Skocz do zawartości

Akumulator, ładowarka, maximizer


California

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wiem że było już dużo na temat akumulatorów i zasilaczy i innych tematów o zasilaniu naszych :niewiem: , lecz z przebywania na tym forum zdążyłem się zorientować że w śród nas jest dużo osób co zawodowo się zajmują elektryką (12/24V) i na pewno mają większe doświadczenie z pracy codziennej niż ja, gdyż pracuję na wyższych napięciach (230/400V).

I tu jest moje zapytanie co koledzy sądzą o takim zestawie jaki chcę zakupić do mojego domku na kółkach podaje linki z allegro i myślę że temat dłużej niż dni aukcji chyba nie będzie miał racji bytu a mianowicie:akumulator http://allegro.pl/item1035737331_akumulator_marine_lucas_75ah_silnik_elektryczny.html

zasilacz do niego http://allegro.pl/item1028954679_inteligentna_ladowarka_odsiarczanie_4_12a_lcd.html#gallery

no i coś niby do polepszenia pracy akumulatora http://allegro.pl/item1030155181_maximizer_akumulatora_odsiarczanie_regeneracja_12v.html

Mam nadzieję że nie wywołam wojny po między kolegami bo zdaję sobie sprawę że różni ludzie mają różne zdanie.

 

Życzę miłej krótkiej lektury i oczekuję na w miarę szybką dyskusję w tym temacie.

 

[ Dodano: Sro 12 Maj, 2010 22:52 ]

A jeszcze jedno na wstępie po fakcie chciałbym wszystkich zapewnić że sprzedawcę którego nie chcący reklamuje nie jest z mojej rodziny anie żadnych koniunkcji z nim nie posiadam.

Pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akumulator ok cykliczny prawidłowy :niewiem: firma nic mi niestety nie mówi;(

niech poda Ci ile cykli przewiduje producent ?

Ładowarka duza i nieporęczna, niech zaproponuje Ci taka wyglądająca jak zasilacz 12V od laptopa z 3 diodami do Akku cyklicznych, będzie łatwiejsza w montażu i poręczniejsza.

To cudo dodatkowe to raczej jakaś ściema jak z magnesami :niewiem:

 

Dodam jeszcze, że dobry akku cykliczny 75Ah do koszt powyżej 600 pln więc ryzykujesz na 100%;)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze, że dobry akku cykliczny 75Ah do koszt powyżej 600 pln więc ryzykujesz na 100%:niewiem:

Witam, zgodzę się kolego z twoją opinią lecz podane przez zemnie linki są alternatywą zasilania jako energia

Rozruchowa
do auta jak i do zasilania urządzeń w przyczepce więc myślę że accu typu Marine będzie najlepiej nadawał się do tego, lecz nie mówię że się nie mylę dlatego pozwoliłem sobie na ten temat by wydawając i taka nie małą kasę mieć pewność że robię w miarę dobrze. Czytając twój post przyjmuję go w całości do wiadomości lecz na koniec zabrakło w nim jakiejś sugestii ( że to co ja chcę kupić jest do d... :niewiem: i że byś proponował np to .......... )

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wrzuć solar na dach i ładowanie akumulatora masz z głowy .

też myślałem nad tym tematem lecz nie chcę robić dziur w przyczepce i za bardzo ingerować w konstrukcję.

 

Dzięki za ten link ale to jest lekka przeginka z ceną :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli chcesz używać tego zestawu także do innych zastosowań a nie tylko na stałe w przyczepie.

-To ładowarka jest ok w takim razie bo do samej przyczepy to można kupić o wiele mniejsza i poręczniejsza.- to miałem na mysli.

-to dodatkowe codo to lipa i kropka szkoda kasy bo jak by to działało to w dzisiejszych czasach przy takim dbaniu o środowisko wszyscy bo to stosowali....itd.

