Skocz do zawartości

Pomorze - spotkanie nad Zalewami Nadarzyckimi?


Rekomendowane odpowiedzi

oprócz wspomnianego Kłomina  są bardzo zdewastowane bunkry w których sowieci przechowywali głowice jądrowe do SS20 bunkry tupu 3000, obok jest bunkier typu Granit do przechowywania altyleryiskich pocisków jądrowych ,to w lasach w Koloni Brzeźnica.

Pole to chyba na którym byłem dwa razy, umiejscowione prześlicznie ale stan sanitariatów pozostawia wiele do życzenia.,

Proponuję zorganizować spływ z Zalewów Nadarzyckich do Szwecji ,naprawdę nie zapomniane przeżycia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 32
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Standard pola - nie jest to kemping!:

Toalety są. Damskie i męskie, ich czystość jest zależna od kul. turystów. Ciepłej wody brak, czyli także pryszniców. Z dostępnych sieci jedynie pajęcze, zrzut ścieków istnieje, Podłączenie do prądu - 4zł/dzień. Na miejscu murowana wędzarnia i suszarnia dla grzybów. Wypożyczalnia rowerów, pomoc w załatwianiu kajaków. Można wypożyczyć łódki z silnikiem akumulatorowym, 40 zł/dzień. Jest sklepik na miejscu i możliwość wykupienia domowych obiadów.

Zalety: szeroko rozumiana baza wypadowa do podziwiania walorów przyrody, zwiedzania miejsc gdzie indziej nie widzianych - np. miasto-widmo (Kłomino), zwolennicy militariów zamiast grzybów w lesie mogą poszukać pocisków, granatników, (te akurat sam w zeszłym roku znalazłem, choć wypatrywałem prawdziwków), a może nawet gąsienic. Lasy z galopującymi przez nie sarnami (kilka razy mi śmignęły przed nosem), poprzecinane jeziorkami, bagnami, wrzosowiska, górki, wykopy po albo i przedwojenne, bunkry, umocnienia, jazy, miejsca obozów jenieckich.pozdrawiam


Ps. jest również tama oraz elektrownia ,która jest czynna.pozdrawiam.


Zalew Nadarzycki – aktualny stan prawny

Opublikowano 11 kwietnia 2013

Przypominamy wszystkim wędkarzom, że Towarzystwo Przyjaciół Piławy jest jedynym i prawowitym dzierżawcą akwenu Zalew Nadarzycki. Jedynie zezwolenia wydane przez TPP upoważniają do wędkowanie na Zalewie Nadarzyckim. Wędkarz, który nie będzie miał takiego zezwolenie lub będzie posiadał zezwolenie nabyte u nieuprawnionego podmiotu, traktowany będzie jak kłusownik i musi się liczyć z konsekwencjami prawnymi. Poniżej zamieszczamy aktualne stanowisko dyrektora Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Poznaniu z dnia 10 kwietnia 2013 r.

Aktualny stan prawny akwenu Zalew Nadarzycki

 

wycinek z internetu-pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiem za Stasia:

Pogoda w kratkę, Ula już na chodzie :-), zaraz ją od Ciebie pozdrowię. Mogliście jeszcze chwilę zostać, bo Kacper mi za Mikim rozpaczał. Mam nadzieję, że jeszcze gdzieś kiedyś się spotkamy. Tym bardziej, że tereny macie piękne...

PS Kłomino to już padaka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macieku, będziesz? Zapomniałem dodać, że wpadamy z dwójką dzieci: 6 lat -chłop i 3 lata - baba. Może być wesoło...

Troszkę daleko na weekend ........ pojechałem bliżej ale zalewy kuszą mnie od 2 lat :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.