Skocz do zawartości

Kilka pytan "nowego"


m16

Rekomendowane odpowiedzi

Mam firmę która zajmuje się czyszczeniem elewacji,dachów,kostki,pomników,praniem tapicerki kosmetyka auta itd itd... i naprawdę polecam tempo ! cif tez jest dobry ale więcej trzeba się na szorować !!!

A tak wogule to bardzo ładna ta przyczepka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 47
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Witam :)

Dzisiaj spedzilismy z zona dzien na szykowaniu ogarnianiu przyczepki :)

Efekty na zdjeciach ponizej :)

 

Pojawilo sie tez kilka pytan/watpliwosci:

1) Czy to normalne, ze mam taki wezyk od gazu ? Jesli tak to wystarczy na niego dac reduktor i butle ?

2) Nie bardzo wiedzilismy jak zabrac sie za czyszczenie toalety :) Czy ktos moglby mi opisac jak sie to obsluguje ? Co sie gdzie wlewa i ktoredy sie wylewa ? :)

3) Pod przyczepa mam 2 przylacza na wode ale nie bardzo wiem co z nimi zrobic ? Probowalem tam podlaczyc weza z bierzaca woda ale skonczylo sie bum, rozerwaniem pompy i lekka powodzia w przyczepce :):);) Domyslam sie wiec, ze ma to sobie wode samo zasysac bez cisnienia ? Ale co ze zbiornikiem ? Rozumiem, ze drugie przylacze to odplyw?

4) Niestety przyczepka w jednym miejscu jej przegnita (ale nie przecieka :) ) Spowodowane jest to walnieta uszczelka nad przednim oknem. Jak mozna to naprawic? Uszczelke zastapie silikonem.

5) Na sordku przyczepki (nad duzym oknem) mam dziwne cos. Jest to chyba na gaz i wyglada jak lampka ;) jakies pomysly?

 


1)

post-138604-imported-2875f75a-6cb6-400f-936b-3426d10f4641_thumb.jpg

 

2)

post-138604-imported-f5c63afd-808e-42e8-bb84-49c3bc41702d_thumb.jpg

 

3)

post-138604-imported-14f53bb2-ce91-4906-a3b5-3ca023afdde4_thumb.jpg

 

4)

post-138604-imported-4714fbe2-501a-4271-b2d8-46758a331bb6_thumb.jpg

 

5)

post-138604-imported-7398d0ac-7d09-4fe4-a1d2-095a37fb8213_thumb.jpg

 

Skrzynka z bezpiecznikami

post-138604-imported-4ea3efd3-2e35-4803-bc98-e26b199b670d_thumb.jpg

 

System ladowania :)

post-138604-imported-32f5f737-5d4a-432f-895d-5a2107ae61bc_thumb.jpg

 

Przed

post-138604-imported-37da8063-df53-43b3-aaba-81cdd4277cd0_thumb.jpg

 

Przed

post-138604-imported-67f92d87-c2b6-47af-a65b-b08c7149fe04_thumb.jpg

 

Przed

post-138604-imported-a3dc443d-ae6e-47e5-93ac-5f823e9c1245_thumb.jpg

 

Po

post-138604-imported-ad4a5e9b-1fca-4924-9c05-890a622550e3_thumb.jpg

 

Po

post-138604-imported-39276206-2c7e-47be-be48-f76093d9aca6_thumb.jpg

 

Po

post-138604-imported-bf5c2cf6-242e-4710-9c8d-c8ea293587af_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam przczepka wygląda super. Co do przyłącza wody to angielki mają z regóły zbiornik zewnętrzny , do którego wkłada się pompkę .U mnie przewody takie jak na fotce (do których podłączyłeś wodę )to odpływy z łazienki i zlewu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawilo sie tez kilka pytan/watpliwosci:

1) Czy to normalne, ze mam taki wezyk od gazu ? Jesli tak to wystarczy na niego dac reduktor i butle ?

2) Nie bardzo wiedzilismy jak zabrac sie za czyszczenie toalety Czy ktos moglby mi opisac jak sie to obsluguje ? Co sie gdzie wlewa i ktoredy sie wylewa ?

3) Pod przyczepa mam 2 przylacza na wode ale nie bardzo wiem co z nimi zrobic ? Probowalem tam podlaczyc weza z bierzaca woda ale skonczylo sie bum, rozerwaniem pompy i lekka powodzia w przyczepce Domyslam sie wiec, ze ma to sobie wode samo zasysac bez cisnienia ? Ale co ze zbiornikiem ? Rozumiem, ze drugie przylacze to odplyw?

4) Niestety przyczepka w jednym miejscu jej przegnita (ale nie przecieka ) Spowodowane jest to walnieta uszczelka nad przednim oknem. Jak mozna to naprawic? Uszczelke zastapie silikonem.

5) Na sordku przyczepki (nad duzym oknem) mam dziwne cos. Jest to chyba na gaz i wyglada jak lampka jakies pomysly?

Ad. 1 Ja w swojej mam właśnie taki wężyk (ale pisze na nim LPG) Co do reduktora to teoretycznie tak jak piszesz. W swojej miałem problem bo ten angielski miał jakieś dziwne parametry i fachowcy kręcili głowami.

