Skocz do zawartości

Swift i inne Angielki


JINX_Sanok

Rekomendowane odpowiedzi

Niektóre angielki, mają na wejściu fabrycznie filtr węglowy. Tyle że jest tylko filtrowana ciepła albo zimna, nie pamiętam która :oslabiony: Węgiel na szarej wodzie, sam się nie sprawdzi. Trzeba by najpierw usunąć zanieczyszczenia stałe i dopiero wtedy go użyć.

 

Dwieście litrów czystej, albo szarej to za duże obciążenie dla cepki. Tak mi się wydaje :brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

no nie, nie, wacko.gif bez przesady

zaczynam od końca:

najpierw zawieszam pojemnik pod podłogą, aby nie wystawał poniżej osi i obrysu ramy - co daje ok 20cm w najwyższym miejscu; użyteczną pojemność szacuję na max 150l;

później do środka montuje zbiornik czysty, nie większy niż pojemność użyteczna zbiornika szarego;

mając dwa puste zbiorniki - nalewamy górny - wodę zużywamy zapełniając dolny - opróżniamy dolny i dopiero wtedy ponownie napełniamy górny

więc całkowita ilość w obiegu to będzie ok 100-120 litrów

 

wozić w trasie zamierzam oba zbiorniki puste, a na miejscu napełniać wodę czystą (ilość zależnie od długości pobytu i potrzeb) - przed wyjazdem wylać wodę szarą

w międzyczasie, zawsze w rezerwie pozostaje system z bańką 30l i wózkiem

 

ogólnie system ten ma wystarczać na dwu-trzy-dniowe postoje (wtedy napełniamy przy wjeździe, a opróżniamy przy wyjeździe)

 

 

Ad. 2 może i racja, bo to już taka mała oczyszczalnia ścieków się robi, o tym już zapomniałem skromny.gif nie było pomysłudevil.gif

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na razie przyczepa zimuje, więc rozważam teoretycznie i zbieram materiały

myślałem o poprzeczkach z ceownika (może kracie) rozpiętych między podłużnicami ramy (jest tam coś ok 1,5m), przykręcanej do oryginalnych otworów, i może jeszcze przyłączone do osi; do tego jakaś osłona przez ewentualnymi kamieniami

 

zawór odpływowy zbiornika, plastikowy np. 2 cale

a całość wagi nie powinna przekroczyć 50kg

 

właściwie to kopiuję projekt kit'a, tylko bazę mam większą http://forum.karawan...post__p__202002

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jinks trzeba było napisać to bym Ci kupił - całe 6zł.

a co się stanie jak pomylisz gniazda po piwie?

 

Nie pomylisz bo typ S nie wejdzie do typu N- inaczej rozłożone są bolce i gniazda popatrz na schemat parę postów wyżej. i dodatkowo są różnych kolorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pomylisz bo typ S nie wejdzie do typu N- inaczej rozłożone są bolce i gniazda popatrz na schemat parę postów wyżej. i dodatkowo są różnych kolorów.

 

ale ed, u mnie właśnie o to chodzi, że założyłem sobie dwa identyczne gniazda i identyczne wtyczki (różnią się tylko stopniem zmęczenia plastiku)

a rozróżniam je w ten sposób, że wtyczki mam po dwóch stronach dyszla, a gniazda po dwóch stronach haka, więc "lewy do lewego, prawy do prawego"pub2.gif

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam anglika i ma coś w sobie jest niesamowita więc zgadzam się na taką formę ,miałem Swifta z 69 roku była boska oczywiście remont kapitalny zrobiłem a 2 lata temu kupiłem z 1991 też małe przeróbki miała scianę przednią uszkodzoną .ale spoko jest idealna założyłem baterie słoneczne i mam spokój z zasilaniem . w schowek zamontowałem butle gazową i tankuje na cpn więc mam cały sezon nie musze prądu mieć i gaz wystarcza , .:skromny: a sezon zaczynam pod koniec maja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam anglika i ma coś w sobie jest niesamowita więc zgadzam się na taką formę ,miałem Swifta z 69 roku była boska oczywiście remont kapitalny zrobiłem a 2 lata temu kupiłem z 1991 też małe przeróbki miała scianę przednią uszkodzoną .ale spoko jest idealna założyłem baterie słoneczne i mam spokój z zasilaniem . w schowek zamontowałem butle gazową i tankuje na cpn więc mam cały sezon nie musze prądu mieć i gaz wystarcza , .:skromny: a sezon zaczynam pod koniec maja

 

 

 

a ile kosztowala cie taka bateria i zalozenie?? jakies zdjecia podeslesz??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich właścicieli i miłośników przyczepek z wysp. Zakochaliśmy się z żoną w tym pięknym - jak to powiedział Maciek24mw - kształcię i cudownym wnętrzu i zostaliśmy właścicielami Swifta Conqueror 520 Lux z 93 roku z drzwiami po właściwej stronie, czyli od strony chodnika.Na pierwszy wyjazd mamy zamiar zaliczyć Poronin na dużej majówce tj -od 01-05 maja. Jesteśmy również chętni na naklejki jeśli pomysł dojdzie do skutku.

post-12699-0-37318900-1360356961_thumb.jpg

post-12699-0-58500000-1360357022_thumb.jpg

post-12699-0-31499500-1360357190_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam was i mam prosbe czy ktos ma swifta challengera badz podobna klapke firmy carver?? chodzi mi dokladnie o to by ktos podal mi wymiary orginalnej klapki co zakrywa otwor wktorym jest papka wody i filtr? chodzi o cos takiego caravan+campervan+motorhome+carver+water+inlet+box+with+pump+and+hose.JPG   %24(KGrHqJ%2C!rYFDrDUBGMOBRF5oQqSjQ~~60_12.JPG   poniewaz nie posaidam orginalu a chce dorobic. jest to firmy carver

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ah i jeszcze jedna sprawa w swoich przyczepkach wymienialiscie kontakty na zwykle czy dokupowaliscie przejsciowki??

ja kupiłem sobie 2 takie przejściówki: http://sklep.avt.pl/p/pl/4823953/przejsciowka+sieciowa+wtyk+uk+-+gniazdo+uniwersalne.html

post-5201-0-59578600-1361211916_thumb.jpg

w tym sklepie po 3,5 PLN za sztukę, więc nie opłacało się szukać śrubokręta żeby cokolwiek wymieniać  ;)

 

do tego taka kolorowa listwa z włącznikami

post-5201-0-15300600-1361212155_thumb.jpg

 

i już mamy mój komplet zaopatrzenia w 230V

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam was i mam prosbe czy ktos ma swifta challengera badz podobna klapke firmy carver?? chodzi mi dokladnie o to by ktos podal mi wymiary orginalnej klapki co zakrywa otwor wktorym jest papka wody i filtr? chodzi o cos takiego caravan+campervan+motorhome+carver+water+inlet+box+with+pump+and+hose.JPG   %24(KGrHqJ%2C!rYFDrDUBGMOBRF5oQqSjQ~~60_12.JPG   poniewaz nie posaidam orginalu a chce dorobic. jest to firmy carver

Może na allegro jest jakiś Swift koło ciebie, to podjechałabyś i sama pomierzył?

 

 

ah i jeszcze jedna sprawa w swoich przyczepkach wymienialiscie kontakty na zwykle czy dokupowaliscie przejsciowki??

Ja nie wymieniałem, zakupiłem przejściówki.Ale cały czas chodzi mi po głowie wymiana na normalne gniazdka.

Edytowane przez ADAMiEWA (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.