Skocz do zawartości

Problem z odpaleniem TRUMATIC SL 3002


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Proszę o pomoc w odpaleniu mojego ogrzewania! W zeszłym sezonie jeszcze chodziło. Iskrownik chodzi , baterie wymienione, butle z gazem już też zmieniłem i nadal nic !!! Podobno mogą być zapchane dysze. Niestety nie wiem gdzie się one znajdują , a co za tym idzie jak je wyczyścić?

 

Mam nadzieje, że ktoś mi pomoże!

Może jakaś podpowiedź :) ?

Może jakiś fachowiec w woj. lubuskim?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MURENA69, Nie opisałeś dokładnie co się dzieje . Czy odpala mały palnik ,tzw. świeczka .

Ja miałem problem z podaną przez Ciebie TRUMĄ (mam taki sam symbol) . Poczytaj tu (Kącik techniczny - naprawa i użytkowanie)

http://www.forum.karawaning.pl/viewtopic.php?t=3768

Na stronie 2 masz opisany mój problem (były problem :hmm: ).

:hmm::hmm::hmm:

 

PS - Drodzy Admini . Może ten temat przerzucić z wątku technicznego - wyposażenie i ekwipunek do naprawa i użytkowanie . :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Witam, może jestem trochę spóźniony, ale teraz kupiłem przyczepę z piecykiem TRUMATIC SL 3002, nie mogę go w ogóle odpalić, może nieprawidłowo otwieram gaz ? Czy inny problem. Prosiłbym, aby ktoś bardziej doświadczony niż ja opisał mi krok po kroku od początku uruchomienie piecyka. Z góry dziękuję Jacex. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jacexx

Mój sąsiad na kempingu też miał podobny problem z Trumą. Okazało się, że ma zakręcony gaz ;)

Zasada jest prosta: kurek gazowy (zwykle w szafce pod zlewem ma być równolegle (czyli przekręcony) w kierunku rurki doprowadzającej gaz do odbiornika, w tym przypadku piecyka. O odkręceniu butli nie wspominam ;)

Następnie ustawiasz pokrętło na piecu ok połowy skali i wciskasz je. Trzymasz wciśnięte! Naciskasz iskrownik aż w okienku rewizyjnym na dole zobaczysz płomień. Trzymasz nadal wciśnięte pokrętło regulacji temperatury ok 30 sekund i puszczasz je. Piec powinien zacząć pracować. Jeśli nie, to może być problem z zapchaną dyszą palnika albo zapchanym kominem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opisz dokładniej , np. czy widać iskrę . Może tylko wyskoczył Ci przewód masowy z obudowy piecyka .

Jak dobrze pamiętam jest on w lewym górnym narożniku obudowy (od wewnątrz). Przynajmniej u mnie tak był zamocowany .

 

Wciskając pokrętło ze skalą 0-10 będziesz słyszał czy szumi gaz . To już jakaś informacja .

 

Pisz dalej co i jak . Zobaczymy co da się poradzić .

 

PS - Tylko nie trzymaj wciśniętego pokrętła zbyt długo bo będziesz szukał kominka . :)

Edytowane przez finger (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam panowie, nie bardzo jestem czasowy, więc nie zabierałem się do tej lodówki i do piecyka do dzisiejszego dnia, ale jak już się do nich  zabrałem okazało się, że nie jest to taka prosta sprawa jak ją przedstawialiście. w lodówce po próbie uruchomienia na gaz bucha płomieniem który zaraz gaśnie, natomiast piec: słychać gaz ale nie działa iskrownik. w mojej sytuacji myślę że lepiej by było znaleźć jakiegoś serwisanta bądź osobę która ma w tym więcej doświadczenia, czy =może nie znacie kogoś takiego ? Mieszkam w Gostyninie pozdrawiam, czekam na odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałeś nic czy sprawdziłeś przewód masowy . Może się okazać , że to sprawa podłączenia masowego przewodu do obudowy a Ty już będziesz podrywał śmigłowce .

 

Z lodówką może być tak , że masz przytkaną dyszę lub przymyka się zawór w panelu (przednia ściana).

Nie poddawaj się tak łatwo .

W temacie lodówki przewertowałem kilka stron zanim trafiłem na tekst Yabulona o zaworku .

Nie pamiętam , która to strona ale trochę ich było .

Bez dużej ingerencji w sprzęcie można sobie z tym poradzić .

Czytać i jeszcze raz czytać .

Naprawdę dużo osób przed nami już takie zmory miało .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam panowie, nie bardzo jestem czasowy, więc nie zabierałem się do tej lodówki i do piecyka do dzisiejszego dnia, ale jak już się do nich  zabrałem okazało się, że nie jest to taka prosta sprawa jak ją przedstawialiście. w lodówce po próbie uruchomienia na gaz bucha płomieniem który zaraz gaśnie, natomiast piec: słychać gaz ale nie działa iskrownik. w mojej sytuacji myślę że lepiej by było znaleźć jakiegoś serwisanta bądź osobę która ma w tym więcej doświadczenia, czy =może nie znacie kogoś takiego ? Mieszkam w Gostyninie pozdrawiam, czekam na odpowiedź.

Zagadaj z jakimś gościem zajmującym się domowymi piecykami . Nie trzeba szukać  serwisów zajmujących się  ściśle sprzętem karawaningowym wszak zasada działania naszych pieców  nie odbiega od domowych a przynajmniej tacy fachowcy znają  podstawy bezpieczeństwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zagadaj z jakimś gościem zajmującym się domowymi piecykami . Nie trzeba szukać  serwisów zajmujących się  ściśle sprzętem karawaningowym wszak zasada działania naszych pieców  nie odbiega od domowych a przynajmniej tacy fachowcy znają  podstawy bezpieczeństwa.

Udało mi się wymontować lodówkę, grzałka elektryczna działa, ale moim zdaniem lodówka słabo chłodzi, czy może być w niej mało płynu? A jeżeli tak to jaki płyn się do niej używa ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

 

Właśnie wróciłem z urlopu i też mnie spotkała niespodzianka na parkingu. Wciskam pokrętło regulacji mocy, przekręcam na np. 5 i słyszę i widzę jak iskrownik działa. Zapala się ledwie świeczka, a iskrownik cały czas działa i podaje iskrę. Pomimo, że iskrownik nadal działa puszczam pokrętło i po pewnym czasie piec zaskakuje ale działa poprawnie na wyższych ustawieniach tj od 5 w górę. Poniżej 5 wygląda to tak jakby mieszanka gazu i powietrza była nie taka bo iskrownik się włącza i cyka cały czas. przekręcę wyżej to niby jest ok ale wydaje mi się, że kolor płomienia widocznego w oknie jest bardziej pomarańczowy, wcześniej był niebieski. Czy na taką przypadłość pomoże może opcja "zalania" zaworu jak to jest opisane w linku podanym wyżej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.