Skocz do zawartości

coś zżera moją przyczepę


Rekomendowane odpowiedzi

Powiedz, czy wszystkie te wypalone przedmioty leżały w tym samym miejscu lub okolicy? Jedyne co przychodzi mi do głowy to to, że ktoś kiedyś wylał tam kwas z akumulatora i teraz jak coś jest wilgotne, to kwas zżera te ubrania (zachodzi reakcja), wyczyść dokładnie przyczepę w tych miejscach wodą z mydłam, albo płynem do mycia naczyń.

 

Ale to tylko moje domniemania, niczym nie poparte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Jeżeli to faktycznie kwas z aku to tak jak pisze Kol Sowa, a dodatkowo można zneutralizować octem lub innym środkiem o odczynie zasadowym. Tak kiedyś uczyli w szkole na chemii.

 

 

 

 

 

 

Pzd be-ja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też wydawało mi się to jedynym logicznym rozwiązaniem

przyczepa została na ten sezon wyczyszczona w każdym zakamarku

 

może przejade jeszcze raz wodą z octem

 

 

martwi mnie tylko to,ze zniszczone tkaniny leżały w różnych miejscach przyczepy

 

w kufrach pod siedzeniami ( spód od poduchy)

w szafie na dole - namiot

w szafie na górze - ubrania

+ zniszczone ubrania w szafie na wieszaku, - nieużywane

 

 

odległości spore

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to faktycznie kwas z aku to tak jak pisze Kol Sowa, a dodatkowo można zneutralizować octem

Ocet to przecież kwas octowy, a nie zasada :hehe:

 

może przejade jeszcze raz wodą z octem

Ocet nic nie da. O ile mnie pamięć nie myli, to KRET, ten do rur, jest zdaje się zasadowy (NaOH). Tylko mocno rozcieńczyć trzeba. Zdaje się, że soda oczyszczona też może być. Ale tego nie jestem pewien.

 

Jeszcze jedno pytanie:

masz w czepie akumulator?

Sprawdzałaś jak wygląda? (klemy zaśniedziałe, jakiś wyciek)?

Cz ten aku znajduje się gdzieś w okolicy rzeczonych przewodów rozprowadzających ciepło..?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawie wszystkie płyny do mycia podłóg są na bazie zasadowej poza domestosami, które oparte są na chlorze, być może to chlor jest przyczyną albo jakiś wodorotlenek, że tak zachowują się twoje rzeczy bo jak wynika z opisu to niszczeją Ci tworzywa sztuczne, najlepszym neutralizatorem jest czysta woda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie kwas, to jeszcze trzeba zastanowić się nad środkami chemicznymi użytymi do naprawy (jeżeli przyczepa miała naprawy) lub konserwacji . Nie wiem jak długo masz tą przyczepę i jaka jest jej przeszłość , można gdybać wiele hipotez. Znam przypadek przyczepy popowodziowej gdzie opary kwasu dokonały spustoszenia po kilku miesiącach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tą przyczepke mamy od tamtej wiosny

 

myślę,że po tym sezonie trzeba ją sprzedać

 

my w niej nie grzebaliśmy więc nie wiem co ma pod podszewką

 

 

 

 

a co zrobiły te opary kwasu?

jak poznać czy przyczepa nie była podtopiona?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli przyczepa była podtopiona to na stykach podłogi i ścian mogą ale nie muszą pojawić się smugi i rozwarstwienia ( w zależności jak długo przebywała w wodzie). Jeżeli woda sięgała do tapicerki to po zdjęciu pokrowców widać nienaturalny kolor gąbki (sprzedawca zazwyczaj pierze tylko pokrowce). Do sprawdzenia wszystkie zakamarki takie jak zakola (np. w szafie ) tam trudno jest dokładnie usunąć wszystkie brudy czy muł naniesiony przez wodę. U znajomego kwas jak dostał wody to na ścianach pojawiało się coś w rodzaju pleśni z tym że koloru bardziej brązowego a ściany były tak zmurszałe, że paznokciem można było skrobać tapetę. Tapicerka rozchodziła się w ręku a gąbka zamieniała się w proszek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

URL=http://img260.imageshack.us/i/tapicerka.jpg/]tapicerka.jpg[/url]

 

Mogę się mylić, ale jeżeli w tych miejscach gąbka kruszy się i jest brązowego koloru, to przyczepa zaliczyła kąpiel w roztworze kwasu siarkowego i teraz wystarczyło trochę wilgoci aby proces rozpadu materiału nastąpił gwałtownie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz mi, czy pod tą poduszką był zamontowany akumulator ( chociaż to nie sprawdzi, bo mogła być zamieniona). Do głowy przychodzi mi jeszcze jedna myśl, jeżeli był akumulator kwasowy i ktoś dał za duży prąd ładowania to następuje jego gazowanie i wówczas opary mogą wnikać w tapicerkę, ściany i ubrania itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie.

to poduszka z sypialni

w "salonie" tam gdzie akumulator poduszki są całe

tzn albo maja ten spód z innej tkaniny albo jedna poduszka uległa korozji

 

do tego akumulator jest zamkniety w białym blaszanym pojemniku

obok zbiornika na wode i pompki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może kupując przyczepkę dostaliście poduszki z innej przyczepy po tak zwanych przejściach, kolor tapicerki ten sam, a pochodzenie różne. Akumulatora nie da się szczelnie zamknąć, zawsze gazy będą się ulatniać, chyba że będzie bezobsługowy, hermetycznie zamknięty.

 

Jeszcze wtrącę.

Mam jeszcze taki pomysł. Kawałek uszkodzonej tkaniny zalej wodą destylowaną ( taką jak używasz do żelazka) następnie do tej szklanki włóż pasek do badania wody kupiony w sklepie akwarystycznym. Takie badanie pozwoli ustalić odczyn wody, kwaśny, zasadowy. Tylko to wszystko niewiele da, bo i tak czeka Ciebie wymiana całej tapicerki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.