Skocz do zawartości

Wakacje Mazury 2011


Rafal_K

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki. To rzut kamieniem od domku.

Tardę oczywiście znam, ale z innych okoliczności przyrody.

Odwiedzę polecane przez Ciebie miejsce przy pierwszej okazji.

 

 

 

 

Hmmmmm........ wędkowanie na Mazurach......z brzegu, z pomostu... okazyjnie...

Jako miejscowy i wędkarz muszę Was trochę zmartwić, bo generalnie ryby w jeziorach na Mazurach to raczej nie ma. Myślę o wędkowaniu z pomostów i brzegu.

Tzn. ryba jest, ale z łódki w znanych nielicznym miejscach na tzw. górkach. Sam podobnie jak wielu wędkarzy posiadam mapy dna kilku jezior i wiem gdzie rzucić algę na szczupaka lub okonia. Poza tym kicha.

Oczywiście dla przyjemności możecie rzucać kijami, ale rezultaty zniechęcają. Poczytajcie sobie relacje innych forumowiczów w tym temacie.

Jeszcze 20-30 at temu było zupełnie inaczej....

W każdym razie zapraszam !!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 45
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Serki też myślą o "mazurach" ( okres koniec czerwca początek lipca ) , ale miejsce jeszcze nie znane ...

 

to tak, jak ja, termin podobny, ale miejsce nie sprecyzowane, może to będą okolice Piecek k/Mrągowa. :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam w planie spędzić w tym roku dwa tygodnie na mazurach

 

Nie w tym pewnie , ale w następnym , ale jak by tak pojechać na mazury blisko Litwy i wyskoczyć np . do Wilna i zwiedzić trochę.:hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry pomysł z tym wypadem do Wilna. Kolega był w Studzieńicznej k. Augustowa. Bał się jechać słyszał, że Polaków nie za bardzo uważają, za przypisanie sobie zwycięstwa pod Grunwaldem a w filmie "Krzyżacy" za uzbrojenie piechoty Litewskiej w maczugi Ala- " Walka o Ogień" no i za zajęcia Wilna przez Żeligowskiego. Ale okazały się strachy na lachy. A wypad do Wilna bardzo mila wspomina. W roku 2012 mam taki właśnie wypad na uwadze. Pozdrawiam.:hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Oczywiście, że mogę są to okolice Ostródy a raczej Miłomłyna. Jadąc w kierunku Gdańska z Ostródy zjeżdżasz z 7-ki w Miłomłynie i kierujesz się na Tardę, przed wioską skręcasz w lewo w las. Jedziesz około 1500m i jesteś na miejscu.

Jest to jezioro Bartążek. Nie ma żadnej Ameryki, ale cisza i spokój. Są kibelki jak to sąsiad z przyczepki określił " szałerki" i miejsca zadaszone na ogniska nic nie płacisz zostawiasz tylko porządek po sobie. Jak przyjeżdżałem to tylko raz była grupa ze szkoły a tak to były dwie góra trzy przyczepki. Tam widziałem Błotniaka, Czaplę, Kanię no i tego najważniejszego Bielika a w nocy przy ognisku słuchaliśmy Puszczyka.Dobre miejsce na takie dwu trzy dniowe wypady aby sobie trochę odpocząć. Pozdrawiam. :hehe:

 

Jeżeli mówimy o tych okolicach to grzechem by było nie odwiedzic kempingu w miejscowości Wieprz :WYSPA BUKOWIEC: nad Jeziorakiem miejsce ma swój klimat no i po drugiej stronie jeziora zmieniając dość sporo klimat Siemiany świetne miejsce osobiście będę w tym roku spędzał w tych miejscach urlop w lipcu http://www.siemiany.softel.com.pl/jezioro-i-okolica/ http://www.maplandia...ilawa/siemiany/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstyd przyznać ale z cycepą omijaliśmy mazury i Bieszczady... obierając kierunki na południe europy... bo ze Szczecina wygodniej tam niż tu

 

Ale od 2 lat ciągnie właśnie na mazury i w Bieszczady.

 

żaden wstyd ........ trzeba 2 dni jechać w jedną stronę i od wysokości Bydgoszczy jest rzeźnia a nie droga :-) Jechałem 3 razy w ciągu ostatnich 5 lat - z tego 1 raz z cycepką towarową .... droga jest paskudna :-(

Generalnie mazury to moim zdaniem od strony wody mają sens bo na całych mazurach jest tłoczno i drogo więc trzeba chociaż popływać a nie siedzieć w krzakach (Krzaki pewnie nawet ładniejsze mamy w zasięgu 4o minut jazdy)

Są oczywiście miejsca dzikie oraz urokliwe ........... ale na diabła tłuc się 2 dni na wschód /przynajmniej ze Szczecina i okolic/ ..... szybciej dojedziesz do cro :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żaden wstyd ........ trzeba 2 dni jechać w jedną stronę i od wysokości Bydgoszczy jest rzeźnia a nie droga

 

Chyba zaprzęgiem konnym i niekoniecznie przez Bydgoszcz. Ja jeździłem przez Grudziądz. Drogi faktycznie mocno takie sobie, ale widać że je modernizują. W zeszłym roku postałem trochę na wahadełkach między Mrągowem a Olsztynem

 

 

Robiłem trasę Mazury - Dobra kilka razy i zawsze mieściłem sie w 12 godzinach, jadąc tempem relaksowym.

