Skocz do zawartości

Kilka pytan "nowego"


m16

Rekomendowane odpowiedzi

Dzieki wszystkim za pomoc i cierpliwe znoszenie moich pytan :jump:

A skoro juz o pytaniach mowa to ciag dalszy :-]

1) Czy moge do przyczepki wstawic opony o znacznie wyzszym profilu ? Np 80 jak sa 65 ?

2) Gaz nie dochodzi mi do piekarnika i grzejnika. Rozkrecilem trujknik pod przyczepa i wyglada tak jakby rurki byly zapchane :bukiet: Jak to mozna "przetkac" ?

3) Czy znacie jakies inne metody badania szczelnosci instalacji gazowej niz woda z mydlem lub zapalniczka ?

4) W dalszym ciagu mam problem z pompa wody :-]

Jesli podepne weza do niej w sadze drugi koniec do zbiornika z woda to nic nie zasysa :-] ale jesli w wezu jest woda i "wdmuchne" ja w pompe to pracuje ladnie i woda plynie z kranu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 47
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ad-1) ważne, żeby nie przegiąć i żeby koło mogło swobodnie pracować w nadkolu. Środek ciężkości oczywiście idzie do góry ... ale coś za coś.

Ad-2) U mnie w szafce na której jest kuchenka jest dodatkowy zawór na rurce gazowej - może u Ciebie jest po prostu zakręcony?

Ad-3) Fachman z czujnikiem gazu jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Nie wiem ile to kosztuje w Anglii - u nas na wsi sprawdzenie i uszczelnienie całej instalacji (czyli 2 miejsc, gdzie puszczało na łączach) kosztowało 30 zł :bukiet:

Ad-4) Pompa musi być zalana wodą, żeby zaczęła ciągnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4) W dalszym ciagu mam problem z pompa wody

Jesli podepne weza do niej w sadze drugi koniec do zbiornika z woda to nic nie zasysa ale jesli w wezu jest woda i "wdmuchne" ja w pompe to pracuje ladnie i woda plynie z kranu.

Z tą pompą to może być różnie. Jak byś miał zatapialną to wtedy nie ma problemów z zassaniem (no chyba że zbiornik pusty). W Twoim przypadku wydaje mi się że sprawę mógł by załatwić „zawór zwrotny” (często potocznie zwany smokiem). Dzięki niemu po zalaniu pompy, woda nie cofała by się do zbiornika w czasie gdy z niej nie korzystamy. Innym rozwiązaniem mogło by być podniesienie zbiornika ponad poziom pompy, ale nie wyżej jak kran. Wtedy pompa zalewała by się samoczynnie.

:bukiet:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśłi chodzi o pompkę to jak zassie wodę to ją dalej tłoczy. Może nie ma zaworu zwrotnego zapobiegającemu cofaniu grawitacyjnemu wody z węży.

A jeśli chodzi o gaz podłaczyć trza manometr i podać jakieś ciśnienie-oczywiście ok 50-100mbar max. Jak nie będzie spadać po ok 10 min testu znaczy szczelna instalacja. Zanim coś podłączysz trzeba posprawdzać co jest na drugim końcu węża przewodu lub czegokolweik. To nic nie uszkodzisz. Poczytaj tabliczki znamionowe piecyka, kranu wody, innych elementów to oszacujesz zakres ciśnień na jakich dane urządzenie pracuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie i pozwole sobie jeszcze troche Was pomeczyc :hehe:

Poniewaz przyczepka zostala kupiona w UK to nie ma na nia papierow wiec... nie wiem ile moze wazyc :hehe: Potrzebne mi to aby dobrac do niej opony. Na chwile obecna sa 78T ale mam podejrzenie, ze moze to byc troszke za malo.

Czy ktos dysponuje jakimis danymi albo chociaz jest to w stanie w przyblizeniu okreslic ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos dysponuje jakimis danymi albo chociaz jest to w stanie w przyblizeniu okreslic ?

Na przyczepie jest tabliczka znamionowa określająca max load czyli maksymalny ciężar przyczepy z załadunkiem.

