Skocz do zawartości

VW Caddy i Sudwind 530


brankiniol

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

mam małe pytanko ,można czytać forum godzinami i rozpisywać sie także długo.

Dzisiaj przywiozłem swoją przyczepę po zimie do domu.Strasznie bujało mi tyłem.Mam Caddy ,czy ktos tez ma taki ciągnik? Wiem ,że buja troche w nim na tylnym siedzeniu na nierównej drodze ,ale zastanwaia mnie co może jeszcze być .

Przyczepa dość długa i ciężka ,robi swoje nawet z tym autkiem.Moje pytanie brzmi,czy ktoś ma takie autko i ma takie same problemy?Czy poprostu w przyczepie pora coś naprawić.

1.mało powietrza w kołach po zimie

2. przydały by sie stabilizatory na kołach

3.amortyzator na dyszlu poprostu sie skończył

Żona siedzi z tyłu z małym dzieckiem i narzeka mi ,że ciężko na żołądku się robi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio miałem podobne problemy, przyczyny były 3

1. Amortyzator zaczepu się skończył ale to bardziej miało wpływ na hamowanie

2. Amortyzatory zawieszenia sprawność po niecałe 30 % (warto jednak na przegląd jechać z cepką a nie tylko z dowodem)

3. Zbyt duży nacisk na hak. Zawsze wydawało mi się, że rozkładam równomiernie. Kupiłem wagę do mierzenia nacisku i okazało się, że nacisk miałem ponad 100 kg.

Dodam, że mam stabilizator. Bez niego pewnie byłoby jeszcze gorzej.

Teraz zestawik prowadzi się pięknie :ok:

Edytowane przez GEMIX (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczepka stara,86 rok.Nie ma stabilizatorów ,tyle co na dyszlu hamowanie oraz amorek..Amortyzatorów zawieszenia nie sprawdze bo nie ma.Rozkład ciężaru?Wyjałem dopiero Knausiaka i nie była załadowana...

na dwupasmówce fakt,kiedy bujnąłem ,to od 110km/h zaczynać mi się stawiać,czuje że zaczyna ją nosić.

Czyli co?stabilizatory by sie przydalo zainwestowac?te przy kołach ? Czy amorek na dyszlu?Ale przy hamowaniu wydaje sie mi że ładnie hamuje przyczepa...

Caddy nic nie zawinił??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśle że caddy winny tu nie jest Przy 110km/h to idealnie według moich obserwacji zaczyna się wężykowanie (przy osobówkach bo teraz za busem to inna historia) Niechce sie powtarzać ale Ja proponuje mimo pustej budki sprawdzić rozkład mas Oczywiście złotym środkiem jest stabilizator zaczepu Bardzo pomocne też są amortyzatory i ogumienie w dobrym stanie i dobrym ciśnieniem Czyli dla wygody i bezpieczeństwa trzeba by zainwestować pare groszy :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no spokojnie,to ja wiem ,że przy tej prędkości taka buda długa będzie szaleć.Problem był i jest na drodze lokalnej kiedy jade 60-80 km/h i się wszystko buja tak,że trzeba zwolnić do 40km/h.

Stabilizator zaczepu to troche duzy wydatek z tego co pamiętam,ale amorki na koła ,mocowane do ramy były tańsze .rama ALKO posiada miejsca do zamocowania tego cudu.Popodglądam ceny aktualne w sieci i pomyśle,bo przecież montaż to "pikuś"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO taniej jednak wyjdzie opcja stabilizowanego zaczepu ;) nie wiem jaką masz DMC ale ja AKS1300 kupiłem ostatnio w bardzo dobrej cenie :)

 

A zanim zabierzesz się za dokładanie amorków sprawdziłbym jeszcze czy czasem gumy w osi skrętnej nie są już dobite i może przyczepa siedzi już na dole i nie pozostanie nic innego jak regeneracja osi ... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A widzisz ,to ja nawet nie wiedziałem ,że mam jeszcze opcje z gumami na osi skrętnej.Regeneracja osi pewnie duzo roboty ,przyczepka fakt nie jest za wysoko

 

Znalazłem ten AKS 1300 ,ale cena zaporowa 750 zl ,dużo dla starej przyczepki.Nie wiem więc czemu ma być taniej niż amorki?Amorki widziałem po 170zl czyli dwa to 340zł.

Chyba poprostu nie będe przekraczał prędkości 90km/h,tylko co zrobić na dziurach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze ... dalej nie bardzo rozumiem taki tok działań...

Przyczepka ma swoje lata chcesz uparcie z nią jeździć ponad 100km/h :niewiem: wiele z przyczep na forum nie ma amortyzatorów i nie bujają...

 

Sprawdź jeszcze koła ... może są na tyle krzywe w przyczepie że powyżej pewnych prędkości wpadają w dziwne wibracje ... mimo wszystko pierwsze zabrałbym sie za sprawdzenie gum w osi skrętnej bo jeśli faktycznie są wybite to założenie amortyzatorów NIC CI NIE DA!

Wyobraź sobie w aucie z dobitymi sprężynami zakładasz nowe amortyzatory .. .jak jest efekt ano taki, że amrotyzator jest cały czas wciśnięty a koło i tak praktycznie nie pracuje bo cały czas jest maksymalnie ściśniete ;)

 

AKS da się kupić znacznie taniej niż 750zł ;) warto czytać forum i śledzić okazje na Allegro ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używanego stabilizatora bym nie zakładał (chyba że pochodziłby z mojej poprzedniej przyczepy), co do amortyzatorów to niewiele tutaj pomogą i będę lepiej tłumiły drgania. Jeśli przyczepą strasznie buja i wężykuje to w grę wchodzi tylko zaczep ze stabilizatorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamil_K nie chodzi mi o gnanie przyczepą ponad 100km/h bo staram sie jechac 90km/h max. Caddy ma takie zawieszenie jakie ma,kiedy żona siedzi z tyłu z dzieckiem narzeka że buja nią ,w górach szczególnie ,ja próbowałem i faktycznie ciężko się siedzi jadąc po wertepach .Dlatego też pomyślałem ,że skoro takie zawieszenie w aucie ,to może ono pozwala przyczepie bujać góra dół .

Przejeżdżałem ostatnio po pofalowanej drodze w lesie-prawdopodobnie korzenie to zrobiły.Jadąc 50km/h bujało ,a momentami nawet koło najazdowe zachaczało o asfalt.

Jak moge sprawdzić gumy na ośce?Pewnie z wymianą jest troche zabawy.Przyczepa jak dla mnie siedzi na kołach .Przyczepa z 1986 roku ,więc babcia.Chciałbym dać jej jakąś laske do podpierania :P:mlot:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.