Skocz do zawartości

Nietypowy przeciek?


Rekomendowane odpowiedzi

Dzieciaki żonka odliczają dnido wyjazdu a tu ,coraz dalej odchodzi mi nasz pierwszy rodzinny wyjazd na kemping . Mamy zamiar jechać do Gacek w sobotę , ale to już nas kolejny termin już mnie powoli trafia bo to pogoda, deszcze powodzie a tu teraz cieknące okno :D:):P po dzisiejszych ulewach. Jak zobaczyłem to leci z pod uszczelki. Uszczelka nakładana jest otwór okienny a okno jest domykane do uszczelki. Moze ktoś ma sposób, środki żeby takiemu czemuś zaradzić. Hm, potrzebuje tak myślę uszczelnić czymś tą uszczelkę zeby sie nie lało. W was ostania nadzieja :):):D:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wystarczy użyć "szukajki" :D sporo było o tym a poniżej proszę najświeższy podobny temat: http://www.forum.karawaning.pl/viewtopic.php?p=153343&sid=12a3625658c980244520e38dd853e231#153343

 

 

Połączyłem tematy.mymlon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z rzeczy wiadomych to problem nieszczelności luku bagażowego

 

a nieszczelności tzn? :D

 

bo zauważyłem że mało które budki maja na górnej krawędzi drzwiczek taka dodatkowa uszczelke zatrzymująca wode spływajacą po ścianie i wtedy często się zdarza że są przecieki do schowka Takie moje spostrzeżenie po oglądanych budkach ale może się komuś przyda :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo zauważyłem że mało które budki maja na górnej krawędzi drzwiczek taka dodatkowa uszczelke zatrzymująca wode spływajacą po ścianie i wtedy często się zdarza że są przecieki do schowka

 

 

To między innymi problem i w mojej. Niestety po ostatnich deszczach nagromadzilo tam sie sporo wody. Oczywiście piszę o klapie dodatkowej z boku, nie tej oryginalnej z przodu na butle i koło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Przednie okno - uszczelniane przed opadami uszczelniaczem firmy Saudal.

 

 

 

2. Okno dachowe - Pierwszy raz zauważone przecieki. Planuje uszczelniaczem obsmarować dookoła ramę okna dachowego i docisnąć do blachy(skręcić od wewnątrz), nadmiar usczelniacza zebrać palcem. Czego użyć ?

 

Obecnie Jestem na etapie suszenia, pytanie mam jakich materiałów użyć do uszczelnienia okna przedniego(I podejscie jak widać nie udane) jak i okna dachowego, oraz jak by to rozgryzł doświadczony w temacie użytkownik. Poniżej zdjątka

 


na żółto zaznaczone wycieki wody od wewnątrz

post-147875-imported-c092931d-fec2-41e8-9328-b11869a2800a_thumb.jpg.jpg]

 

widok z góry

post-147875-imported-7621085f-5bb9-4dc3-86ad-6bccd6d51c05_thumb.jpg.jpg]

 

widok od wewnątrz

post-147875-imported-9d822a43-cb9d-46f8-850a-f61ccfad88d0_thumb.jpg.jpg]

 

widok od zewnątrz

post-147875-imported-73d358ee-3441-43ab-ad16-f25f300fc31c_thumb.jpg.jpg]

 

odchodzący uszczelniacz od uszczelki oryginalnej po pierwszych opadach :/

post-147875-imported-c0b8b7ab-7056-48cd-862d-10b5ea275e17_thumb.jpg.jpg]

 

widok na okno dachowe po demontażu

post-147875-imported-c2629abf-0ea9-41fa-a9d8-d2248c5cda0d_thumb.jpg.jpg]

 

na czerwono zaznaczone prawdopodobne miejsca nieszczelności

post-147875-imported-79f6e427-dd04-4379-8bf0-19ad2c24984c_thumb.jpg.jpg]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.