Skocz do zawartości

Gdzie zamontować bojler Cascade Carver 2GE w Abi Marauder


JurekM

Rekomendowane odpowiedzi

Mam do zamontowania w przyczepce Abi Marauder 380-2 1992 bojler Cascade Carver 2GE. Jest fajne miejsce w szafce przy samej podłodze, jak na zdjęciu, pomiędzy ogrzewaniem a łazienka i pod komora z butlą na gaz (dojście z zewnątrz). Zmierzyłem komorę, na długość 1cm zapasu, wysokość 2cm zapasu i na szerokość ponad 10cm zapasu. Komora jak oryginał na bojler Cascade i na przewody instalacyjne . Mój problem polega na tym, że sprzedający bojler powiedział mi że jego przeważnie montuje się wewnątrz łóżka, to samo widziałem na naszym forum, a w dokumentacji bojlera nic na ten temat nie ma, za wyjątkiem że 30cm od otwartego okna i 15cm od pionowego narożnika. Komora jest zaraz za wnęką na koło ale te 15 cm jest zapasu. Czyżby komora w szafce była za mała na ten bojler ?

Czy ktoś z kolegów może mi doradzić gdzie faktycznie jest miejsce na taki bojler zgodnie z zaleceniami producenta ABI Marauder i najlepiej w wersji 380-2 1992r. ?

 


To ta otwarta szafka

post-130607-imported-943663ca-bcaf-4409-99e5-942558f722f2_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tylko się mieści to pakuj tam śmiało.Nie sugeruj się tym że większość ma je pod łóżkami ,bo wynika to z tego że w typowym umeblowaniu angielek nie ma miejsca w meblach na bojler.Wszelkie czynności naprawcze ,czy też czyszczenie odbywa się z zewnątrz przyczepy poprzez zdjęcie żaluzji.Pozostanie kwestia dopływu powietrza dla palnika-przedni panel służy do wylotu spalin ale nie do nawiewu.Najprościej z boku szafki nawiercić otwory.Acha i jeszcze jeden problem -czy uda Ci się rękami sięgnąć w głąb ,żeby podłączyć węże wodne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

W łóżku jest łatwiejszy dostęp do ewentualnej naprawy. Jeśli zamontujesz w tym schowku to jak nawali Ci coś, albo trzeba będzie coś na zimę z wodą zrobić, to będziesz miał utrudniony dostęp. Wg mnie ta wnętrza ze zdjęcia jest idealne na kapcie, sandały itp, a w łóżku będziesz miał łatwy dostęp do montażu bojlera.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W łóżku jest łatwiejszy dostęp do ewentualnej naprawy

Wszelkie naprawy,włącznie z wyciąganiem całego bojlera odbywa się z zewnątrz przyczepy.W tym konkretnym przypadku będzie łatwo doprowadzić gaz od zasilania pieca.Problemem mogą być tylko rurki instalacji wodnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

W łóżku jest łatwiejszy dostęp do ewentualnej naprawy

Wszelkie naprawy,włącznie z wyciąganiem całego bojlera odbywa się z zewnątrz przyczepy.W tym konkretnym przypadku będzie łatwo doprowadzić gaz od zasilania pieca.Problemem mogą być tylko rurki instalacji wodnej.

 

To dla tego bojlera trzeba zrobić drzwiczki serwisowe z zewnątrz ?

Co do przewodu gazowego to trzeba ciągnąć go z "rozgałęźnika", takiego z zaworami, który też trzeba wymienić na większy (chodzi o liczbę podłączeń), a nie z trójnikiem z pieca, więc umiejscowienie nie ma znaczenia, bo i tak trzeba zrobić to pod podłogą.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bojler ma z zewnątrz panel (nie są to drzwiczki serwisowe) ,który ma żaluzję do odprowadzania spalin.Dostęp do palnika i zaworu odcinającego tylko z zewnątrz,po zdjęciu tego panelu.Zasilanie w gaz,czyli zawór odcinający(dodatkowy dla bojlera) trzeba połączyć z zaworem od pieca ogrzewania.A przewodu gazowego wcale nie trzeba ciągnąć pod podłogą.Zakładam że zawór pieca jest gdzieś w pobliżu,wystarczy kupić podwójny zawór i kawałek rurki miedzianej.Oczywiscie trzeba mieć jakieś pojęcie o tym co się robi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Zasilanie w gaz,czyli zawór odcinający(dodatkowy dla bojlera) trzeba połączyć z zaworem od pieca ogrzewania

 

Czyli jest gdzieś rozdzielacz, rurka idzie do pieca, odkręcamy rurkę przy piecu i wkręcamy trójnik, następnie rurkę z zaworem do bojlera ?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiałem edytować bo ktoś by mógł mnie opacznie mnie zrozumieć i podłączyć oba odbiorniki do tego samego pojedynczego zaworu.Oczywiście jeśli w pobliżu tej wnęki leci główna rurka gazowa to można zastosować trójnik i zawór odcinający -chociaż jestem przeciwnikiem mnożenia dodatkowych złączek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.