Skocz do zawartości

podgrzewacz wody w campingu


Rekomendowane odpowiedzi

zamontowalem wlasnie podrzewacz wody ja jednym obiegu wody (czyli jeden kurek przy kranie)

okazalo sie ze 5,5kW jest za mocny, leci goraca woda, ze rak nie mozna wlozyc.

jak by ktos montowal to moge sluzyc rada

.polecam montowac 4,5kW a nawet 3,7kW.

ps, jakby ktos chcial kupic 5,5kW "nowy" to tanio sprzedam

mam tez beczke 60 l z otworem 50mm do sprzedania 20zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe na jakim kempingu bezpieczniki wytrzymają taki obciążenie. Dziwne, że w przyczepie nie wyskakuje.

 

Nie obawiasz się o szczelność, przecież wodę doprowadzasz giętkim wężykiem, a nie na sztywno. ;)

 

Pomysł moim zdaniem troche niebezpieczny ;) , przecież woda z pompki ma zbyt małe ciśnienie.

Mam nadzieję, że nie narobisz sobie kłopotów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlaśnie zamontowałem podgrzewacz w mojej przyczepce.

Na Allegro udalo mi się kupić, dzięki koledze z forum,( jacekwwa ;) , który go wypatrzył,) podgrzewacz 1,5 kW, 0 bar, 5 lirów. ;)

Co prawda używany, ale z gwarancją rozruchową, za jedyne 110zł.

Działa z w instalacji doskonale. Po lekkiej przeróbce ( wygięciu rurki wylotowej w zbiorniczku podgrzewacza) zamocowałem go w skrzyni pod siedziskiem na leżąco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja robie metoda prob i bledow,

musze zainstalowac slabszy,

mysle, ze zeszczelnoscia nie bedzie problemu, bo sama instalacja chodzi na tej samej zasadzie, a jak cos bedzie to bede wtedy radzil

 

co do bezpiecznikow, to na opakowaniu podgrzewacza napisane jest ze 20A a patrzylem w przyczepie sa 15A, (jak chodzi podgrzewacz to swiatlo przysiada)

 

tymar, czy 1,5kW sprawdza sie?

 

ptaku, windstar to naowy nabytek, pamietam ze miales scorpio czy mondeo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miales scorpio

było ,a teraz jest Wini . ;)

a jak byś zamontował baterię z mieszalnikiem ,można ustawić wodę w zależności od potrzeb ,nie trzeba by było wymieniać podgrzewacz a tylko baterię ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja robie metoda prob i bledow,

musze zainstalowac slabszy,

mysle, ze zeszczelnoscia nie bedzie problemu, bo sama instalacja chodzi na tej samej zasadzie, a jak cos bedzie to bede wtedy radzil

 

co do bezpiecznikow, to na opakowaniu podgrzewacza napisane jest ze 20A a patrzylem w przyczepie sa 15A, (jak chodzi podgrzewacz to swiatlo przysiada)

 

tymar, czy 1,5kW sprawdza sie?

 

ptaku, windstar to naowy nabytek, pamietam ze miales scorpio czy mondeo

W przyczepach powinno byc maxymalnie 10A.

Chyba ze masz dwa gniazda wejsciowe do innych urzadzen (np;Klimatyzacja).

 

[ Dodano: Nie 27 Cze, 2010 17:41 ]

zamontowalem wlasnie podrzewacz wody ja jednym obiegu wody (czyli jeden kurek przy kranie)

okazalo sie ze 5,5kW jest za mocny, leci goraca woda, ze rak nie mozna wlozyc.

jak by ktos montowal to moge sluzyc rada

.polecam montowac 4,5kW a nawet 3,7kW.

ps, jakby ktos chcial kupic 5,5kW "nowy" to tanio sprzedam

mam tez beczke 60 l z otworem 50mm do sprzedania 20zl

Musisz zamontowac mieszacz wody ciepla-zimna.

Ewentualnie kran na zimna i ciepla wode.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tymar, czy 1,5kW sprawdza sie?

Sprawdza się rewelacyjnie. Na obudowie napisane, że do 80st C zagrzewa wodę w 20 minut. Ja ustawiam termostat gdzieś w połowie- ok 40 st C i na podgrzanie wystarcza ok 7 min. ;)

W przyczepie mam zabezpieczenie 10A i razem z czajnikiem i chodzi bez problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.