Skocz do zawartości

Rejestracja Angielki


yachu4

Rekomendowane odpowiedzi

Ja pytałem u źródła URZĄD SKARBOWY jest 2 tygodnie na opłatę-od daty zakupu - reszta to czas na Wydz.Kom. może tam się coś zmieniło .Ale uważam ,że 30 dni to powinno wystarczyć na zarejestrowanie pojazdu (przyczepy)-bo przyczepa jest pojazdem tylko,że ciągnionym i nie ma odstępstwa na to czy ma silnik? czy nie?.

Poydrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pytałem u źródła URZĄD SKARBOWY jest 2 tygodnie na opłatę-od daty zakupu - reszta to czas na Wydz.Kom. może tam się coś zmieniło .Ale uważam ,że 30 dni to powinno wystarczyć na zarejestrowanie pojazdu (przyczepy)-bo przyczepa jest pojazdem tylko,że ciągnionym i nie ma odstępstwa na to czy ma silnik? czy nie?.

Poydrawiam

 

jeszcze raz zachęcam do przeczytania mojego poprzedniego posta (długi, ale dużo szczegółów)

Urząd Skarbowy nie ma nic do naszej sprawy, bo tam w terminie 14 dni płaci się Podatek od czynności cywilno-prawnych (tzw. PCC-3, 2%), ale tylko przy zakupie w kraju na Umowę kupna-sprzedaży (bez faktury VAT od np. Komisu)

od US było kiedyś wymagane przedstawić VAT-24 (o zwolnieniu z akcyzy, cła, Vat'u) ale to już nie jest potrzebne,

a co do definicji pojazdu to TAK, to właśnie przed chwilą napisałem

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

jeszcze raz zachęcam do przeczytania mojego poprzedniego posta (długi, ale dużo szczegółów)

Urząd Skarbowy nie ma nic do naszej sprawy, bo tam w terminie 14 dni płaci się Podatek od czynności cywilno-prawnych (tzw. PCC-3, 2%), ale tylko przy zakupie w kraju na Umowę kupna-sprzedaży (bez faktury VAT od np. Komisu)

od US było kiedyś wymagane przedstawić VAT-24 (o zwolnieniu z akcyzy, cła, Vat'u) ale to już nie jest potrzebne,

a co do definicji pojazdu to TAK, to właśnie przed chwilą napisałem

pozdr

 

Witam skarbówka jest pierwsza - ( apropo -tj,2%opłaty )2 tygodnie ale cała procedura rejestracji- tj.30 dni od dnia daty w umowie zakupu.Czy jest inaczej trzeba pytać w Wydz,Kom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

skrót myślowy, miałem na myśli opłaty administracyjne z tytułu rejestracji pojazdu płacone na konto Urzędu Powiatowego lub w kasie Urzędu (u mnie coś lekko ponad 200 PLN), dawniej kupowało się Znaczki Skarbowe i stąd nazwa zwyczajowa została,

sprowadzone przyczepy zwolnione są z: cła, akcyzy, Vat'u (które byłyby płacone w Urzędzie Celnym)

pozdr

 

Masz rację.

Przy rejestracji przyczepy sprowadzonej nie jest wymagana opłata skarbowa ani VAT-24. W zeszłym miesiącu rejestrowałem swoją i potrzebne jest zaświadczenie z przeglądu technicznego i tłumaczenie dokumentów.

Koszt rejestracji w Wydziale Komunikacji to 121,50 zł + 26 zł OC w Warcie.

 

Jeśli chodzi o obowiązek zarejestrowania w ciągu 30 dni to nie dotyczy przyczep sprowadzanych. Możesz sprowadzić przyczepę postawić na działce i wcale nie rejestrować, lub zarejestrować po np. roku. Poprzednią przyczepę kupiłem we wrześniu i zarejestrowałem dopiero w maju. Wszystko było ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwólcie że i ja się wtrącę.

Jak sprowadziłem sobie pierwszą angielkę, to w US zamiast zapłacić 2%, zapłaciłem 160PLN za zaświadczenie że przyczepy kempingowe są zwolnione z opłaty podatku obrotowego.

Co za absurd! To właśnie nasza chora ojczyzna!

Po roku już nic nie trzeba było zaświadczać bo międzyczasie jakiś baran łaskawie powiadomił drogą służbową wszystkie WK w kraju o tym fakcie.

Tymczasem za moje wywalone w kupę 160zł kupili sobie papier toaletowy.

Gdy rejestrowałem obecną przyczepę, potrzebna była umowa kupna sprzedaży, oryginał. Miałem, bo oryginał jest zawsze dla kupującego bo po co sprzedającemu? Na dowód ze nie spalił tylko sprzedał?

Reszta to klasyczne procedury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.