Moja trochę większa ma 890 więc w ciemno mogę zaproponować ci ,że dobór opon do tony spokojnie ci wystarczy.

Ja mam zwykłe (nowe) opony o wartości 580 kg co daje w sumie 10260kg .

Spokojnie mi to wystarcza , a pisząc w nawiasie nowe mam na myśli , że niektórzy mając stare nieraz 10 letnie opony wzmacniane ,,C,, , uważają , że mają bezpieczniejsze od zwykłych nie wzmacnianych , co nie jest do końca prawdą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TRAFKO napisał :w nawiasie nowe mam na myśli , że niektórzy mając stare nieraz 10 letnie opony wzmacniane ,,C,, , uważają , że mają bezpieczniejsze od zwykłych nie wzmacnianych , co nie jest do końca prawdą

 

 

Ceny wzmacnianych są teraz całkiem pzrystępne (trzeba tylko poszukać) więc nie ma co kusić losu zwykłymi. :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trafko, 10 letnie opony w zasadzie nie powinny być używane. Z indeksem C czy bez niego.

 

Zaletą opon z indeksem C jest możliwość pompowania do znacznie wyższych wartości. Dzięki temu można dobrze dobrać ugięcie opony do aktualnej masy rzeczywistej przyczepy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 letnie opony w zasadzie nie powinny być używane.

Oto mi chodzi.

Nie lubię za bardzo diagnostów , ale powinien być twardy przepis mówiący o używaniu opon.

Czarno na białym , ile lat na oponach i na złom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 letnie opony w zasadzie nie powinny być używane.

Oto mi chodzi.

Nie lubię za bardzo diagnostów , ale powinien być twardy przepis mówiący o używaniu opon.

Czarno na białym , ile lat na oponach i na złom.

 

A jak nie to wysokie mandaty, bo to nasze wspólne bezpieczeństwo :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak nie to wysokie mandaty, bo to nasze wspólne bezpieczeństwo

Zabierać dowody.

Sam jeździłem maluchem na łysych oponach ,ale to z braku i niedostępności nowych.

Bieżnikowane miały wtedy byt.

W dzisiejszych czasach do wyboru do koloru i jak na nasze bezpieczeństwo to ceny nie swą zabójcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie przesadzaj z tym dopompowywaniem,zbyt duże ciśnienie jest gorsze niż za małe.

Ja pompowałem do max dopuszczalnego ( zwykłe opony) i wcale nie jest to dobry pomysł.

Teraz opony mi się uginają , jazda jest lepsza i przyczepa ma większą amortyzację .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie i Panowie oficjalnie oglaszam, ze prace przy przyczepce zostaly z dniem wczorajszym zakonczone :hehe:

Wszystko lacznie zamknelo sie w kwocie ok 450 funtow (czyli ok 2000 zl)

Wyszlo az tyle poniewaz poza cena zakupu wymienilem:

dywan, materace, wszystkie poszycia materialowe, zamek, opony (165R13 C :hehe: ) itp

oraz dolozylem:

trzeci stop, blokade na hak, zbiorniki na wode, lusterka do holownika, butle na gaz z reduktorem, koldry + poduszki, gasnice, pelne wyposazenie uzytkowe typu talerze, garnki, sztucce, patelnie itp, ok 40m kabli podlaczeniowych i cala reszte sprzetu ktory moze okazac sie pomocny na wyjezdzie :ok:

Przyczepka gotowa do drogi i smialo moge powiedziec pachnaca nowoscia :ok:

Ponizej kilka fotek jak to wyszlo wszystko:

post-141468-imported-5eac8728-6d78-4a2a-b479-cd5247cea02f_thumb.jpg

post-141468-imported-32a2b7da-e5d8-42f8-85d2-afc04f35b8a5_thumb.jpg

post-141468-imported-0b5349b3-6f57-4aa3-bd87-c809ccbe3786_thumb.jpg

post-141468-imported-fa01bbcc-e4d7-4800-92f3-df7eb72b1eac_thumb.jpg

post-141468-imported-c84541e6-5174-4b01-80d8-0f107fcf0964_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.