Skocz do zawartości

zapalarka do gazu na baterie a piecyk trumy do ogrzewania


pink25

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

W przyczepie mam ogrzewanie gazowe na trumie 3000. Jest tam iskrownik mechniczny, piezoelektryczny. Iskrownik padł. Po nacisnieciu strzela "dżwikiem" lecz iskra nie wydobywa się. Postanowiłem zamiat tego mechanicznego zakupić i zainstalowac zaplarkę elektryczną na baterie (2 paluszki). Tak zrobiłem :czerwona: Kupiłem co poniżej na zdjęciu za całe 4,5 zł na allegro + 7 zł wysyłka :czerwona:. Jednak syf to straszny bo działało 3x 1 sekunda... i zdechło.

Strasznie mnie to denerwuje bo chce uzyć przyczepy a tu taka niesprawność :-]. Noce niepewne w temperaturę a dziecko malutkie na stanie jest to i ryzyko zimna.

Musze gdzies zakupić szybko w Wawie lub w necie taką zapalarke tylko o dłuższej żywotności. Może ktoś gdzies spotkał takie coś?. A może macie taka jak na zdjeciach i Wam działa spoko a tylko moja to feler ?.

post-143022-imported-3decb5ce-5381-4d48-9dd1-f0026cfb5d48_thumb.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Rafi czyli co ...nie udało się .... :czerwona: ?

 

http://www.allegro.pl/item1084820790_zapalacz_iskrownik_piezzo_piezozapalacz_nowe.html

Tu masz mechaniczny jak Twój może tak na biegu ..... :czerwona:

 

A taki o jakim rozmawialiśmy to parę złotych kosztuje jak wrócę dam ci namiary na gościa co ma takie graty uzywane ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a no nie udało się :czerwona: . Liczę jeszcze na to ze ta moja to taki feler bo kilku sprzedawców na allegro to sprzedaje to chyba do diabła musi działać.

Sprzedawca wlasnie mi napisał że jutro wysyła mi nową ! :czerwona:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy tez mi na łatwości obsługi tego oraz wyglądzie.

Nie zastartuje nowa zapalarka elektryczna to nie będę się już bawił w zapalarką piezoelektryczną kuchenna tylko podłącze zwykły "oryginalny" piezoelektryczny włącznik jak poniżej (24 zł z wysyłką)

post-143356-imported-e57c20b1-d2ab-4db1-b322-5539fbd407cb_thumb.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy tez mi na łatwości obsługi tego oraz wyglądzie.

Nie zastartuje nowa zapalarka elektryczna to nie będę się już bawił w zapalarką piezoelektryczną kuchenna tylko podłącze zwykły "oryginalny" piezoelektryczny włącznik jak poniżej (24 zł z wysyłką)

 

i tak trzymaj :czerwona:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Druga bonusowa zapalarka dotarła :). 2 minuty prób i jeszcze działa :jump:.

Pewnie ją założę. Bebechy od niej podłącze pod mały estetyczny włacznik przykrecony do obudowy piecyka. Bedzie dzialać to super :). Nie bedzie to i tak zamówiłem teraz dodatkowo ten oryginalny piezoelektryczny włącznik :) .

Pewnie bedzie tak, że jak bedzie mało czasu na zabawę to zamontuje ten oryginalny i juz nie bedzie mi się chciało robić High Technology na właczniku i chińskiej zapalarce :ok:

 

[ Dodano: Pon 28 Cze, 2010 19:22 ]

Druga bonusowa zapalarka dotarła :zlo:. 2 minuty prób i jeszcze działa :).

Pewnie ją założę. Bebechy od niej podłącze pod mały estetyczny włacznik przykrecony do obudowy piecyka. Bedzie dzialać to super :). Nie bedzie to i tak zamówiłem teraz dodatkowo ten oryginalny piezoelektryczny włącznik :zlo: .

Pewnie bedzie tak, że jak bedzie mało czasu na zabawę to zamontuje ten oryginalny i juz nie bedzie mi się chciało robić High Technology na właczniku i chińskiej zapalarce :)

 

...powiem tak... dzięki, że kupiłem tą oryginalną piezoelektryczną.

Elektryczna daje za krótki łuk elektryczny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 lat później...

Witam

W przyczepie mam ogrzewanie gazowe na trumie 3000. Jest tam iskrownik mechniczny, piezoelektryczny. Iskrownik padł. Po nacisnieciu strzela "dżwikiem" lecz iskra nie wydobywa się. Postanowiłem zamiat tego mechanicznego zakupić i zainstalowac zaplarkę elektryczną na baterie (2 paluszki). Tak zrobiłem :czerwona: Kupiłem co poniżej na zdjęciu za całe 4,5 zł na allegro + 7 zł wysyłka :czerwona:. Jednak syf to straszny bo działało 3x 1 sekunda... i zdechło.

Strasznie mnie to denerwuje bo chce uzyć przyczepy a tu taka niesprawność :-]. Noce niepewne w temperaturę a dziecko malutkie na stanie jest to i ryzyko zimna.

Musze gdzies zakupić szybko w Wawie lub w necie taką zapalarke tylko o dłuższej żywotności. Może ktoś gdzies spotkał takie coś?. A może macie taka jak na zdjeciach i Wam działa spoko a tylko moja to feler ?

Odp: Ta zapalarka faktycznie jest słabo skonstruowana pod względem mechanicznym, ale na całe szczęście jest prosta w konstrukcji jest rozbieralna, zakupiłem dwie sztuki i jestem z nich bardzo zadowolony choć musiałem kilka razy je naprawiać, posiadając lutownicę i trochę zdolności niema problemu. Cena jest adekwatna do jakości. Problem tkwi w styku blaszki do której jest przylutowany przewód i ta blaszka zamyka obwód włącznika. miejsce gdzie jest przylutowana blaszka jest narażone na naprężenia bo się wygina przy załączaniu obwodu, aby ją dobrze trwale przylutować należy blaszkę nagrzać do dużej temperatury, co z kolei jest nie wskazane bo blaszka jest wtopiona w plastik który ją mocuje, należy grot lutownicy rozgrzać do dość dużej temperatury i lutować dość krótko za pomocą dość agresywnej pasty lutowniczej. Po tym zabiegu używać zapaliczki należy naciskać delikatnie tak aby tylko zaczęła działać. Należy też delikatnie działać z metalową końcówką zapalarki, łatwo ją wyrwać i uszkodzić. Moja służy już 10 lat i jest z rzucana na podłogę przez moje koty, teraz jest w nie dostępnym miejscu dla nich bo jest poklejona bo popękała.

Krzysztof Jerzy Żak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich, mam taki generator https://www.piekarz.pl/32466-generator-wysokiego-napiecia-iskry-miflex-w09-4a/  ale coś bardzo słaba iskra i nie chce piec się uruchomić i teraz pytanie: czy można wyjścia połaczyć do jednego kabelka co idzie do świecy czy będą fajerwelki, czy przy słabej iskrze winna jest świeczka. Z oryginału to waliła taka iskra że była widoczna  w okienku rewizyjnym a tu nic, gaz idzie coś czuć ale nie chce zagadać. Bateria nowa 1,62v

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.