Skocz do zawartości

Hobby 510. Proszę o opinie


jacagdz

Rekomendowane odpowiedzi

W sprawie przyczepy Hobby niech się wypowiedzą właściciele Hobby . Wiem jedno . Mi się Hobbitki zawsze podobały. Mają to coś.

Co do ciągania VW w tej wersji to mogę napisać Ci tylko tyle , że da radę.

Ja swoim ciągam Dethleffs'a o DMC 1170kg . Przed wyjazdem pokusiłem się o ważenie ze wszelkimi gratami , które zabierałem na zloty . Nie przekraczam tej wagi .

Passek radzi sobie dość dobrze , choć miałem te same wątpliwości przed kupnem przyczepy . Zaliczyłem m.in. Pieniny w ubiegłym roku . Pewnie , że są mocniejsze auta ale nie mieszałem spocony dźwignią zmiany biegów w poszukiwaniu jedynki lub dwójki na podjazdach. Trasy płaskie w tym autostradki też pokonuje sprawnie . Odradzam większe prędkości bo mimo , że nie jest łapczywy na paliwo to mimo wszystko coś tam więcej spali , a i różnica wagowa pomiędzy autem i przyczepą mimo zachowania "papierowej" proporcji raczej nie powinna zachęcać Cię do zbyt szybkiej jazdy. To już raczej w wątku o technice jazdy.

Polecam spokojną i równą jazdę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam że tą przyczepe bede ciągnął Vw passat 1,9 TDI 110 KM(w dowodzie auta DMC przyczepy 1500 kg) no i mam dodatkowe pytanko czy da rade?

 

 

Tak jak napisał finger - VW to mocne auta.

Sprawdź jeszcze tylko czy masa własna samochodu nie jest niższa niż DMC budki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisał finger - VW to mocne auta.

Sprawdź jeszcze tylko czy masa własna samochodu nie jest niższa niż DMC budki.

 

 

 

masa własna auta 1450 kg , masa dopuszczalna auta 1950 kg, na haku 1500 kg, PRZYCZEPA - masa własna 1100 kg, DMC 1300 kg to chyba wszystko gra jak na kategorie B ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam ponownie. Dziś dzwoniłem do gościa w sprawie tej ceny no i może obniżyć mi na 14 tyś i koniec(.Myśle że nadal jest za wysoka) Przeglądam ciągle oferty na allegro , komisach Np.oglądałem fajną budkę w Elblągu hobby 440 , super rozkład,rocznik 1996 cena 14 tyśhehe%281%29.gif ale była uderzona no i łatana.Ale z drugiej strony, przyczepka stoi na miejscu(kilkadziesiąt litrów ropki w baku) jest zadbana oraz z wszystkimi akcesoriami(butla,przedłużacze,koszty rejestracji itp. a to wszystko to są koszta(wyliczyłem około 1000zł.). Fakt że jest dużo tańszych budek np. z Anglii ale jakoś mi nie podchodzą. Tak sobie myśle że w kwietniu kiedy ruszy sezon, dostanie bez problemu te pieniądze No i mam problem bo może mi przejść koło nosa :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź jeszcze tylko czy masa własna samochodu nie jest niższa niż DMC budki.

no i jeszcze, DMC przyczepki musi być nie większe niż DMC auta x 1,33

choć ten warunek jest zazwyczaj spełniony jeśli pilnuje się tego, co napisał jacekwwa, ale... lepiej sobie policzyć w granicznych sytuacjach... :-)

 

pozdrawiam

s_13

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S_13 - możesz podać podstawę prawną do tych x1,33?

Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 31 grudnia 2002 (... że się chciało facetowi w sylwestra rozporządzać...)

w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia

par 14, pkt 7

" W przyczepie o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 t, przeznaczonej do ciągnięcia przez pojazd, którego DMC wynosi nie mniej, niż 1,33 DMC przyczepy, dopuszcza się hamulec roboczy typu bezwładnościowego (najazdowy), działający co najmniej na koła jednej osi..."

 

pozdrawiam

s_13

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.