Skocz do zawartości

Kupuje kemping z Anglii i potrzebuje rady


KowalQ

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Kupilem kemping w Anglii i mam pare pytan:

 

1.Czy ktos ma polsko-angielska umowe kupna sprzedazy ktora bedze musial przedstawic w wydziale komunikacji , chcialbym jedna z takich ktorej juz nie bede musial tlumaczyc.

 

2.Wyslalem do sprzedawcy prosbe o podanie mi wszystkich neizbednuch danych potrzebnych mi do rejestracji w Polsce, jak sie one po angielsku nazywaja ? rozumiem ze bedziem i potrzebny NR identyfikacyjny przyczpey ten z tabliczki na ramie tak ?I nic wiecej nei ebde potrzebowal zgadza sie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 32
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Kolego masz tu umowę polsko-angielską ale i tak obawiam się że wiele na tym nie zaoszczędzisz bo taka umowa i tak musi być potwierdzona przez tłumacza a to kosztuje (ok. 50zł zależy od regionu)

Jednej rzeczy nie rozumiem. Ty chcesz zarejestrować w Polsce :) która fizycznie jest w Anglii? Jak zamierzasz więc zrobić pierwszy przegląd? Zafundujesz diagnoście wycieczkę na wyspy? :)

umowa-kupna-sprzedazy-polsko-angielska.doc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty chcesz zarejestrować w Polsce :) która fizycznie jest w Anglii? Jak zamierzasz więc zrobić pierwszy przegląd? Zafundujesz diagnoście wycieczkę na wyspy? :)

 

no co ty... wystarczy 1/100 wycieczki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego masz tu umowę polsko-angielską ale i tak obawiam się że wiele na tym nie zaoszczędzisz bo taka umowa i tak musi być potwierdzona przez tłumacza a to kosztuje (ok. 50zł zależy od regionu)

Jednej rzeczy nie rozumiem. Ty chcesz zarejestrować w Polsce :) która fizycznie jest w Anglii? Jak zamierzasz więc zrobić pierwszy przegląd? Zafundujesz diagnoście wycieczkę na wyspy? :)

 

Chce tylko wiedziec co potrzebuje.Ale ta umowa dotyczy auta , nie ma specjalnej do kempingu ?

 

Jest jakas mozliwosc przyciagniecia kempingu polskim samochodem ?Kuzyn cos mowil o dorobieniu tablicy w UK (ponoc mozna to zorbic) i ze to niby wystarcza ?Jakies OC lub ubezpieczenie? czytalem wiele tematow na ten temat ale nei uzyskalem jasnej odpowiedzi.Czy mzoe nei ma takiej mozliwosci ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tablicę rejestracyjną na przyczepę w UK masz taką jak na pojeździe ciągnącym i w ubezpieczeniu samochodu z UK jest adnotacja, że dotyczy także ciągnięcia przyczepy. :) Żeby ciągnąć polskim pojazdem musisz w Polsce wyrobić tablicę próbną z czasowym dowodem rejestracyjnym (potrzebna umowa kupna, (tłumaczona lub dwujęzyczna) z danymi przyczepy. Mając tablicę próbną można wykupić czasowe ubezpieczenie - trzeba poszukać odpowiedniej firmy. Tablicę założyć na przyczepę i wio do kraju. W kraju robisz przegląd i wyrabiasz staly dowód rejestracyjny. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no co ty... wystarczy 1/100 wycieczki

No tak żyjemy przecież w PL :)

 

Jest jakas mozliwosc przyciagniecia kempingu polskim samochodem

Ja sprowadziłem przyczepę właśnie swoim autem tu opisałem moją przygodę ale podobno nadal pozostaje problem z przeglądem i ten pomysł nie jest dobry (może być kosztowny) http://www.forum.karawaning.pl/viewtopic.php?t=5858

 

Ale ta umowa dotyczy auta , nie ma specjalnej do kempingu ?

Ja miałem właśnie tą umowę i poszło. Nie słyszałem o specjalnej do przyczep kempingowych

 

Chce tylko wiedziec co potrzebuje

 

Zapytaj w swoim WK będzie najrozsądniej. Było o tym na forum :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Czy ktos ma polsko-angielska umowe kupna sprzedazy ktora bedze musial przedstawic w wydziale komunikacji , chcialbym jedna z takich ktorej juz nie bede musial tlumaczyc.

 

ja mialem umowe tylko w jezyku polskim i bylo :)

 

do rejestracji potrzebujesz umowe K/S i przeglad

 

a do przegladu potrzebujesz przyczepke z numerem na ramie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli przyczepa posiada aktualne badania techniczne, to Wydział Komunikacji wpisuje to do nowego dowodu w Polsce i nie trzeba robić pierwszego przeglądu.

 

a niby na czym ona ma miec te badanie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadałem na specjalnym druku, całe badanie techniczne łącznie z badaniem szczelności.

 

no to pierwsze slysze ze by ktos "przyprowadzil" przyczepke z Anglii i miala wazne badania techniczne ale czlowiek uczy sie cale zycie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadałem na specjalnym druku, całe badanie techniczne łącznie z badaniem szczelności.

 

no to pierwsze slysze ze by ktos "przyprowadzil" przyczepke z Anglii i miala wazne badania techniczne ale czlowiek uczy sie cale zycie :)

 

Nie pisałem, że przyprowadzałem przyczepkę z Anglii, a to że tam przeprowadzają takie badania i wystawiają dokumenty wiem na 100%, bo taki dokument widziałem. Myślę, że w tym temacie nie warto toczyć spory, ważne jest aby kolega bez przeszkód mógł prowadzić przyczepkę po Europie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pisałem, że przyprowadzałem przyczepkę z Anglii,

 

ale ja nie pytalem czy przyprowadzales

 

Myślę, że w tym temacie nie warto toczyć spory

 

przeciez napisalem ze "czlowiek uczy sie cale zycie"

 

ważne jest aby kolega bez przeszkód mógł prowadzić przyczepkę po Europie

 

oczywiscie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najprościej to znaleźć kogoś na angielskich blachach i zapłacić mu za przywiezienie, bo z tego co zrozumiałem to i tak miałbyś po nią jechać.

a na miejscu sobie ją zarejestrujesz. jak policzysz wszystkie koszta związane z czasowym dowodem, ubezpieczeniem i podróżą to na jedno wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.