 

Pozdrawiam

 

Jurek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się wybieramy nad mazurskie jeziora :brawo: dokładnie do miejscowości Przerwanki – jest tam strefa ciszy. Pole campingowe jest umiejscowione nad samym jeziorem w lesie sosnowym (jez. rybne) -plaża, pomost.Jest czysto, ognisko przygotowane przez właścicieli. Raj na ziemi. My się tam wybieramy ostatni tydzień lipca i pierwszy tydzień sierpnia ( my też wędkujemy ) :]

post-6383-0-90782100-1303464318_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się wybieramy nad mazurskie jeziora :brawo: dokładnie do miejscowości Przerwanki – jest tam strefa ciszy. Pole campingowe jest umiejscowione nad samym jeziorem w lesie sosnowym (jez. rybne) -plaża, pomost.Jest czysto, ognisko przygotowane przez właścicieli. Raj na ziemi. My się tam wybieramy ostatni tydzień lipca i pierwszy tydzień sierpnia ( my też wędkujemy ) :]

 

 

kolego jeśli masz jakieś dokładniejsze nmiary i może jakieś foki to bardzo bym cię prosił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

A ja właśnie wróciłam z Wilkasów. Piękne miejsce, na rybki i na pływanie w jeziorze oraz na jeziorze. Bardzo ładna i spokojna okolica. Dla dzieciaków prócz jeziora to ogniska, konie - moje ciągle nie miały dosyć. Zatrzymaliśmy się w małym pensjonacie Skarpa, ceny niskie od 30zł, to zależy od standardu. Ogólnie przytulnie. Nie wiem czy w Wilkasach jest pole namiotowe, nie widziałam. W okolicy jeziora nie było. Ten pensjonat był najbliżej. Tu są foty http://skarpa.eu/ . A najbliższa cywilizacja jest w Giżycku, 5min drogi, także jak czegoś zabraknie jest blisko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja właśnie wróciłam z Wilkasów. Piękne miejsce, na rybki i na pływanie w jeziorze oraz na jeziorze. Bardzo ładna i spokojna okolica. Dla dzieciaków prócz jeziora to ogniska, konie - moje ciągle nie miały dosyć. Zatrzymaliśmy się w małym pensjonacie Skarpa, ceny niskie od 30zł, to zależy od standardu. Ogólnie przytulnie. Nie wiem czy w Wilkasach jest pole namiotowe, nie widziałam. W okolicy jeziora nie było. Ten pensjonat był najbliżej. Tu są foty http://skarpa.eu/ . A najbliższa cywilizacja jest w Giżycku, 5min drogi, także jak czegoś zabraknie jest blisko :)

 

Wilkasy leżą nad Niegocinem. W pobliżu jest kemping Szekle i Ośrodek Akademicki w Wilkasach. Proszę nie podawać nie sprawdzonych informacji

Edytowane przez piomar67 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciliśmy z wakacji na mazurach i ostatecznie zakotwiczyliśmy na kempingu koło Mrągowa (ok 2 km) http://www.camp-park.pl/

Miejsce nad wyraz urokliwe i warte odwiedzenia z bezpośrednim dostępem do jeziora. Wejście do wody jest bardzo łagodne i dzieci mają prawdziwą frajdę z kąpieli. są dwa pomosty z których można korzystać do woli, można również na miejscu wypożyczyć łódkę i kajak. ceny kempingu są są bardzo przystępne a szeryf (właściciel) bardzo życzliwa osoba, przygotował dla swoich gości również rabaty na pobyt. Nawiązując do właściciela kempingu jest to osoba która idealnie wypełnia swoje obowiązki nawet gdybym chciał się do czegoś przyczepić to chyba tylko do tego że pogoda nie zawsze dopisała ale chyba na to już nie miał wpływu. A w dni tzw. barowe mile spędzaliśmy czas w jego towarzystwie. dodam ze warunki sanitarne na bardzo wysokim poziomie gdyż ubikacje jak i prysznice myte były kilka razy dziennie i nie było żadnych nieprzyjemnych zapachów jak to czasem bywa w innych miejscach i na innych kempingach. gorąco polecam wszystkim którzy wybierają się w tamte okolice. na stronie internetowej można znaleźć wszystkie niezbędne informacje jak i foto na które nawet załapał się mój zestaw.

pozdrawiam i gorąco polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.