Skocz do zawartości

Fendt Saphir 550 Tfk


gmikunda

Rekomendowane odpowiedzi

Jak wymieniać to wymieniać, ja tez w tym roku z racji powiększenie się rodzinki postanowiłem wymienić budkę. Po długim, a nawet bardzo długim szukaniu, w końcu znalazłem to czego szukałem. Głównie chodziło o układ wnętrza i łóżka piętrowe. W sumie wybór padł na Fendt Saphir. Po raz olejny muszę przyznać, że sprawdza się opinia, że najtrudniej jest znaleźć przyczepę/samochód jak dokładnie wiesz co potrzebujesz i czego szukasz. Przyczepa już ze mną trochę km przejechała (m.in. 2 x Chorwacja, Bałtyk i kilka wypadów weekendowych) i muszę przyznać, że dla rodziny 2+2 układ jest idealny. I co mnie zaskoczyło najbardziej, że pomimo, że jest większa i cięższa od poprzedniej przyczepy prowadzi się ją dużo lepiej.

post-1669-016505400 1285844174_thumb.jpg

post-1669-057099900 1285844194_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakieś fotki ze środka muszę w takim razie pstryknąć, ale jak tak patrzę za okno to się nawet z biura wychodzić nie chce :swieca: . jeśli chodzi o wymiary:

DMC 1600 kg, dł. wewn. 550, szerokość 230 cm. także jest to już z samochodem kawałek zestawu do ciągania. Jak wracaliśmy w tym roku z HR drogą nr 20 przez Austrię, swoją drogą bardzo polecam, widokowo 1. klasa, to w dwóch małych miejscowościach jadący z naprzeciwka musieli wrzucać 'R' i cofać, bo byśmy się nie zmieścili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy łóżko piętrowe jest na całą szerokość budki ?

 

tak, łóżko jest na całą szerokość, wymiary 210 x 80 cm , dzięki temu nawet dorosły bez problemu się wyśpi, oczywiście na tym dolnym z racji tonażu :)

post-1669-070540500 1286218154_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

naprawdę rozwiązanie się sprawdziło w boju, myślałem jeszcze o LMC 560 ale miało wg mnie 2 wady (bynajmniej wg mnie): 1. przez to, że łóżka piętrowe były wzdłuż przyczepy, niepotrzebnie następne kilka cm długości trzeba by było ciągnąć, łazienka z WC na tyle przyczepy, więc musiałbym śmigać z maleństwem przez całą przyczepę do kąpania i 'innych spraw'. 2. szerokość 250 cm, co przy moim zamiłowaniu do wciskania się wszędzie gdzie tylko prowadzi droga, byłoby uciążliwe.Dodatkowo super patentem jest to, że gdy cała rodzina śpi wygodnie i smacznie, ja ciągle mogę sobie jak biały człowiek siedzieć przy stole i czytać, grać, popijać... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.