Skocz do zawartości

Swift i inne Angielki


JINX_Sanok

Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze jedno: klub angielek :ok:

Posiadam trochę różnych instrukcji do przyczep angielskich (instrukcje pełne, ze schematami, rysunkami i całą masą zaleceń), ogrzewań, bojlerów np. przyczepy Abbey, Swift; urządzenia Carver Cascade 1, Carver Cascade 2, Carver Fanmaster, Primus 2490 i jeszcze trochę innych.

Nawet jeśli dana instrukcja nie pasuje rocznikiem lub modelem do posiadanej przyczepy, to i tak może być przydatna, ponieważ wiele rozwiązań było stosowanych niemal bez zmian w różnych modelach i przez długi okres czasu. W razie potrzeby, służę pomocą.

:hej:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli o mnie chodzi to był bym wdzięczny abyś mi rozkminił co powiniem miec pod tym fotelem o czym pisałem kilka postów wyżej , nadal niewiem co to za urządzenie powinno być , chetnie bym je dokupił tylko nawet niewiem czego szukać

Edytowane przez wilu8 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po liczbie kabelków i wtyczkach to bym postawił na energoblok z ładowarką akumulatora i ewentualnie prostownikiem 12V do zasilania urządzeń 12V jak jest 220V. Mam troszkę inny model budy ale też angielkę i w szafce mam takie cudo :

DSC_8538.JPG

 

Dla estetów - śmietnik na pierwszym planie został wygarnięty z szafki przed robieniem zdjęcia ........... muszę zrobić śledztwo skąd to się wzięło i dlaczego w takich kawałeczkach :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też to podejrzewam ale obok termy mam małą puszkę z napisem ''plug in system '' sporo bezpieczników i miernik bateri jest w głownej szafie , wiec ten brak to jest jakąś częscią całej instalacji .

 

Szczególna Prośba do właścicieli przyczep Swift aby zajrzeli u siebie co tam jest i cykneli fotke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też to podejrzewam ale obok termy mam małą puszkę z napisem ''plug in system '' sporo bezpieczników i miernik bateri jest w głownej szafie , wiec ten brak to jest jakąś częscią całej instalacji .

 

Szczególna Prośba do właścicieli przyczep Swift aby zajrzeli u siebie co tam jest i cykneli fotke

 

Producenci nie zawsze umieszczali wszystko w tym samym miejscu. W każdym razie, to nie jest reguła.

Próbowałeś dochodzić po kablach, gdzie jest ich drugi koniec ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po liczbie kabelków i wtyczkach to bym postawił na energoblok z ładowarką akumulatora i ewentualnie prostownikiem 12V do zasilania urządzeń 12V jak jest 220V. Mam troszkę inny model budy ale też angielkę i w szafce mam takie cudo :

DSC_8538.JPG

 

Dla estetów - śmietnik na pierwszym planie został wygarnięty z szafki przed robieniem zdjęcia ........... muszę zrobić śledztwo skąd to się wzięło i dlaczego w takich kawałeczkach :-)

 

Kolego zła wiadomość !

Na 90% szczury-wiły sobie gniazdko!

W altance na działce miałem nawet amatora petów tj.tytoniu pół reklamowki wybrałem!

Sprawdź wszystkie zakamarki czy to stare czy nowe!

Profilaktycznie wyłóż trutkę w postaci pasty-saszetka!

(sprawdź czy były inne kawałki np. folia,mech,sierść itp.)

Obym się mylił! Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

śledztwo wykazało że nie szczury tylko moje dzieciaki z nożyczkami jak byliśmy w Toruniu :-)

zresztą ścinki było na półce nad energoblokiem "dyskretnie" schowane przez moje domowe szkodniki :-)

 

Też to podejrzewam ale obok termy mam małą puszkę z napisem ''plug in system '' sporo bezpieczników i miernik bateri jest w głownej szafie , wiec ten brak to jest jakąś częscią całej instalacji .

 

Szczególna Prośba do właścicieli przyczep Swift aby zajrzeli u siebie co tam jest i cykneli fotke

 

u mnie wskaźnik naładowania jest na tablicy na szafie ubraniowej, razem z wyłącznikiem pompy wody i świateł 12V

DSC_8530.JPG

 

 

więc umiejscowienie wskaźników jest bez znaczenia.

