Skocz do zawartości

knaus azur - zmiana zderzaka tylnego


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Poniżej pierwsze nieśmiałe zdjęcie mojego Knausa oraz pytanie:

 

w linku do aukcji poniżej model z 99 roku ma identyczną budę (tak mi się przynajmniej wydaje) oraz narożniki i pas tylny inne niż w moim modelu

Czy ktoś z forumowiczow próbował takich zmian, tzn zmiana zderzaka tylnego na nowszy + założenie narozników.

link do aukcji zderzaka i narożników: http://stamserwis.gr...l/11131298.html

link do przyczepy z roku 1999: http://otomoto.pl/knaus-sudwind-1999r-namiot-80przyczep-T1941991.html

 

 

 

Pozdrawiam

post-5084-0-21611200-1299534859_thumb.jpg

Edytowane przez killbill (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Kupiłeś poprzez allegro?

Naprawiany tylny narożnik + wymiana częściowo blachy od tamtej strony, której na tym foto nie widać.

Miałem ją na oku. Gadałem nawet z gościem w zeszłym roku, ale ostatecznie się nie zdecydowałem.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Kupiłeś poprzez allegro?

Naprawiany tylny narożnik + wymiana częściowo blachy od tamtej strony, której na tym foto nie widać.

Miałem ją na oku. Gadałem nawet z gościem w zeszłym roku, ale ostatecznie się nie zdecydowałem.

Pozdrawiam

 

tak - była wystawiona na aukcji. jest po naprawie.

Najważniejsze, że szczelna i sucha. No i bardzo przyjemne wnętrze.

Widzę, że mieszkamy "po sąsiedzku" - ja również za Obwodową, jednak bardziej w kierunku Gdańska.

 

p.s.

wysłałem Ci PW.

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był moment, że zastanawiałem się nad narożnikami przednimi. Ale zrezygnowałem. Nieefektywnie poszerzają przyczepkę.

Jeżeli jest powód konkretny (tak jak u Ciebie), to być może warto. Jeżeli nei zmieniła się szerokość budki pomiędzy rocznikami (a raczej nie), to powinno pasować.

 

Daleko masz do gościa? Może udałoby się podjechać z budką i przymierzyć? Może facet może zamontować za ekstra 20-30 zł.

 

Pamiętaj, że dojdą dodatkowe koszty. Musisz kupić lampy. Chyba nie warto ... :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie, tylko, czy będzie pasował?

 

 

wątpie żeby ktos odpowiedział Tobie na 100% :rolleyes: poprostu może pasować a nie musi Trzeba by przymierzyć bo pomimo szerokości to mogą być jeszcze inne różnice :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Daleko masz do gościa? Może udałoby się podjechać z budką i przymierzyć? Może facet może zamontować za ekstra 20-30 zł.

 

 

Myślę, że to jest najbardziej sensowna sugestia i propozycja, :hmm: ale wszystko zależy od odległości, bo jak masz blisko a zderzak nie będzie pasował do Twojej

budki to jedyne co możesz stracić to najwyżej " kilka minut " na dojazd i rozmowę zamiast kilku "stówek" a jak masz daleko to poproś gościa o dokładne wymiary zderzaka lub może ktoś z forum mógłby tam podjechać i zrobić dla Ciebie takie pomiary, a to już byłby niewielki koszt, np :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że to jest najbardziej sensowna sugestia i propozycja, :hmm: ale wszystko zależy od odległości, bo jak masz blisko a zderzak nie będzie pasował do Twojej

budki to jedyne co możesz stracić to najwyżej " kilka minut " na dojazd i rozmowę zamiast kilku "stówek" a jak masz daleko to poproś gościa o dokładne wymiary zderzaka lub może ktoś z forum mógłby tam podjechać i zrobić dla Ciebie takie pomiary, a to już byłby niewielki koszt, np :)

 

do stammserwis mam okolo 500km, więc odpada.

Zrobię tak, że odkręcę mój stary zderzak, wszystko dokladnie wymierzę i poproszę stammserwis o wymierzenie tamtego zderzaka.

Czy brak zderzaka w przyczepie oznacza brak szczelności i będzie się tam dostawać woda w trakcie deszczu??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czy brak zderzaka w przyczepie oznacza brak szczelności i będzie się tam dostawać woda w trakcie deszczu??

 

 

nie potrafię Tobie odpowiedzieć na te pytanie :) moja przyczepka nie ma tradycyjnego zderzaka... ale myślę, że zdjęcie go nie powinno mieć wpływu szczelnośc przyczepki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Effendi dobrze radzi :hmm: jak masz daleko to zapytaj kogoś z forum czy nie podjechałby dokładnie zwymiarować

 

A co szczelności to jak zdemontujesz zderzak to zostają otwory po wkrętach więc odpowiedz jest jasna :) wkręty są na masie uszczelniającej i jak byś montował nowy zderzak to też tak musiasz zrobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.