- akumulator niech poda ze specyfikacji ile cykli przewiduje producent?

ta bateria do samochody nie nadaje sie jak sama nazwa wskazuje jest to bateria cykliczna, nadaje sie za to do przyczepy zdecydowanie.

Ja bym proponował SSB SBLCG np: http://fotoogniwa-sklep.pl/Akumulator_SBB_SBLG_12V75Ah-325.html.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten magiczny wynalazek to ściema. Kasa w błoto. Akumulator też jest kwasowy i nie jest w żadnym wypadku szczelny jak twierdzi sprzedawca. Ma otworki w pokrywie do wentylacji. Na 6 lat będziesz miał spokój. Jest to zwykły aku rozruchowy. Ma bardzo duży prąd rozruchu więc nie specjalnie się nadaje do długowiecznej pracy w przyczepie. Za 360 złotych pewnie znajdziesz coś lepszego. lub 2 mniejsze. Jeden ładujesza z drugiego korzystasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akumulator też jest kwasowy i nie jest w żadnym wypadku szczelny jak twierdzi sprzedawca. Ma otworki w pokrywie do wentylacji.

Witam, mam pytanie czy kolega ma taki accu lub go oglądał że wiesz takie szczegóły ??? bo jeśli to co piszesz jest prawdą a sprzedawca zajmuje się sprzętem wędkarskim lub morskim jak zwał tak zwał to ciekawe skąd ma tyle pozytywnych komentarzy :):) .

Pozdrawiam.

 

[ Dodano: Nie 16 Maj, 2010 00:43 ]

Ja bym proponował SSB SBLCG np: http://fotoogniwa-sklep.p...V75Ah-325.html.

Pozdrawiam.

Witam, fajna sprawa lecz koszt takiej instalacji co kolega zaproponował by się wahał w granicach 3500zł :) i to jeszcze jak bym sobie to sam wszystko zainstalował :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, po pierwsze-cena 360za akumulator 75Ah- tylko kwasowy. Jak kwasowy to musi mieć wentylację ze względu na gazy wydobywające się w procesach elektrochemicznych zachodzących w czasie ładowania i rozładowania aku. A jak się przyjrzymy się zdjęciu z aukcji widać małe wywietrzniki. Jest szczelny w pozycji poziomej, jak postawisz go bokiem to się z niego zacznie sączyć. Jeśli chodzi o żelowe akumulatory to są szczelne ale kosztują ok 650 zł za taką pojemność. Zresztą też są do nabycia na innych aukcjach tego sprzedawcy. A jeśli chodzi o doświadczenie to pracuję z akumulatorami ok 4 lat i ładuję ich ok 150 miesięcznie. Więc coś na ten temat wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, tak jest to dobre lecz czy ja wiem czy na pewno to jest potrzebne do przyczepki jak jest accu na pokładzie i zasilacz do niego. Trafo 230/12 V jest zbędny a jako zasilacz raczej się nie nadaje ze względu "stało prądowości"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja obecnie mam prostownik zakupiony w trasie podczas wakacji w zeszłym roku bo oryginalny z przyczepy mi się ugotował, daje rade w przyczepie i do busa w zimę też się przydał zobacz ten produkt w necie na pewno coś dobierzesz do swoich potrzeb.

Pozdrawiam

 

[ Dodano: Pon 17 Maj, 2010 20:34 ]

Witam, zajrzyj tu http://www.stef-pol.civ.pl/index.php?id=oferta

post-138951-imported-ad54f704-fb82-42b4-9657-4a19cb6f75d2_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób to sam -to dobra sprawa,ale ja nie przywiązuje do tego takiej wagi.Otóz zimą zamawiam w warsztacie gdzie wymieniiają akumulatory zeby na sezon pan własciciel przygotował mi z 2-3 akumilatory juz zuzyte które nie mają prądu rozruchowego ale mają napięcie które naprawdę mi wystarcza do podswietlenia (LED) i cały sezon mam z głowy.A po sezonie zwracam owe akumulatory i tak się dzieje juz parę latek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.