nie wiem jak z konstrukcją nośną ścianek bocznych i przedniej, wieczorem mam dostać większą ilość zdjęć przed uszkodzeniem, na razie dostałem jedno słabej jakości, jak uda mi się załączyć to wstawię

post-6434-0-65170000-1303903818_thumb.jpg

Edytowane przez RobertG (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaje link do ogłoszenia: http://allegro.pl/pr...1573497955.html, rozmawiałem ze sprzedającym, twierdzi że wszystko z przyczepą jest ok, wszystko działa, martwi mnie trochę to uszkodzenie, czekam na zdjęcia przed naprawą, w ogłoszeniu widać z przodu po stronie drzwi tak jakby coś odstawało. Zdecydowaliśmy z żoną że kupimy na początek mniejszą ale młodszą. Czekam na jakieś sugestie, pozdrawiam serdecznie.

 

Podaje link do strony producenta (rozkład i wymiary): http://www.northamfa...0_380_spec.html

 

pisze gość, że "Wyposażenie maksymalne oprócz klimatyzacji " a ja nie mogę się doszukać ciepłej wody tongue.gif

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pisze gość, że "Wyposażenie maksymalne oprócz klimatyzacji " a ja nie mogę się doszukać ciepłej wody tongue.gif

 

pozdr

 

 

 

 

 

Oczywiście rozumiem, że to żart

Edytowane przez RobertG (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie dziwi jedna rzecz, jak można pisać:

" Stan idealny !!! żadnych zniszczeń !!!Przyczepa jest 2-4 osobowa z prawie nowym namiotem . Była lekko puknięta na wysokości obrysówki gdyż mój ojciec manewrując uderzył w naczepę od tira. Przyczepa została naprawiona ."

Według mnie stan idealny to stan pojazdu, który nie był naprawiamy. Poza tym coś dziwnego jest z przodu przyczepki, nad oknem tak w około 2/5 szerokości od lewej strony.

No i naprawa tego lewego narożnika na bocznej ścianie pozostawia wiele do życzenia (np. nienaturalnie odgięta górna blacha poszycia).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie dziwi jedna rzecz, jak można pisać:

" Stan idealny !!! żadnych zniszczeń !!!Przyczepa jest 2-4 osobowa z prawie nowym namiotem . Była lekko puknięta na wysokości obrysówki gdyż mój ojciec manewrując uderzył w naczepę od tira. Przyczepa została naprawiona ."

Według mnie stan idealny to stan pojazdu, który nie był naprawiamy. Poza tym coś dziwnego jest z przodu przyczepki, nad oknem tak w około 2/5 szerokości od lewej strony.

No i naprawa tego lewego narożnika na bocznej ścianie pozostawia wiele do życzenia (np. nienaturalnie odgięta górna blacha poszycia).

 

Rzeczywiście, na zdjęciu które zamieściłem przed naprawą jest naklejony napis RANGER a w ogłoszeniu nie ma już tej naklejki, więc na pewno coś było robione z dachem z przodu, zresztą widać że było coś naprawiane u góry a nie tylko z boku jak twierdzi sprzedawca, dzięki za spostrzeżenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem i sprzedawca mówi, że ojciec zimą oparł drabinę z przodu aby zwalić śnieg z dachu i pod ciężarem pękło poszycie, w tej chwili jest naklejona taśma, nie wiem co o tym myśleć, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może prościej będzie jak od razu Ci powie co jeszcze ojciec zepsuł. Ja już bym sobie odpuszczał powoli taki idealny stan. Daleko masz, żeby tą przyczepę zobaczyć? Wg. mnie jak powyżej 100 km to nie warto jechać, szkoda kasy na paliwo. I najlepiej niech przyśle duże zdjęcia całości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście rozumiem, że to żart

 

no nie bardzo,

post-5201-0-06204600-1303930828_thumb.jpg post-5201-0-84795900-1303930836_thumb.jpg

 

post-5201-0-54412900-1303930876_thumb.jpg

http://allegro.pl/du...1570056651.html

 

można jeszcze rozpoznać po dwóch kurkach przy zlewach (ciepły-zimny; ale też nie widziałem takich zdjęć)

 

chyba, że się czepiam szczegółów

pisane przez kolegów rzeczy powyżej, faktycznie są trochę ważniejsze bow.gif

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam specyfikacje tego modelu w PDF po angielsku oraz przejrzałem ogłoszenia angielskie takiej przyczepki, i wszędzie jest podgrzewacz wody, sprzedawca również twierdzi że jest, przepraszam że potraktowałem to jako żart ale tak jak napisałem na początku jestem całkiem zielony i po prostu na logikę stwierdziłem że jeśli jest prysznic to musi być CW. W specyfikacji pisze, że jest podgrzewacz gazowy i elektryczny, pozdrawiam.

 

Podam link do specyfikacji modelu BAILEY RANGER 380/2 to może ktoś z forumowiczów powie mi co ta przyczepka ma a czego nie i na co mam zwrócić szczególną uwagę, oczywiście oprócz już wiadomych mankamentów.

http://highbridgecaravans.co.uk/brochures/baileycaravantechspec2004.pdf

Dziękuje za uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.