Ad. 3 Te przyłącza to są odpływy szarej wody z przyczepki. Jeden od prysznica drugi od zlewu (+umywalka) Brakuje Ci dwóch zbiorników i rurek elastycznych. Przy odrobinie fantazji czymś da się zastąpić. Sam zbiornik na wodę raczej nie znajduje się w przyczepie. Poszukaj na zewnątrz przyczepy przyłącza do pompy (mała klapka wielkości gniazdka elektrycznego) Mam przeczucie że samej pompy też Ci brakuje

Ad. 5 Jak do tego czegoś masz doprowadzoną miedzianą rurkę od gazu to jest to lampa gazowa do oświetlania przyczepy. Jak sprawna to piękna sprawa jak prądu brakuje

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad. 3 Te przyłącza to są odpływy szarej wody z przyczepki. Jeden od prysznica drugi od zlewu (+umywalka) Brakuje Ci dwóch zbiorników i rurek elastycznych. Przy odrobinie fantazji czymś da się zastąpić. Sam zbiornik na wodę raczej nie znajduje się w przyczepie. Poszukaj na zewnątrz przyczepy przyłącza do pompy (mała klapka wielkości gniazdka elektrycznego) Mam przeczucie że samej pompy też Ci brakuje

Juz doszedlem do tego. To gniazdo na fotce po lewej jest wlasnie... doprowadzeniem wody. To drugie to odplyw (sa opisane WATER IN i WATER OUT tylko wczesniej nie zauwazylem :niewiem: )

Pompe mam bo przeciez pisalem' date=' ze ja troche rozerwalo przy podlaczeniu wody szlaufem :)

 

Pozdrawiam i dzieki ogromne za pomoc :)

 

[ Dodano: Sro 19 Maj, 2010 23:19 ]

Sorka, ze pisze posta pod postem ale bardzo zalezy mi na "instrukcji" jak obsluzyc ta toalete.

Chodzi konkretnie o to jak zlac z niej zawartosc i napelnic ja ponownie (plynami :)) i czym.

Z gory dzieki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Belki faktycznie chyba byly wymieniane
wcale niekoniecznie :) W moim angielskim antyku też te belki są w stanie idealnym, tak samo jak cała podłoga. Rama też była powierzchownie skorodowana, ale tydzień leżenia "pod" i czyszczenia do gołego metalu zrobił swoje - teraz błyszczy pięknym chlorokauczukowym matem :niewiem:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny dzien pracy przy przyczepce minal :hmm:

Zainstalowalem butle z gazem i naprawilem swiatla.

Oczywiscie znowu zrodzily sie drobne watpliwosci:

1) Czy to normalne, ze po zapieciu za samochodem przyczepka ma taki dziwny kat nachylenia ? Czy moze powinna jakos isc w gore na amortyzatorach?

2) Co to za dziwny zaczep ? :hmm:

3) Do czego jest ta dzwigienka zaznnaczona na foto.

post-139740-imported-2a6cc11b-2fa8-4cb8-9fd6-43822c2b6d0c_thumb.jpg

post-139740-imported-c5ac2ae9-6a81-46dc-b214-f8cba1316df2_thumb.jpg

post-139740-imported-ab5731d8-f20b-487c-a6f6-ff733ee4bdb6_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Czy to normalne, ze po zapieciu za samochodem przyczepka ma taki dziwny kat nachylenia ? Czy moze powinna jakos isc w gore na amortyzatorach?

2) Co to za dziwny zaczep ? :hmm:

3) Do czego jest ta dzwigienka zaznnaczona na foto.

ad1 - kąt jest dziwny ale może to być skutek dobitego zawieszenia w przyczepie

ad3 - do blokowania koła podporowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kąt jest dziwny ale może to być skutek dobitego zawieszenia w przyczepie

Da sie to jakos regulowac ?

m16, jakim środkiem tak wyczyściłeś swoją przyczepkę? efekt jest zajefajny :hmm:

Najpierw szczotka taka jak do mycia samochodu i plyn do naczyn :hmm:

Splukanie myjka cisnieniowa

Gabka do naczyn i najtanszy odpowiednik CIFa made in tesco.

Splukanie myjka cisnieniowa

 

Calkowity koszt kosmetykow to 0,52 funta (Ł0,21 plyn do naczyn i Ł0.31 za odpowiednik CIFa)

Zeszlo po ok pol butelki kazdego.

No i oczywiscie pol dnia mojego i zony :hmm:

 

Przyczepka dostala tez nowe materace itp... a w nastepny weekend dostanie opony i cale tekstylia (zaslony itp)

Jak to kogos bedzie interesowalo to jak skoncze moge napisac male podsumowanie z cenami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da sie to jakos regulowac ?

 

Musisz wziąć pod uwagę różnicę wielkości kół w przyczepie i w samochodzie, no i wysokość na jakiej zamontowany jest hak. Może starczy wsadzić większe opony do przyczepki? U mnie też "tyłek" jest niżej, mimo zakupu "specjalnych małych" opon do holownika (30") i wsadzeniu większych niż fabryczne do przyczepy ... no ale to efekt liftowania holownika na zawieszeniu :hmm: Jak nie haczy o drogę - to jeździj śmiało :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Czy to normalne, ze po zapieciu za samochodem przyczepka ma taki dziwny kat nachylenia ? Czy moze powinna jakos isc w gore na amortyzatorach?

2) Co to za dziwny zaczep ? :hmm:

3) Do czego jest ta dzwigienka zaznnaczona na foto.

Ad. 1 Raczej nie wyregulujesz. Możesz tylko zrobić taki test: Podnieść przyczepkę tak aby odciążyć oś i zaznaczyć położenie wahacza. Następnie stopniowo opuszczać i obserwować czy wahacz nie dobija do końca. Możesz jeszcze wsadzić żonę do przyczepki żeby troszkę dociążyć i zobaczyć czy wahacz jeszcze trochę pracuje.

Ad. 2 O ten zaczep się nie martw. Jak dobrze pamiętam to nazywało się to „Bradley” a jest on stosowany do „heavy duty” więc to wszystko wyjaśnia.

Ad. 3 Do ustawiania położenia kółka podporowego. Np. na czas podróży podciągasz maksymalnie do góry

:hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.