Skocz do zawartości

Swift i inne Angielki


JINX_Sanok

Rekomendowane odpowiedzi

Przyczepa do rejestracji vin tabliczke i umowa jest , nie ma przetwornicy, przedsionka, kasety do kibla oraz brodzik do wymiany , a tak wszystko jest . Zewnetrznie kilka otarć do naprawy

To wcale nie koniecznie muszę kupować oryginał równie dobrze mogę sobie to trochę przerobić na uniwersalna pompę zlącze przewodow pompy przerobić a przyłacze zrobić na opaske

Edytowane przez wilu8 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przetwornicę możesz mieć. Jak wyjmiesz z szafy ten cały moduł elektryczny ( PMS7) to zobacz tylko, czy są fabryczne nity. Jeśli są, to przetwornica jest właśnie w środku. Jeśli nie działa to mógł się spalić jakiś bezpiecznik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam czegos (sadze ze przetwornica ) pod prawym pojedyńczym fotelem obok skrzynki głównej

2 kostki i jedna z zasilaniem 230v i jak przełąnczam w skrzynce przełącznik Charger to wywala bezpiecznik

Dziś przeszła pozytywnie badanie techniczne

 

Trochę się zdziwiłem bo stwierdził diagnosta że maja być opony 15cali a są 13 cali niewiem.gif

Edytowane przez wilu8 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akumulator masz dobrze zamontowany? Może gdzieś po drodze jest zwarcie. Te kable w kanapie to raczej co innego. Angole pakowali ładowarki do tego modułu.

A diagnosta chyba coś pochrzanił. Ja też mam 13, 15 chyba nawet by nie weszły. Muszą mieć tylko indeks C ( wzmocnione).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale to chyba nie bedzie problem jak bende miał wzmocnione 13 cali ?

 

No ok to niech mi ktos powie co pod tym fotelem powinno być ?

 

Lodówka nie startuje na 12v

post-8289-0-65557400-1323807812_thumb.jpg

Edytowane przez wilu8 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na odległość tak trochę ciężko, ale spróbujmy:

ta czarna wtyczka to u mnie wejście 230V do modułu PMS7, ta biała większa - jutro sprawdzę i Ci napiszę:

Lodówka wystartuje na 12V tylko po wpięciu wtyczki do gniazda przy haku holownika. Ze względu na duży pobór prądu powinna być zasilana tylko w czasie jazdy.

 

Jeszcze kilka pytań:

- czy masz akumulator i czy pokazuje Ci jego stan na wzkaźniku na PMS7?

- czy działa Ci oświetlenie na 12V

- czy działają wszystkie gniazda i punkty oświetleniowe na 230V?

- zobacz jak idzie instalacja 230V od samego wejścia do przyczepy, czy jest zabezpieczona bezpiecznikami ( przechodzi przez PMS7), czy poprowadzona na krótko?

 

Zrób dokładniejsze fotki po otwarciu kanapy - okolice tych kabli i okolice bojlera.

 

Felgi 13 do tej przyczepy są ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akumulator jest i pokazuje jego stan w skrzynce , światełka od pompy i boilera też sie zapalają oświetlenie działana na 12v sterowanie pieca też na 12v działa .

230v jest w gniazdkach

Z obserwacji kabli to prawdopodobnie

230v idzie no skrzynki bezpośrednio i dopiero z niej rozchodzi się

ogrzewanie chodzi na 230 v jak i lodówka

post-8289-0-90377200-1323844851_thumb.jpg

Edytowane przez wilu8 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

ogrzewanie chodzi na 230 v jak i lodówka

 

Ogrzewanie na 230V ?? icon_eek.gif

Jesteś pewien że nie gazowe?

Może nawiew, ale grzanie zasadnicze to chyba nie niewiem.gif

Edytowane przez Wojtek Chrysler (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest ogrzewanie na 230v (grzałka ) wentylator jest na 12v jest to gdzieś z tyłu pieca gazowego

Też byłem zdziwiony ale wieczorem wrzuce fotke panelu sterowanie ogrzewaniem jest 5 pozycji do wyboru

post-8289-0-90594200-1323884336_thumb.jpg

Edytowane przez wilu8 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest ogrzewanie na 230v (grzałka ) wentylator jest na 12v jest to gdzieś z tyłu pieca gazowego

Też byłem zdziwiony ale wieczorem wrzuce fotke panelu sterowanie ogrzewaniem jest 5 pozycji do wyboru

 

Jednak jesteś w błędzie choć i ja na 100% nie jestem pewien.

Otóż na foto masz aktualnie załączone Electric Auto Fan , znaczy się jest to nawiew elektryczny którego intensywność jest regulowana automatycznie.

Uff, jedno mamy z głowy :) *

.

.

.

* = chyba.

Edytowane przez Wojtek Chrysler (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok i ciepłe dmucha ale piec gazowy jest wyłaczony

Więc skąd się to ciepło bierze ?

Ten przełącznik po prawej załancza grzałke elektryczną bo jak wyłącze wtyczke 230v to przestaje grzać

 

 

Dziś Cepka zarejestrowana koszt całkowity z OC na rok 250zł

Edytowane przez wilu8 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok i ciepłe dmucha ale piec gazowy jest wyłaczony

Więc skąd się to ciepło bierze ?

Ten przełącznik po prawej załancza grzałke elektryczną bo jak wyłącze wtyczke 230v to przestaje grzać

 

 

Dziś Cepka zarejestrowana koszt całkowity z OC na rok 250zł

 

 

Mam ten sam piecyk!(gazowo-elektryczny)

1-grzanie gazowe na automacie wentylator sam przyspiesza i zwalnia wg. ustawień pokrętła termostatu na panelu z lewej od 20 do 28 stopni Celsjusza!

2-grzanie gazowe wentylator tylko niskie obroty( temp najlepiej ustawić na pokrętle piecyka)!

3-tylko przewietrzanie wentylator bez grzania!

4-jak w pozycji nr.1 tylko na prąd-pełna moc piecyka 1800w!

5-jak w pozycji nr 4 ale moc piecyka o połowę niższa i wentylator tylko niskie obroty!

Nie posiadam instrukcji ale gdzieś wyczytałem nie stosować gazu i prądu jednocześnie albo jedno albo drugie!Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.