Skocz do zawartości

Pickap Silverado - uciąg


supersonic

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich,

 

Jestem dopiero przyszłym kamperowiczem, i szukam informacji dotyczących używania w Polsce

przykładowego zestawu tak jak poniżej.

 

Chcę kupić to

 

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=270547418358&_trksid=p2759.l1259

 

I ciągnąć to tym

 

http://www.gotbroken.com/wp-content/uploads/2009/03/2007-chevrolet-silverado-2500-hd-ltz-extended-cab-front-angle-view-588x441.jpg

 

Mam pytanie następujące. Ten pickup może przy siodłowym zaczepie ciągnąć w Stanach nieco ponad 7 ton co by w tym przypadku wystarczyło - tylko czy w Polsce to będzie dozwolone? Jak się w Polsce nazywa urząd gdzie mógłbym dokładną informację na ten temat zdobyć?

 

Pozdrawiam Serdecznie i z góry dziękuję za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko czy w Polsce to będzie dozwolone?

 

jeśli masz uprawnienia do kierowania takim zestawem to dlaczego nie?

 

Jedynie zbyt duża szerokość lub wysokość mogą nie pozwolić na jazdę po polskich drogach - tak jak i po innych europejskich, bo przepisy mówiące o max wymiarach pojazdów są pewnie podobne we wszystkich krajach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

"Tym" to raczej "tego" nie pociągniesz :jump:

 

A dlaczego. Ten model ma uciąg 16klbs czyli nieco ponad 7 ton z zaczepem siodłowym. Takie modele widziałem w stanach ciągnące oraz sprawdziłem u nich na forach. Czy coś przegapiłem?

 

Czyli że mając prawo C+E (które będę robił) nie będzie problemu? A który urząd w Polsce zajmuje się podawaniem dokładnych informacji na ten temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pewnie wiesz, ale tak dla przypomnienia:

długość zestawu musi mieć < 16.5 m

szerokość < 2.5 m

wys < 4 m

no i wszelkie ograniczenia tonażowe Cię dotyczą...praktycznie do wielu miast ograniczając wjazd całkowicie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje skontaktować się z Transportowym Dozorem Technicznym http://www.tdt.pl/index.php

Trochę tego typu pojazdów jeździ po Polsce, ale kto wie czy legalnie. O ile na pewno samo auto będzie dopuszczone do ruchu, o tyle z naczepą czy sprzęgiem może być różnie.

 

Druga sprawa że sprzęt ten do jako takiego karawaningu w europie się nie nadaje. To że trudno się tym jedzie nawet pomijam, ale poprostu infrastruktura większości europejskich kempingów się nie nadaje.

Te sprzęty które są w Polsce służą raczej jako luksusowe noclegi, garderoby czy biura przy kręceniu filmów, na koncertach, czy jako pokój zawodników na wyścigach czy rajdach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje skontaktować się z Transportowym Dozorem Technicznym http://www.tdt.pl/index.php

Trochę tego typu pojazdów jeździ po Polsce, ale kto wie czy legalnie. O ile na pewno samo auto będzie dopuszczone do ruchu, o tyle z naczepą czy sprzęgiem może być różnie.

 

Druga sprawa że sprzęt ten do jako takiego karawaningu w europie się nie nadaje. To że trudno się tym jedzie nawet pomijam, ale poprostu infrastruktura większości europejskich kempingów się nie nadaje.

Te sprzęty które są w Polsce służą raczej jako luksusowe noclegi, garderoby czy biura przy kręceniu filmów, na koncertach, czy jako pokój zawodników na wyścigach czy rajdach.

 

Dzięki. Masz rację - i do tego to będzie używane głównie - edycja filmowa, studio dźwiękowe itp. Wiem że to będzie problem ale myślę że można też się dogadać lokalnie. Robienie filmów otwiera wrota :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.