 

a wracając do wody i ogrzewania to jak będziesz spuszczał wodę to należy otworzyć zaworek (ten żółty) obok bojlera - u mnie jest otwarty (woda wylatuje z instalacji) jak jest pionowo.

DSC_2835.JPG

 

w prawym górnym narożniku fotki jest podłączenie zewnętrznej pompy widziane od środka przyczepy. Na tym wężu jest sterowanie ciśnieniem przy jakim załącza się pompa - taka biała duża plastikowa śruba wkręcana do zaworka przepływowego (niestety nie mam zdjęcia).

Edytowane przez macieku (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W szafie obok mam PMS 7

Jedna kostka (grubsze kable ) idzie w lewa strona terma aku kierunek

Druga (cienkie kable ) w strone PMS 7

Czarna z zasilaniem stałym 230v idzie z PMS7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W szafie obok mam PMS 7

Jedna kostka (grubsze kable ) idzie w lewa strona terma aku kierunek

Druga (cienkie kable ) w strone PMS 7

Czarna z zasilaniem stałym 230v idzie z PMS7

 

Jaki jest rocznik Twojej budki ? :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1996r

 

Przeglądałem schematy i instrukcje, które mam, ale brak w nich tego rocznika, mam od 2000.

 

Tak sobie myślę: może tam był jakiś dodatkowy sprzęt zamontowany przez poprzedniego właściciela i wymontowany przed sprzedażą :niewiem:

 

Druga sprawa: podajesz mało precyzyjne dane.

Musisz poświęcić trochę czasu (jeśli tak bardzo Cię to intryguje) i fizycznie dojść po kablach do miejsc, gdzie jest ich drugi koniec, zrobić fotki, opisać, może wtedy coś uda się ustalić. Dodatkowo napisz jak grube są przewody w poszczególnych wtyczkach, jakie mają kolory, ile ich jest, dobre foto każdej wtyczki. Foto wszystkich pozostałych urządzeń i sterowników, regulatorów jakie masz w przyczepie, łącznie z ich nazwami i typem. Musisz podać maksymalną ilość informacji.

Może to, da jakiś obraz, co masz, a co jeszcze być powinno.

Tak przez e-mail, to sprawa trudna, a dyskusja czysto abstrakcyjna :oslabiony:

Zakładam, że na forum nie znajdzie się identyczna przyczepka, z takimi wiązkami :niewiem:

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak przy okazji: http://www.joemonste...luby_angielskie

 

no to tworzymy Oddolną Inicjatywę, Spontaniczny Ruch Poparcia Angielskich Przyczep.jump.gif

 

pozdr

 

Dobrze i ciekawie startujemy S R P A P to ciekawa inicjatywa ,bardzo chętnie !!! SYMPATYK Angielek wszystkich które się ruszają !!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam, wszystkich użytkowników "angielek" :hej::ok: Właśnie niedawno przesiadłem się z malutkiej przyczepy N126 do Chelengera 460/4 i powoli rozpoczynam proces dostosowywania jej do potrzeb mojej rodziny. Mam nadzieję, że od wiosny będziemy mogli spotykać się na "szlaku" POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, wszystkich użytkowników "angielek" :hej::ok: Właśnie niedawno przesiadłem się z malutkiej przyczepy N126 do Chelengera 460/4 i powoli rozpoczynam proces dostosowywania jej do potrzeb mojej rodziny. Mam nadzieję, że od wiosny będziemy mogli spotykać się na "szlaku" POZDRAWIAM

 

Witamy, Zapraszamy

 

poczytaj wątek od początku, na pewno znajdziesz sporo porad,

ja polecam zamontowanie butli gazowej 11kg (przeróbka mocowania butli, nowy reduktor i nowy wąż)

w razie pytań - pisz

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, wszystkich użytkowników "angielek" Dokładnie rok temu przesiadłem się z przyczepy Dethllefs do LUNARA CLUBMAN 475 . Mam nadzieję, że od wiosny będziemy mogli spotykać się na "szlaku" POZDRAWIAM

Edytowane przez grzegorz1212 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.