Skocz do zawartości

drugi palnik w piecyku


Rekomendowane odpowiedzi

Czy możecie mi pomóc?

Zrobiłem na wiosne przegląd i przeczyściłem dysze .Obecnie jak włącze piecyk nie ma problemu ,prawie odrazu się zapala,ale...Z tego co zuaważyłem powyżej 5 powinien włączyć się drugi palnik,ale nie robi tego.Próbowałem stukać i czasem łapał,ale nie będe walił zawsze i ściągał obudowy!!!

Kiedy włączam wentylator to powietrze leci letnie....Jak zrobić aby załączał się drugi palnik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba to zależy od temperatury otoczenia , a co za tym idzie w środku przyczepy.

Ja mam ogrzewanie na termostacie i przy np zakresie 5 załączy się , a gdy jest ciepło na zewnątrz to wogule się nie załączy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja mam podobny problem piec ogrzewania pracuje bez problemów odpala zawsze bez względu na tem otoczenia ale dosc często gaśnie :hop1: i trzeba odpalac od nowa zawór bez działa bo gaz nie leci ale piec gasnie

Jaka moze byc przyczyna ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja mam podobny problem piec ogrzewania pracuje bez problemów odpala zawsze bez względu na tem otoczenia ale dosc często gaśnie :hop1: i trzeba odpalac od nowa zawór bez działa bo gaz nie leci ale piec gasnie

Jaka moze byc przyczyna ??

Jeżeli gaśnie całkowicie to może być coś z termoparą, palnikiem czy też samą instalacją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piec ogrzewania pracuje bez problemów odpala zawsze bez względu na tem otoczenia ale dosc często gaśnie :hop1: i trzeba odpalac od nowa zawór bez działa bo gaz nie leci ale piec gasnie

Jaka moze byc przyczyna ??

 

Jeśli gasnie całkowicie nawet "swieczka" to masz uszkodzoną termoparę jeśli zaś wyłacza palnik(i) a pozostawia płonącą "swieczke" i nie odpala palników ponownie w funkcji ustawionej temperatury ..... to problem leży po stronie kapilary, jej końcówka rozszerzająca się lub "kurczaca" w zależności od temperatury "unosi" lub "opuszcza" zawór regulatora i uruchamia palniki - wszystko w funkcji temperatury pieca i położenia pokrętła regulatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dziki za wskazówki :hop1:

Sprawdze jeszcze raz ale jak gaśnie piec to załącza się aut. podpalarka ale nie zapala pieca. Wystarczy w tedy tylko wcisnąć pokrętło od regulacji i odpala od nowa. Pali sie różnie raz 3 mniut raz 15 i z ponownie lubi zgasnąć. Dodam że jak zgaśnie gaz sie nie ulatnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Termopara odcina dopływ gazu i dlatego się nie ulatnia. Wciskając pokrętło omijasz termoparę i w ten sposób zapalasz palnik, po tym jak płomień nagrzeje termopare to ona otwiera swój zawór i gra muzyka. Zobacz jak długo wraca pokrętło na górę po wciśnięciu - może to właśnie trwa 3 lub 15 min.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za pomoc.

Moze to głupie pytanie ale podpytam.

Jak wyglada ta termopara ? Po zdjeciu klapy widać ją ? Czy jest w srodku pieca ?

A jeszcze pytanie jak wcisne pokretło od regulacji po zapaleniu to ono powinno powoli iść do góry ? Przeprasza za głupie pytania ale nie uzywam tego ogrzewania zbyt duzo. :hop1:

 

P.S Roger czy byłes moze na zlocie w tym roku w Pajecznie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zdjęciu klapy widzisz rurkę kapilarną której zakończenie jest pod zaworem i to ona 'unosi' Ci to pokrętło i tak powinno być zimne opada gorące podnosi ... :)

Termopara jest przy palniku świeczki .... :hop1:

 

 

Byłem w Pajęcznie widzieliśmy się pogadaliśmy i ... :hop1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczorajsze próby nocne przyniosły taki rezultat:

Włączyłem,przekręciłem ,ale drugi palnik się nie odezwał.Zostawiłem i po 15 minutach zauważyłem że już pali .Więc nie wiem czy to zależy od temperatury albo może poprostu piecyk się nagrzał i rozkręcił.Daje ładne ciepełko,ale mam kolejne pytanie.Centralne ogrzewanie.Kiedy włączał aby rozprowadzić ciepło,powietrze leci (po odetkaniu rur)ale nie jest ciepłe jak przy piecu.Dla mnie to poprostu temp. otoczenia.Za piecem wygląda all ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.