Skocz do zawartości

Dezynfekcja instalacji wodnej


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 46
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ja osobiście czyszcze chloraminą do kupienia w sklepach akwarystycznych,ale uważam zo co kilka lat najlepiej wymienić instalacje.

Do zębów najlepiej zaś użyć wody niegazowanej w kubeczku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mamy taki środek oparty na aminach którym można zdezynfekować instalacje

niestety nasze prawo nie pozwala sprzedawać środków z nazwą do dezynfekcji jeżeli się nie ma rejestracji w ministerstwie

tak więc a raczej niestety nie mamy na niego jeszcze pozwolenia z ministerstwa - rejestracja w toku i pewnie potrwa jeszcze z pół roku jak nie dłużej

jak ktoś chce podeślijcie adres na pw wyślemy butelka 250ml

oczywiście dla forumowiczów gratisowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

jak na etykiecie

wlać cały zbiornik wody i dodać 1/2 albo całośc

przepłukac instalacje tzn otworzyć kran , upuścić 2-3 litry poczekać 2-5 minut upuscić jeszcze raz

przepłukac cała instalację 2x zbiornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mamy taki środek oparty na aminach którym można zdezynfekować instalacje

niestety nasze prawo nie pozwala sprzedawać środków z nazwą do dezynfekcji jeżeli się nie ma rejestracji w ministerstwie

tak więc a raczej niestety nie mamy na niego jeszcze pozwolenia z ministerstwa - rejestracja w toku i pewnie potrwa jeszcze z pół roku jak nie dłużej

jak ktoś chce podeślijcie adres na pw wyślemy butelka 250ml

oczywiście dla forumowiczów gratisowo

 

Do mnie też kurier właśnie dowiózł. Serdeczne dzięki i POZDROWIONKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

No tak ja też spróbuje z tymi tabletkami od zmywarki. Jutro będzie trochę czasu do zabawy z przyczepką.

 

Całkowicie zapomniałem o problemie dezynfekcji przewodów wody. Ale od czego jest forum

 

<BR style="mso-special-character: line-break"><BR style="mso-special-character: line-break">

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Witam :)

 

Za tydzień pierwszy wyjazd weekendowy do Chłapowa. Wstyd się przyznać ale odkąd kupiłem przyczepkę nie czyściłem instalacji wodnej, z której korzystam intensywnie. Wyczytałem, że można dezynfekować tabletką od zmywarki.

Czy ktoś z forumowiczów stosował takie zabiegi w swojej przyczepie? Zbiornik oraz przewody wodne mam bez glonów i osadów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tak robiłem w swojej poprzedniej cepce (tabletki od zmywarki do ciepłej wody, i cała woda przez krany ). Czy to coś daje, nie wiem ale żyję i rodzina też a i sama tabletka nie jest łagodnym środkiem czyszczącym tylko agresywnym. Natomiast nie niszczy instalacji i jak przepłuczesz to jest nie szkodliwa (jak to chemia do mycia).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.