Skocz do zawartości

Kamping lub parking strzeżony zimą w Gdańsku i Sopocie.


Kucharze

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Wybieram się camperem właśnie teraz zimą :) na krótką wyprawę do Trójmiasta i na Półwysep Helski. Chciałabym się zapytać czy ktoś zna jakieś dobre, bezpieczne miejsce na nocleg camperem w centrum Gdańska? Ze wszystkich parkingów strzeżonych i całodobowych znalazłam tylko jeden blisko starówki: parking na ul. Katarzynki 9:

http://www.tas-moto....arkingi-22.html

Czy ktoś zna ten parking, ma jakieś informacje czy można tam stanąć camperem, ile kosztuje "doba"? Opinie w internecie nie są zbyt przychylne, jednak to jedyny taki parking, który jest blisko centrum.

 

A drugie pytanie dotyczy Sopotu/Gdyni. Czy w tym mieście jest jakieś przyjazne, bezpieczne miejsce, parking strzeżony czy może kamping, gdzie można stanąć camperem i przenocować zimą?

 

Dzięki z góry za jakiekolwiek informacje :]

P.S. Przeszukałam forum, jednak nie znalazłam informacji o noclegach zimą w trójmieście, pewnie dlatego, że jestem początkującym forumowiczem i mogę trochę błądzić :hehe:

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mieszkam 5km od granic Gdyni i powiem Ci szczerze, że nie wiem na jakim parkingu mógłbyś nocować.

Na granicy Sopotu i Gdyni jest kamping, ale jak wyczytałem w sezonie zimowym jest zamknięty.

Tam też znajduje się inny kamping i nie wiem czy działa w tym okresie http://www.kemping19.cba.pl/ .

 

Jak przypomni mi się jakieś fajne miejsce to dam znać.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na granicy Sopotu i Gdyni jest kamping, ale jak wyczytałem w sezonie zimowym jest zamknięty.

Tam też znajduje się inny kamping i nie wiem czy działa w tym okresie http://www.kemping19.cba.pl/ .

 

Też widziałam ten kamping wcześniej, jednak czynny jest do 30.09. Czytałam też z relacji osób podróżujących w tych rejonach, że można ewentualnie

zagadać w porcie w Gdyni, czy na jakimś parkingu można stanąć w bezpiecznym miejscu. Jednak podejrzewam, że ostro tam wieje w zimowe noce :)

 

Myślałam też ewentualnie o parkingu w hotelach w Sopocie, pewnie dałoby się dogadać w recepcji, że za jakąś opłatą można stanąć na noc na ich terenie.

Zobaczymy. Jak wrócę to zdam relację, czy są takie miejsca jeśli ktoś chce na parę dni wyskoczyć nad morze kamperem :]

Dzięki za info!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Typowych miejsc noclegowych dla kamperów i przyczep w zimie na terenie trójmiasta raczej nie ma .

Jeśli chodzi o parking przy ul.Katarzynki to raczej bym go nie polecał . Niby centrum ale ..

Między Gdańskiem i Sopotem jast parking hotelu Marina . Zimują tam kampery i przyczepy . Myślę , że można tam się dogadać na nocleg . Cen niestety nie znam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

 

Ja kiedyś nocowałem w Sopocie przy kampingu na Bitwy pod Płowcami. Obok jest biurowiec Hestii więc raczej bezpiecznie ( ale to osobówką)

Co do Gdańska to jest parking vis a vis teatru ( ul. Św Ducha ) w prawdzie nie całodobowy (aczkolwiek zostawiałem tam autko na noc i nie było problemu :) ) , goście którzy tam siedzą są ok , więc pewnie można się dogadać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

 

Ja kiedyś nocowałem w Sopocie przy kampingu na Bitwy pod Płowcami. Obok jest biurowiec Hestii więc raczej bezpiecznie ( ale to osobówką)

Co do Gdańska to jest parking vis a vis teatru ( ul. Św Ducha ) w prawdzie nie całodobowy (aczkolwiek zostawiałem tam autko na noc i nie było problemu :) ) , goście którzy tam siedzą są ok , więc pewnie można się dogadać.

 

Parking przy kampingu w Sopocie jest przy ul.Hestii . W tygodniu jest tam tłum pracowników Hestii . Oczywiście nikt Cię nie wygoni . Parking na Św.Ducha jest czynny do 18:00 . Później różnie bywa . Obok kilka Pubów , Dyskotek i innych klubów . Ale zimą może być w miarę spokojnie . Podobny parking jest przy ul.Podw. Staromiejskie ( obok Hali Targowej ) .

Powodzenia

 

Witaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parking przy kampingu w Sopocie jest przy ul.Hestii . W tygodniu jest tam tłum pracowników Hestii . Oczywiście nikt Cię nie wygoni . Parking na Św.Ducha jest czynny do 18:00 . Później różnie bywa . Obok kilka Pubów , Dyskotek i innych klubów . Ale zimą może być w miarę spokojnie . Podobny parking jest przy ul.Podw. Staromiejskie ( obok Hali Targowej ) .

Powodzenia

 

 

 

Ja parkowałem na ulicy od strony wjazdu na kamping , nie próbowałem ustawiać się na parkingu dla pracowników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proper , o tym małym parkingu myślałem . W sobotę i niedzielę nie ma problemu z parkowaniem nawet na parkingu hestyjnym , nikt nikogo nie wyrzuca

 

Ale do rzeczy .

 

Kucharze

 

Na zapleczu Hestii jest parking klubu żeglarskiego SKŻ . Myślę , że tam mógłbyś spróbować z noclegiem . Jest tam sympatyczna knajpka i toalety .:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proper , o tym małym parkingu myślałem . W sobotę i niedzielę nie ma problemu z parkowaniem nawet na parkingu hestyjnym , nikt nikogo nie wyrzuca

 

Ale do rzeczy .

 

Kucharze

 

Na zapleczu Hestii jest parking klubu żeglarskiego SKŻ . Myślę , że tam mógłbyś spróbować z noclegiem . Jest tam sympatyczna knajpka i toalety .:)

 

 

 

 

Właśnie o tym pisałem :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem z gdyni i często widziałem samochody z przyczepami i kampery parkujące na parkingu koło terminala promowego stena line,a nastepny pomysł który przychodzi mi do głowy to parkingi dla tirów na ul.janka wiśniewskiego,a więc blisko centrum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o parking przy ul.Katarzynki to raczej bym go nie polecał . Niby centrum ale ..

Między Gdańskiem i Sopotem jast parking hotelu Marina . Zimują tam kampery i przyczepy . Myślę , że można tam się dogadać na nocleg . Cen niestety nie znam .

 

 

 

Dziękuję za opinię o Katarzynki. Już nie pierwsza nieprzychylna... Chyba jednak zrezygnuję z tego parkingu. Na pewno podjadę do hotelu Marina żeby się zorientować. Jak wrócę to napiszę

jak zimą wygląda tam nocowanie.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za informacje. Będziemy krążyć po okolicach Trójmiasta to na pewno zajadę w te miejsca i zobaczę jak wyglądają zimą. Zrobię jakieś zdjęcia pewnie. Niestety widzę na kamerze online,

że prowadzony jest remont molo w Sopocie. W życiu tam nie byłam, już się nastawiłam na spacer po tym słynnym miejscu ale zimową aurą, a tu ... no nic, plaża jest długa, na pewno gdzieś spokój znajdziemy :).

 

Pozdrawiamy!

 

:hej:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.