Skocz do zawartości

Uszczelki okienne Hobby


Rekomendowane odpowiedzi

Witam;

 

Koledzy czy macie pomysł gdzie kupić uszczelki okienne do Hobby? z 1990 r.

 

Dzwonilem po sklepach i serwisach nikt nie posiada takiej uszczelki. A we wszystkich oknach mam uszczelki za krotkie i na naroznikach wychodza z rowkow. Takze juz sa zmurszale.

 

Moze jakis zamiennik?

 

 

Pozdrawiam

Tomek

 

PS: Dawno mnie tu nie bylo :ok:

 

 

Udalo mi sie wlasnie znalesc: http://allegro.pl/item973780311_uszczelka_kantowa_klin_fendt_hobby_knaus_lmc_inne.html

 

33 zł metr uszczelki. A macie pomysl jak taniej? Bo we wszystkich oknach musze to zrobic. Chyba ze polacze nowa ze stara...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwonilem po sklepach i serwisach nikt nie posiada takiej uszczelki.

chyba najlepiej wziasc uszczelke na wzor i podjechac do takiego sklepu - cos pewnie dobierzesz :ok:

 

ja w ten sposob dobralem klin do uszczelki okiennej - pasowal od "Niewiadowek" i wyszedl za grosze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze jakis zamiennik?

 

Okolice starej uszczelki pokryj taśmą maskującą, a na uszczelkę wyciśnij "parówkę" czarnego kleju poliuretanowego.

"Parówkę" pokryj folią do żywności, (by nie zakleić okna) i zamknij okno.

Po związaniu kleju będziesz miał okno z hermetyczną uszczelką, dopasowaną do wszelkich nierówności okna i framugi.

Specjalistycznym sklepom prześlij życzenia świąteczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze jakis zamiennik?

 

jak byś był z Wlkp to poleciłbym podjechać na giełde samochodowa w Poznaniu :) Jest tam gość który ma najróżniejsze listwy i uszczelki i pewnie byś coś dopasował :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwonilem po sklepach i serwisach nikt nie posiada takiej uszczelki. A we wszystkich oknach mam uszczelki za krotkie i na naroznikach wychodza z rowkow. Takze juz sa zmurszale.

 

Czy może chodzi o ten biały klin rozporowy który maskuje mocowanie uszczelki ? Często w czasie zimy on sie kurczy , nie wraca na swoje miejsce i wychodzi z rowków w narożnikach.

Wystarczy go wyjąć i ponownie włożyć w rowki uszczelki ale przy wkładaniu podgrzać go np. suszarką do włosów by był bardziej elastyczny ( bardzo to ulatwia pracę ). Tego białego klinu rozporowego jest tam więcej niż powinno być ( jest spory zapas ukryty pod łaczeniem) więc jestem pewny tego że po takim zabiegu wszystko wróci do normy aż do ...następnej zimy :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze jakis zamiennik?

 

Okolice starej uszczelki pokryj taśmą maskującą, a na uszczelkę wyciśnij "parówkę" czarnego kleju poliuretanowego.

"Parówkę" pokryj folią do żywności, (by nie zakleić okna) i zamknij okno.

Po związaniu kleju będziesz miał okno z hermetyczną uszczelką, dopasowaną do wszelkich nierówności okna i framugi.

Specjalistycznym sklepom prześlij życzenia świąteczne.

 

Dzięki za pomysła.

Jak mi padnia jakaś wykręcona uszczelka na pewno skorzystam z tego patentu. Przyda mi się przy reanimacji mojego zabytku. :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam;

 

Koledzy czy macie pomysł gdzie kupić uszczelki okienne do Hobby? z 1990 r.

 

Dzwonilem po sklepach i serwisach nikt nie posiada takiej uszczelki. A we wszystkich oknach mam uszczelki za krotkie i na naroznikach wychodza z rowkow. Takze juz sa zmurszale.

 

Moze jakis zamiennik?

 

 

Pozdrawiam

Tomek

 

PS: Dawno mnie tu nie bylo :hehe:

 

 

Udalo mi sie wlasnie znalesc: http://allegro.pl/item973780311_uszczelka_kantowa_klin_fendt_hobby_knaus_lmc_inne.html

 

33 zł metr uszczelki. A macie pomysl jak taniej? Bo we wszystkich oknach musze to zrobic. Chyba ze polacze nowa ze stara...

 

Zpytaj tutaj o uszczelki http://sklep.kena.pl/product_info.php?products_id=682

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

scooti, jeżeli nie udało Ci się kupić, dobrać lub naprawić w inny sposób tej uszczelki, to pozostaje jeszcze jedno wyjście: zamówić ją w firmie produkującą uszczelki z silikonu. Jeśli masz wymienić je we wszystkich oknach, to trochę tych metrów się zbierze. Koszt to ok. 100 zł za wykonanie ustnika do tłoczenia i od kilku do kilkunastu zł za 1 mb uszczelki w zależności od przekroju. Minimalne zamówienie to 25 mb. Przelicz, może Ci się opłaci :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.