Skocz do zawartości

LMC Munsterland Siesta 370


LMC

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , jestem tu nowy ale chciałbym opisać nasz domek . Od 3 lat posiadamy Munsterlanda Sieste z 88 roku LMC . Przyczepkę kupiliśmy sprowadzoną z Holandii , jestem estetą i praktykiem , więc doposażam ją co chwila i montuję co rusz nowe udogodnienia ;( . Zaraz po kupnie zamontowałem jej tv z dvd , wieżę panasonica a także zasilacz z komputera aby przy przylączu 230V mieć 12 V o dużej mocy ( w razie czego ) . Po jakimś czasie zamontowałem baterię solarną z regulatorem akumulatorem i przetwornicą prądu . Na razie mam solarkę 40 W i po naładowaniu baterii prądu starcza mi na 8-10 godzin dla pracy wieży i pomp wodnych . Na jesień chcę dołożyć 2 solarki aby mieć moc 120 Watt aby mieć prądu bez ograniczeń jak jestem nad jeziorkiem ;( . Jesienią w ogóle chcę jej przeprowadzić remont związany z modernizacjami a że nie jako jestem stolarzem to kuchnię też chcę zmodernizować a także mam pomysł jak zamontować i przerobić "junkers" aby mieć ciepłą wodę "napędzaną " gazem .

dsc02608o.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

img4443.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście , mam już całą listę modyfikacji a najwięcej dotyczy łazienki i podgrzewania wody , bo to dla mnie ważne jak sie jest nad jeziorem i nie ma sie dostępu do prądu sieciowego i ciepłej wody . Prysznic zewnętrzny mam i czarny zbiornik który nagrzewa wodę ale jednak chciałbym aby woda miała z 50-60 stopni , dlatego chcę przerobić popularny "junkers" aby działał na niskim ciśnieniu i na gaz z butli . Jak rozwiążę problem to na pewno zapodam foty . Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taaaa możliwe ale lubię takie przeróbki , mój chrysler voyager już ma wszystko co mogłem mu zamontować i jeszcze troszkę :ok: więc zabrałem się za przyczepę . http://allegro.pl/item1165886603_ferroli_zefiro_c11_gazowy_podgrzewacz_propan_butan.html to jest to : działa na gaz butlowy , zapalarka elektroniczna - więc nie ma palącego się płomyka a więc jest bezpieczny , działa na niskim ciśnieniu wody - od 0,2 bara i jest niewielkich rozmiarów , więc jest idealny . Kupuję go i zamontuję , ciepła woda będzie i w przyczepie i pod prysznicem :hmm: . Co Wy na to ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcale nie jest takie małe. Wysokość pół metra, szerokość 33 cm. Głębokość - prawie 20cm. Zapewne też trochę waży. Gdzie chcesz to zainstalować?

A za 650 zł można mieć Trumę lub coś adekwatnego... Ja bym dokonał innego wyboru :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamontuje to w łazience . Trume ? nie dostaniesz za te pieniądze trumy na gaz a na prąd a tu chodzi o to aby stacjonować tam gdzie prądu nie ma .Pisze o malych wymiarach bo inne są dużo większe i faktycznie zajmują miejsce . Po za tym truma ma zbiornik na bodajże 10 litrów wody i szybko go zużyjesz a tu masz bieżącą wode - zawsze ciepłą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.