Skocz do zawartości

Brak światła STOP.


Masterek

Rekomendowane odpowiedzi

W większości przyczep światła stop i pozycyjne działają na jednej dwuwłóknowej żarówce. Sprawdź czy czasem nie włożyłeś odwrotnie żarówki. Niby maja one po bokach bolce w różnych odstępach co powinno zapobiec takiej sytuacji, ale niestety da się ją włożyć odwrotnie. Jak będzie nieprawidłowo włożona to będzie taki efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 lat później...

Od kopię stary temat default_smile.png

Jakieś fatum wisi nad nami, a wyjazd zbliża się wielkimi krokami ( w piątek).

Tym razem "zgubił sie " Stop :/

Po dzisiejszych oględzinach z probowka w ręku okazało się że nie ma sygnału na wtyczce w aucie. (Wtyczka 13 pinowa Vectra C 2008) z przejściówka na 7 pin. Sprawdzane na 13 pinowej.

Cała reszta świateł i masa są. Macie pomysł gdzie szukać rozwiązania? W poniedziałek mam zamiar dzwonić do elektryka samochodowego, ale może da się to zrobić we własnym zakresie?

 

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, jofracy napisał:

okazało się że nie ma sygnału na wtyczce w aucie.

Raczej miałaś na myśli gniazdo. Wtyczka jest w przyczepie.

To co mogę zasugerować na szybko:

- po pierwsze przegląd wszystkich bezpieczników. trzeba dobrze poszukać, zdarzają się gdzieś na instalacji w bagażniku.

- po drugie, jeżeli instalacja jest bez modułu ( Vektra C chyba jeszcze go nie miała ) to przewody do gniazda były podłączane do któregoś tylnego światła. Może przewód się po prostu urwał. Trzeba popatrzeć po wiązce od gniazda gdzie idą przewody i czy wszystkie są podłączone.

No i jeszcze może głupie pytanie. W holowniku stop działa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Raczej miałaś na myśli gniazdo. Wtyczka jest w przyczepie.
To co mogę zasugerować na szybko:
- po pierwsze przegląd wszystkich bezpieczników. trzeba dobrze poszukać, zdarzają się gdzieś na instalacji w bagażniku.
- po drugie, jeżeli instalacja jest bez modułu ( Vektra C chyba jeszcze go nie miała ) to przewody do gniazda były podłączane do któregoś tylnego światła. Może przewód się po prostu urwał. Trzeba popatrzeć po wiązce od gniazda gdzie idą przewody i czy wszystkie są podłączone.
No i jeszcze może głupie pytanie. W holowniku stop działa ?


Mam kłopoty z fachowym nazewnictwem. Oczywiście chodziło mi o gniazdo :)
1. Bezpieczniki pójdziemy jutro oglądać - dzięki za pomysl!
2. Jest moduł w lewym schowku bagażnika
3. W holowniku stop dziala :)

Na zdjęciu mąż trzyma luzna wtyczkę. Nie mamy pojęcia do czego ona jest, ale nigdzie też nie pasuje... c1a1a7ef95c1f560c9b9a14af0a9c044.jpg

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, jofracy napisał:

mąż trzyma luzna wtyczkę. Nie mamy pojęcia do czego ona jest

Raczej na pewno nie od instalacji gniazda haka :)

Jeżeli jest moduł to przeglądnijcie przewody między gniazdem, a modułem. Jeżeli bezpieczniki i przewody są ok to wygląda na coś z modułem.

Oczywiście to wszystko tylko domniemania. Nie widząc instalacji to trochę wróżenie z fusów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dzisiejszych oględzinach wychodzi na to że zepsuła się przejsciowka 13/7 pin. Jutro kupie nowa, a jak nie pomoże to podjade do elektryka.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale pisałaś że brak prądu w gnieżdzie 13 pin więc przejściówka nie jest winna.
Sytuacja jest dynamiczna... A ja już jestem siwa ;)
Zaraz ma przyjechać mój brat i zobaczymy czy na jego podłączeniu światła beda działac. To pozwoli dodatkowo zweryfikować diagnozę męża. Poza tym brat będzie miał świeże spojrzenie na temat.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.