Skocz do zawartości

HOBBY 420 Bielsko Biała


GregorY

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

 

Proszę o potraktowanie tego co napiszę jako czysto subiektywnej opinii z mojej strony - nie twierdzę, że mój światopogląd jest jedynym słusznym.

 

Widząc Hobby 420 z 91 roku za niecałej dziewięć tysięcy polskich złotych nie możesz oczekiwać cudów. Pewne jest, że coś jest nie tak - powinieneś to znaleźć, i zweryfikować czy potrafisz z tym żyć czy nie i szukasz dalej. Wg mnie za 9 tys pln nie kupisz przyczepy czteroosobowej z przedsionkiem oraz łazienką toaletą kasetową prysznicem z 91 roku marki Hobby w idealnym stanie, to zbyt piękne, żeby było prawdziwe. Wg mnie cena rynkowa (nie "okazja&quot ;) za taką przyczepę, zdrową - to 14 tys pln. 12 tys to już nienajgorsza cena. a niecałe 9? albo nawet 8! nie jestem w stanie kupić przyczepy za takie pieniądze, a do tego sprowadzenie rejestracja no i coś trzeba zarobić.

 

Zastanawia mnie jeden fakt - w ogłoszeniu jest napisane IGIEŁKA, a od razu okazało się bez wielkich wykopalisk że szyba czołowa uszkodzona i klapa od kufra również. To w końcu igiełka czy nie? Taki opis rzeczy nadszarpuje opinię sprzedającego. Nie twierdzę, że sam jestem chodzącym świętym, mnie również zdarzały się pomyłki, ale nie sposób nie zauważyć uszkodzonego okna, o takich rzeczach się informuje wg mnie w pierwszej kolejności, uszkodzone okno to poważna usterka - wymiana na chociażby używane to około 150 euro o ile takie dostaniesz (a częściej dostępność aniżeli koszty są większą trudnością).

 

Jeszcze chciałbym odnieść się do wspomnianej listwy pionowej i "plastra". Nigdy nie spotkałem się z pionową listwą łączeniową w takim miejscu, ale ta taśma typu "plaster" - owszem. Kiedyś miałem przyczepę Hobby 420 Classic z 92 roku, praktycznie taka sama jak ta z ogłoszenia, które podałeś, i w załączeniu przesyłam Ci dwa zdjęcia miejsc wspomnianych, może jakoś pomogę.

 

http://img340.imageshack.us/i/p5281424.jpg/

 

http://img833.imageshack.us/i/p5281436.jpg/

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakie masz wymagania co do cepki... 4-osobowa z prysznicem? może nie upieraj się przy tej hobby, dla mnie za dużo znaków zapytania. Ja byłem zadowolony z Adrii kupionej w STAMSERWIS (mają bardzo podobną za 11tys) i jestem zadowolony z Knausa z KLAJA :piwo: może zobacz ich oferty... Szukaj, sprawdzaj i pytaj, chętnie podpowiemy i pomożemy tak byś był zadowolony. Możesz podać max cenę, dmc, wyposażenie... Może koledzy coś ciekawego widzieli lub mają do sprzedania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nawiązaniu do wczesniejszych wypowiedzi sprawa wyglada tak: budżet jaki mam , taki mam. Przyczepa tego formatu w zupełnosci mi odpowiada (chodzi mi o model, nie o ta konkretną). Jesli chodzi o wyposazenie - również, choc nie ma prysznica jak napisał NICKT. W zasadzie ta dyskusja naprowadziła mnie na elementy, których sam bym nie zauwazył, lub co gorsza - nie zwróciłbym uwagi i wielkie dzięki tutaj włascicielom i użytkownikom przyczep a w szczególności Hobby. Jak pisałem wczesniej, to,że zostawiłem zadatek w zasadzie jeszcze o niczym nie świadczy. Pojadę, zobacze jeszcze raz, popodłaczam media, posprawdzam. Za pierwszym razem byłem z żoną i dzieciakiem przy dość niesprzyjającej pogodzie, więc sami rozumiecie ze nie na wszystko był czas. W zasadzie moja lepsza połowa powiedziała, że środek jej się bardzo podoba, a mniejsza połowa od razu wskazała "swoją" sypialnię. Teraz z butlą, kablem, akumulatorem, latarką i wiedzą która mi tutaj zasrerwowaliście moge sobie pozwolić na odrobinę szaleństwa "wywinięcia jej na lewa stronę". Nawet i lepiej, ze zostało jeszcze kilka dni - przygotuje sobie check listę, żeby czegoś nie pominąć.

 

Zgadzam się z tobą Eddie65, że wiek i cena tej przyczepy to jakiś kompromis. Ba, za tobą przemawia na pewno większe doświadczenie (widziałem twoją ofertę, sa tam starsze przyczepy w znacznie lepszym stanie) dlatego wiedząc co w tej omawianej nie gra na dzien dzisiejszy i jak sam napisałes - mogąc to zaakceptować - skupiam sie na tym, co jeszcze może w niej być nie tak, żeby się w razie czego rozmyślić.

 

W zasadzie przygotowując sie do wyjazdu ciesze się, że jest tak marna pogoda - myślę tutaj o szczelności przyczepy, co pewnie prędzej czy później wyjdzie, chociaż ona i tak stoi pod chmurką i żadnych niepokojących objawów jak do tej pory nie ma. Co ciekawe - komis udostepnił mi telefon własciciela i mając na uwadze, że to on jest sprzedającym, ja - kupującym, pogadaliśmy sobie o tej przyczepce. Z rozmowy wyszło, że przyciągnął on ją sobie w 2009 roku z niemiec, dach juz był zrobiony przez poprzedniego właściciela a obecny jeszcze własciciel mając juz kilka przyczep w swoim zyciu posprawdzal stan tych napraw. Po dwóch sezonach kupił sobię większa dwuosiówke, ta sprzedaje. Powiedział równiez, ze jeśli mam obawy - nie widzi problemu - moge oglądac sobie wszystko co zechcę, nawet zapiąc ja na hak i przejechac się kawałek.

 

Reasumując - zobaczymy co z tego wyjdzie. Dla cierpliwych, w przyszły poniedziałek opisze co z tego wyszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy nie myślałeś o tej?Czy jednak za duża? Hobby Classic 530

Sam takowej szukam ale obecnie brak funduszy :)

 

 

Ta 530 to zgnitek. Nawet nie jedźcie oglądać, nie ma sensu. Sprzedawca też "uczciwy inaczej". W opisie jest napisane: "KEMPING SWIEŻO SPROWADZONY" a ja już go oglądałem w kwietniu 2010 :ok:

Wtedy cena była 12500 i do 'zbicia' było tylko 500zł i absolutnie nic więcej. Teraz 10000...

Tu link do wątku z opisem tej przyczepki [z kwietnia 2010]...

Tu link do namiarów na tego sprzedawcę.

 

przygotuje sobie check listę, żeby czegoś nie pominąć.

 

GregorY, kolega jacekwwa zrobił listę w tym wątku, a dokładnie w tym poście. Moim zdaniem lista bardzo dobra. Sam posiłkowałem się nią przy zakupie. :piwo: Dodaj swoje punkty i OGIEŃ! ;) I jeśli masz istotne dodatki do tej listy - dodaj w tamtym wątku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.