Skocz do zawartości

Butla gazowa


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Szukam wskazówek

Chce połączyć teduktor wychodzący z przyczepy z zakupioną butlą gazową 11 kg no i nie iwem za bardzo czym to zrobić.Czy dobrze się domyślam ,że są to jakieś specjalne przewody?A jeśli tak to jak się nazywają i gdzie moge je zakupić.

Z góry dzięki za wszelkie wskazówki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam prawdopodobnie masz reduktor na mały gwint czyli na małą butlę.

Możesz kupić sobie reduktor z dużym gwintem na butlę 11kg,

Możesz kupić sobie redukcję do obecnego reduktora z możliwością podłączenia z dużą butlą.

Jak będziesz kupował gdzieś na stacji gdzie nabijają butle lub w markecie tą redukcję musisz wytłumaczyć o ci Ci chodzi - by kupić odpowiednią redukcję koszt ok.7pln.

 

pozdro... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karolcia, możesz trochę jaśniej powiedzieć nam w czym tkwi problem?

Najlepiej wstaw jakieś zdjęcie tego reduktora.

A do podłączenia reduktora nie ma przewodów, to reduktor jest na elastycznym przewodzie i na butlę nakręca się go bezpośrednio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko w mojej przyczepie redeuktor jest przyczepiony do ścianie przyczepy i dlatego w żaden sposób nie moge go połączyć z butlą.Chyba że to tylko taki zaczep tego reduktora a z tyłu jest ten elastyczny przewód o którym wspomniałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko w mojej przyczepie redeuktor jest przyczepiony do ścianki przyczepy i dlatego w żaden sposób nie moge go połączyć z butlą.Chyba że to tylko taki zaczep tego reduktora a z tyłu jest ten elastyczny przewód o którym wspomniałeś.

 

Bardzo możliwe, że to tylko zaczep. Reduktor powinien być przykręcony bezpośrednio do butli co daje tylko jedno połączenie gwintowe na wysokim ciśnieniu. Pamiętaj, że połączenie reduktor-butla to lewy gwint.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki śliczne za podpowiedzi.Najlpierw sprawdze zamocowanie tego reduktora a jak nie to niedługo puszcze fotke i wtedy powrócimy do tematu

Pozdrawiam

 

[ Dodano: Sob 26 Cze, 2010 19:17 ]

Dzięki śliczne za podpowiedzi. Sprawdze zamocowanie tego reduktora a jak nie to niedługo puszcze fotke i wtedy powrócimy do tematu

Pozdrawiam

 

[ Dodano: Sob 26 Cze, 2010 19:18 ]

Dzięki śliczne za podpowiedzi. Sprawdze zamocowanie tego reduktora a jak nie to niedługo puszcze fotke i wtedy powrócimy do tematu

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro reduktor jest na scianie przyczepy, a tak jest teraz coraz czesciej to byc moze potrzeba Ci podłaczenie gazu do reduktora bez zmiany cisnienia. Ja cos takiego mam u siebie (korzystam z lekkiej butli kompozytowej) przesyłam link

http://www.bp.com/genericarticle.do?categoryId=9024135&contentId=7044760

Kamperfit Nowość na polskim rynku - innowacyjne rozwiązanie dla caravaningu. Kamperfit ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.