Skocz do zawartości

Poszukuję przyczepy


cichy

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

ta ma DMC 1050

http://moto.allegro....1568761627.html

 

tylko mam do niej strasznie daleko, ktoś zna tego handlarza?

 

Piękny przykład typowego przekrętu. :czerwona:

Sprawdziłem na specjalnej stronie w Holandii dane tej przyczepy po wprowadzeniu do systemu jej numeru rejestracyjnego.

I co się okazało ?

Przyczepa nie wymeldowana w Holandii ( nadal figuruje w ich systemie rejestracji pojazdów ) a jej pozostałe dane ?

- Proszę bardzo :

Data pierwszej rejestracji 05.02.1993

Ggdzie ona była zanim trafiła do Holandii bo data pierwszej rejestracji w Holandii to 17.09.2007 :niewiem:

Kolejna zmiana właściciela 27.02.2008 az do dnia dzisiejszego.

Parametry przyczepy:

Masa własna 1000 kg ( a sprzedawca pisze 800 kg ) :lol:

DMC 1200 kg

Ważność ostatniego przeglądu technicznego to ... 05.02.1996 :czerwona:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuje za sprawdzenie przyczepki, jednym słowem potwierdza się opinia o handlarzachrant.gif

 

Byłem kiedyś w czasie poszukiwania swojej przyczepy u tego sprzedawcy i wróciłem z niczym.

Mało tego - swego czasu wystawiał on na Allegro przyczepy niby zarejestrowane w Polsce ale z taką samą tablicą rejestracyjną umieszczoną na kilku różnych marek przyczep hehe%281%29.gif

Już to coś o nim świadczy. :czerwona:

Edytowane przez rover (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) jednym słowem potwierdza się opinia o handlarzachrant.gif

Niestety tak.

Jest takie zalecenie które w ruchu drogowym rzadko stosujemy: Ograniczone zaufanie.

Skoro nie potrafimy (jako zmotoryzowane społeczeństwo) tej zasady stosować w każdej sytuacji drogowej, to chociaż stosujmy ją przed zakupem przyczepki od handlarza i to koniecznie, bez wyjątków, bo dla własnego bezpieczeństwa.

Im ładniej mówią , tym więcej... jesteś otumaniany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta ma DMC 1050 dmc.

Dwie kwestie:

-nie polecam tego modelu-miałem taką - ciężka, totalnie bzdurny układ wnętrza -jest ciasno a dodatkowo w tych rocznikach totalnie kiepska jakość mebli - po trasie z polskiego morza wszystkie meble wiszące , wisiały - to jest masakra, szkoda gadać.

-pierwsza przyczepa z zapodanego przeze mnie linku jest oszukana na roczniku -w zapodanym roczniku zupełnie inny jest tylny zderzak , nalepki boczne i jeszcze kilka detali.

Generalnie nie Polecam marki HOBBY po 1993 roku - jakość zeszła na psy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cichy - a nie mówiłem? gospodaruj czas ...

 

Wojtek - daj już spokój. Nic się nie zmieniło. Wałkowaliśmy setki razy. Na B pojeździsz przy dmc zestawu 3,5T (lub 3,5 holownik plus lekka). w każdym innym przypadku BE. Zapomnij o tych 4,250 z budką cięższą niż 750kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeden minus tu już poruszany na forum, że możesz mieć B+E i możesz ciągnąć większą przyczepę, ale:

1. Opłaty drogowe są inaczej liczone dla zestawów ponad 3,5tony

2. W wielu miejscach staniesz przed znakiem: zakaz wjazdu dla pojazdów ponad 3,5tony.

Też myślałem nad E do B, ale stwierdziłem, że lepiej mieć zestaw do 3,5tony.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najczęściej znak ograniczający tonaż to 3,5T (pisane cyfrą) i dotyczy rzeczywistej masy. Nie sądzę, żebym ją przekroczył, ponieważ nie jeżdżę w 7 osób dorosłych, tylko z dziećmi ;-)

Ograniczenia najczęściej dotyczą ciężarówek.

Co do viaToll - to niestety - każdego z nas to czeka.

 

Tak czy siak - przy ciężkim aucie - warto mieć BE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno warto, ale niestety nie zdąże przed urlopem zrobić prawka :oslabiony:

 

Druga sprawa to przy dłuższej podróży Żonka nie będzie mogła zestawem ponad 3.5 kierować, niedobrze nie mieć zmiennika.

 

Szukam przyczepki z DMC do 1141kg :mikolaj:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cichy - szukaj Knausa 450. Moja ma 1100 kg. 1993. Zapraszam do "naszych pojazdów". Takiej szukaj.

A moja żonka i tak nie chce siadać za kierownicą jak mamy ogonek, na haku. Jak wystarczyło B (w poprzednich zestawach) - też nie chciała.:niewiem:

 

Dlaczego nie zdążysz? Musisz znaleźć kogoś znajomego. Ja nie chodziłem na teorię (20h). jazdy robiłem 2-3 x w tygodniu 2,2,2,2,3,3,2,2 i 2 przed egzaminem. 2-3 tygodnie i kurs zakończony.Szukaj Knausa i rób kurs niezależnie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.